• DİKKAT! Tema Mağazası, GCam vb. gizlenmiş içerikleri görebilmek için ilgili konunun ilk mesajını beğenmeli veya konuya cevap yazmalısınız. Neden?

AirDrop benzeri özellik daha fazla Android'e geliyor

sharK

İrem
Forum Ekibi
Moderatör
CoBlog Editör
Reno 2Z
Katılım
21 Şub 2020
Mesajlar
575
Forum puanı
307
Puanları
610
Yaş
22
Konum
Kocaeli
airdrop-alternatifi-android-1.jpg

OPPO, Vivo ve Xiaomi, AirDrop benzeri bir işlev sunmak için bir dosya aktarım protokolü konusunda ortaklık sağladıklarını geçtiğimiz yıl duyurmuştu. Üç markanın kullanıcılarına yılın başında sunulan bu özelliğe OnePlus, Realme, Meizu ve Black Share de katıldı.

Bunun sonucunda veri aktarımı, herhangi bir üçüncü parti uygulama kullanmaya gerek olmadan hızlı bir şekilde gerçekleşecek. Yerel sistem entegrasyonuna ek olarak, Wi-Fi P2P teknolojisini kullanmasıyla saniyede 20 MB‘lik aktarım hızını da mümkün hale getiriyor.
Wi-Fi P2P özelliğinin, cihazların Wi-Fi işlevlerinde bir etkisi bulunmuyor. Dosya aktarım protokolü, ayrıca fotoğraf, video ve belgeler başta olmak üzere çeşitli dosya formatlarını destekliyor.

Bu durumdan dünya çapında bulunan 400 milyondan fazla akıllı telefon kullanıcısının faydalanması bekleniyor. Önümüzdeki aylarda OnePlus, Realme, Meizu ve Black Share modelleri için yayınlanacak bir yazılım güncellemesi ile kullanıma sunulması bekleniyor.
Linkleri görebilmek için kayıt olmalı veya giriş yapmalısınız. Giriş yap veya üye ol.
 
Reklam
Üst