• DİKKAT! Tema Mağazası, GCam vb. gizlenmiş içerikleri görebilmek için ilgili konunun ilk mesajını beğenmeli veya konuya cevap yazmalısınız. Neden?

Tartışma Android 12, Wi-Fi şifrelerini yakındaki cihazlarla paylaşmanıza izin verecek.

Elif

Kategori Moderatörü
Yetkili
Kategori Moderatörü
Mesajlar
1,741
Çözümler
28
Puanları
3,350
Cihaz
Reno 2Z
Coloros 11 ve Android 11 bekleye duralım alanlarda alışmaya çalışırken Android 12'den bir yenilik haberleri gelmeye başladı.

Bakalım önümüzdeki günlerde Android 12 önizlemeler yayınlandığında ne gibi kolaylıklar sağlanacak bekliyelim görelim.


Android 12 tam olarak köşede değil, ancak gelecekteki işletim sisteminden ne bekleyeceğimizi söyleyen parçalar ve parçalar almak güzel. Örneğin, Wi-Fi şifrelerinin yakındaki payı, sahip olduğumuz en kötü "Birinci Dünya sorunlarından" birini bekleyen ve çözen yeni bir işlevselliktir.

Şu anda, Android 10 kullanıcıları ve üstü oluşturulan QR kodunu kullanarak Wi-Fi şifrelerini paylaşabilir. Android 12 ile bunu yapmak zorunda kalmazsınız. Şifre, bağlı olduğunuz ağın Wi-Fi şifresini paylaşmanıza izin veren yakındaki paylaşım özelliğine entegre edilecektir.

Bununla birlikte, yakındaki paylaşımın çalışması için, muhtemelen Android 12'de her iki cihaza da sahip olmanız gerekir ve sistemin ne tür bir protokol kullanacağı hala bilinmemektedir. Umarım, Android 12 geliştirici önizleme sürümü yaklaştığından, yakında daha fazlasını öğreneceğiz.
 
Reklam

asK

Türkiye'nin en büyük OPPO forumu
Yetkili
Kurucu
Admin
Mesajlar
1,290
Çözümler
15
Puanları
28,350
iOS'un geçen yılki güncellemeyle yaptığı adımı Google bir sene gecikmeli de olsa yapmaya karar vermiş. Gayet kullanışlı ve güzel bir özellik ama unutkanlık oluşmasına dikkat :)
 

kandas13

Profesör
Banlandı
Mesajlar
308
Çözümler
2
Puanları
150
Cihaz
Reno 4 Lite
İos'da severek kullanırdım. Android'de de bu seçeneği görmek aşırı hoşuma gitti.
 
Üst