Yardım Aşırı ısınma ve sarzin çok hızlı bitmesi

Cagrii

Taze Üye
Üye
Cihaz
Reno 2Z
Merhaba bende reno2 Z var telefon hiç bir işlem yapmiyorken bile aşırı ısınıyorsarzim çok çabuk bitiyor ve dokunmatik eskisi kadar iyi değil ne yapabilirim

yusufzozcan

Üyecik
Üye
Cihaz
Reno 4 Lite
merhaba ben reno 4 lite kullanıyorum bir iki hafta oldu alalı az önce 1 şarj varken taktım şarjda hiç oynamadim 1 saatten kısa bir sürede 63 lere gelmiş ancak telefonun ısındığını farkettim ve şarj bana göre hâlâ hızlı boşalıyor bununla alakalı bir öneriniz var mı ?

Upvote 0

Enestr571

Ordinaryus
Aktif Üye
Cihaz
A15
merhaba ben reno 4 lite kullanıyorum bir iki hafta oldu alalı az önce 1 şarj varken taktım şarjda hiç oynamadim 1 saatten kısa bir sürede 63 lere gelmiş ancak telefonun ısındığını farkettim ve şarj bana göre hâlâ hızlı boşalıyor bununla alakalı bir öneriniz var mı ?
Selamin aleykum Oppo reno 4 lite cihazimiz turkiyede en cok sikintisi olan cihazdir size öneri versem simdi bi yardimi olmaz garantisi olacakir cihazinizin garantiye yollayin yardimci olsunlar

Upvote 0

Birgramerci

Taze Üye
Üye
Cihaz
Reno 4
Pil optimizasyonuna yönelik güncelleme geldi yaptınız mı?

Upvote 0

yusufzozcan

Üyecik
Üye
Cihaz
Reno 4 Lite
evet güncellemeyi yaptım çok oyun oynamamdan kaynaklı şarjım bitiyor olabilir ama ısınma konusunu anlamadım telefon kullanılmadan ısınması normal gelmedi bana
Pil optimizasyonuna yönelik güncelleme geldi yaptınız mı?
Mesajlar birleştirildi:

Selamin aleykum Oppo reno 4 lite cihazimiz turkiyede en cok sikintisi olan cihazdir size öneri versem simdi bi yardimi olmaz garantisi olacakir cihazinizin garantiye yollayin yardimci olsunlar
garanti olayını düşünmüyorum şu an daha 2 hafta oldu biraz beklicem batarya ısınması ve şarj problemi devam ederse mecbur yollayacağım ama herhangi bir ücret talep ederler mi bilmiyorum

Upvote 0

Elif

Oppo Forum Yönetici
Forum Ekibi
Yönetici
Cihaz
Reno 2Z
evet güncellemeyi yaptım çok oyun oynamamdan kaynaklı şarjım bitiyor olabilir ama ısınma konusunu anlamadım telefon kullanılmadan ısınması normal gelmedi bana

Mesajlar birleştirildi:

garanti olayını düşünmüyorum şu an daha 2 hafta oldu biraz beklicem batarya ısınması ve şarj problemi devam ederse mecbur yollayacağım ama herhangi bir ücret talep ederler mi bilmiyorum
Garanti kapsamında olduğu sürece etmezler

Upvote 0

Burhan Caner

Emekli Forum Ekibi Üyesi
Onursal Üye
Cihaz
Reno 5 Lite
Merhaba bende reno2 Z var telefon hiç bir işlem yapmiyorken bile aşırı ısınıyorsarzim çok çabuk bitiyor ve dokunmatik eskisi kadar iyi değil ne yapabilirim
Öncelikle garantiniz varsa eğer garantiye göndermenizi tavsiye ederim. Garantiden gelince sorun düzelmediyse Reno 2Z 'nin daha eski yazılım sürümlerini yüklemeniz sorunu düzeltebilir ama bunu yaparsanız bir daha sistemi güncellemeyin ki eski sürümde kalsın. Bu yolu önermemin nedeni ise Reno 2Z kullanıcıları son birkaç güncellemedir şikayetlerini arttırdı. Eski sürümlerde yazılımsal hatalar daha az sayıdadır. Özellikle Android güncellemesi alınca pilin hızlı bitmesi sorunu yaygınlaştı bunun önüne geçebilir ama tabii Android 9 veya 10 kullanmak durumunda olacaksınız.

Upvote 0