A74 Coloros 12.1 Pil tüketmi artışı

Fearless

Yeni Üye
Üye
Cihaz
Diğer
Oppo türkiye'nin ne yapmaya çalıştığını anlamıyorum güncelleme dediğin telefonun hatalarını sorunlarını kapatır lakin oppo sağolsun soruna sorun eklemeye devam ediyor android 12 gelmiş coloros 12.1 gelmiş ama telefon bi önceki sürümden daha kötü ne kadar saçma bi durum saçma bi şekilde şarjım daha çabuk bitmeye başladı inş bi düzeltme yaparlar bir daha şu modeli iyiymiş bu kötüymüş ayrımı yapmadan oppo markasına dair bir ürün almıyacağım

27ibrahim

Taze Üye
Üye
Cihaz
A74
Color
Oppo türkiye'nin ne yapmaya çalıştığını anlamıyorum güncelleme dediğin telefonun hatalarını sorunlarını kapatır lakin oppo sağolsun soruna sorun eklemeye devam ediyor android 12 gelmiş coloros 12.1 gelmiş ama telefon bi önceki sürümden daha kötü ne kadar saçma bi durum saçma bi şekilde şarjım daha çabuk bitmeye başladı inş bi düzeltme yaparlar bir daha şu modeli iyiymiş bu kötüymüş ayrımı yapmadan oppo markasına dair bir ürün almıyacağım
Daha yeni ColorOs 12 geldi.. 12.1 ne ara geldi ki?

Deutz

Yazar Üye
Üye
Cihaz
Reno 4 Lite
ColorOS 12 ve 12.1 sürümlerinin genel problemidir. Umarım kısa zamanda sorunları çözerler, çözmezlerse böyle kullanıcı kaybederler işte.

Deutz

Yazar Üye
Üye
Cihaz
Reno 4 Lite
Boşuna bekleme çözüm sunmuyorlar kandırıyorlar güzel dille coloros pişman coloros 12
Reno 4 Lite için yazıyorum.

Telefonu geçen sene aldığımda şarjı çok çabuk bitiyordu. Telefonu aldığıma pişman olup neredeyse telefonu değiştirmeye kadar gidecekti. 1 ay sonra küçük bir güncelleme geldi ve şarj sorunu çözüldü. Genelde 6 saat ekran süresi alıyordum, zorlasam 7 saati görüyordu. O zamanlarda sürüm olarak ColorOS 11 vardı.

ColorOS 12.1 gelince eskisi gibi oldu diyebilirim. Birkaç hafta önce gelen ek bir güncellemeyle biraz düzelmişe benziyor ama arada bir fazla şarj tüketimi oluyor. Yakında pil kullanım grafiğini burada paylaşırım. ColorOS 12.1 genel bir sorunu, modellere özgü bir problem değil gibi duruyor. Hemen hemen bütün ColorOS 12 / 12.1 yüklü modellerde problem var.

Fearless

Yeni Üye
Üye
Cihaz
Diğer
Boşuna bekleme çözüm sunmuyorlar kandırıyorlar güzel dille coloros pişman coloros 12
aynen öyle nezaman arasam oppo müşteri hizmetlerini güzel bir dille kandırmaya daha doğrusu geçiştirmeye çalışıyorlar son çare olarak bakıyorlarki kandıramadık geçiştiremedik en yakın servisimize sizi yönlendirelim telefonunuzu gönderin sorun neymiş bakılsın diyorlar.ben biliyorum bu telefonun yazılımsal sıkıntılar yaşadığını sen bi telefon üreticisi olarak nasıl bilemezsin bunca şikayet varken şunun,da farkındalar herkez farkında olduğu için durumun kimse nasıl olsa servise telefon yollamaz yalandan yardımcı olmaya çalışıyorlar velevki gönderdim hadi sıfırını yolladı diyelim gine aynı sıkıntılar yaşanacak çünkü herşeyin başında yazılım sıkıntıları var hem android hemde coloros geçende aradım youtube kasıyor videolar donam yapıyor diye herkeze söyledikleri ortak şeyleri söyledi ayarlara girin youtube saklama verilerini silin düzelir be kardeşim düzeliyorda yıl olmuş 2022 ben hergün durmadan youtube verilerinimi silicem bundan önceki 5 yıllık telefonum daha stabil çalışıyordu çok pişman oldum burdan tavsiyem alıcak olan arkadaşlara bir kaç kere daha düşünün !

BeatdownTR

Üyecik
Üye
Cihaz
A74
Oppo Hindistan ve diğer Asya ülkelerine verdiği değeri Türkiye'ye verseydi, şimdi ne kasma olurdu, ne donma, ne de şarj problemleri.. Oppo Pişmanlıktır.

nicktatör

Yeni Üye
Üye
Cihaz
Diğer
OPPO ve A55 modeli pişmanlıktır. ✋
64/4 ve G35 olan bir cihazdan ne bekliyorsunuz ki. POCO X3 Pro mu sandınız bu cihazı? Pişmanlık falan da değil. Aynı cihazı kullanıyorum ve günlük kullanımda şahane. Oyun oynamıyorum, şahane diyorum. Yakın zamanda Redmi 9T kullandım, G35'ten daha iyi işlemcisi olmasına rağmen telefon stabil 40- 45 derece sıcaklığı ve kasması oluyordu. A55'e geçtim ve derin bir nefes çektim. Oyun oynasam gider Snapdragon'lu bir Pro modelini alırım. Oppo prestij bir marka, aksini iddia eden Xiaomi ve Samsung kullanmamıştır.

Kamerası ve şarjı da şahane.

50mp kamera ve 5000mAh (En az 8 saat ekran süresi)

worlock

Aktif Üye
Aktif Üye
Cihaz
Diğer
Temiz kurulum yapmanız gerekiyor aksi taktirde sıkıntılar kesinlikle cikar