Tartışma Birazda sohbet: Hangi Telefon modellerini kullandınız? Memmunmuydunuz..

Yuzukan

Otaku AnimeFan
ROM Ekibi
Cihaz
Diğer
Selam iyi akşamlar.

Oppo Reno2z kullanıyordum S20 FE ye geçtim ama forumuda bırakmadım s20FE kullanan biriside olsam da

MustafaFBmoon

Profesör
Aktif Üye
Cihaz
Reno 5 Lite
Samsung Galaxy S4,LG G5 ve şimdi Oppo Reno 5 Lite kullanıyorum.Samsung'tan çok memnundum.LG G5 tam bir faciaydı.Ghost screen mahvetti telefonu.Oppo Reno 5 Lite memnunum.

sozaltun

Yeni Üye
Üye
Cihaz
Reno 5 Lite
Samsung S3, S4, S6, A51, Oppo Reno5 Lite genel olarak hep samsung marka modeller kullandım hiç sorun yaşamadım samsung'un rahatlığı başkaydı en basitinden kendi galeri uygulaması üzerinde gif, kolaj, film yapabilmek nedemek bugün hangi marka bu kolaylığı sağlıyor niye nasıl neden niçin oppoya geçtim bilmiyorum biraz zorlandım biraz garipsedim alışıcaz inşallah

Mcht6198

Doçent
Aktif Üye
Cihaz
Reno 5 Lite
İlk andorid telefonum LG L5II çok güzel telefondu ana ekran tuşundaki RGB bildirim ışığına hastaydım çok güzeldi sonra reedee P10 kullandım 6 ay sonra ekran çatladı daha da yaptırmadım kardeşim ekranını yaptırdı şimdi o kullanıyor daha sonra Huawei P10 lite a geçiş yaptım gerçekten zamanının en iyi telefonlarından biriydi bana göre 4 sene severek kullandım daha sonra onu anneme verdim halâ kullanıyor sorunsuz bir şekilde sonrasında Oppo A5 2020ye geçtim ondan da memnundum ama ekran çözünürlüğü beni rahatsız etmeye başlamıştı bundan dolayı satıp Oppo A52'ye geçtim memnundum ama güncelleme almayacağını öğrenince onu da satıp reno5 lite'a geçtim şimdilik memnunum amoled ekranın güzelliği bir başka ☺️

hncl

Taze Üye
Üye
Cihaz
Find X2
Samsung Note 9 dan find x2 ye geçtim hatta ilk alanlardanim diyebilirim. Hala devam kullanıyorum 10 numara 5 yıldız diyebilirim

Cihangir

Yardımsever
Aktif Üye
Cihaz
Reno 10x Zoom
Bende BlackBerry tüm modellerinden oppo reno geçiş yapanlardan in sonrasında reno 10x zoom ki bence daha iyisi kesinlikle yok şimdide find X2 kullanıyorum memnunum gayet güzel

Mcht6198

Doçent
Aktif Üye
Cihaz
Reno 5 Lite
  • Samsung Galaxy S3 Mini (2014 - 2017)
Kendime aldığım ilk telefonumdur. O zamanlarda lisedeydim ve bir anda ortaya çıkan WhatsApp üzerinden ödev vermeler başlayınca mecburiyetten acele alınmış bir telefondur kendisi. 2 yıl boyunca sıkıntısız bir şekilde kullandım. 8 GB hafızası dışında işimi görüyordu.

3. yılında beni yarı yolda bırakmaya başladı. Kasmalar, donmalar, batarya performansının çok kötü olması vs. Sonradan bataryası şişti ve aldığım yeni yan sanayi bataryalar pek dayanmadı. Kendime yeni telefon alınca bu telefonu babama verdim ve hala babam kullanıyor. Kullanmaya başlayalı 4 yıl oldu. Babam sadece telefon görüşmesi yapmak için ve gelen SMS'lere bakmak için kullanıyor.

• ASUS ZenFone 3 (2017 - 2020)
2016 yılında kazandığım üniversiteden aldığım burs ile kendime bu telefonu aldım. Tasarımını ve teknik özeliklerini severek bu telefonu satın aldım. Telefonun her şeyinden memnundum ama kronik sorunlarından dolayı maalesef telefondan soğudum diyebilirim.

7. ayında arka kamerası sorun çıkarttı. Teknik serviste kamerası değiştirildi. Odaklama yapmıyordu ve lazer odaklamadan cızırtı sesleri geliyordu. 2. yılında ise ekranda problem yaşamaya başladım. Telefonun üst taraflarından kendi kendine ekrana dokunmalar oluyor. Nadiren oluşan bu sorun canımı sıkıyordu. Sorunun sebebini hala çözemedik. Tek tesellimiz sorunun çok sık yaşanmaması.

Bir yarışmadan kazandığım telefon ile yoluma devam ettim ve ASUS ZenFone 3'ü anneme verdim. Kendisi telefondan memnun.

• Xiaomi Redmi 8 (2020 - 2021)
Xiaomi standı açılışından birinde yapılan bir soru - cevap yarışmasında bu telefonu kazandım. Daha önceden olan Xiaomi mağazası açılışında kural ihlali yaptığım için Xiaomi Redmi Note 5 Pro telefonunu kaçırmıştım. :) Sebebi ise kuyrukta olmamam.

Stand açılışında daha ilk sorudan Xiaomi Redmi Note 8 telefonunu da kaçırmıştım. Sebebi ise birden fazla kez cevap yazmam. Dediğim yarışma Instagram üzerinden yapılmıştı. Pes etmeyip diğer soruları beklemeye devam ettim derken Redmi 8 kazanmak kısmet oldu.

Telefondan genel anlamda memnundum ama ekranından pek memnun değildim. Ekran parlaklığı çok düşüktü ve ekran çözünürlüğü beni rahatsız ediyordu. Pil performansı muhteşemdi. Sonradan gelen MIUI güncellemeleri ile bazen kasma ve donma oluyordu. MIUI 12.5 güncellemesi ile düzeltmeler yapılmıştı. Sonradan telefonu satıp yerine başka bir cihaz aldım.

• OPPO Reno4 Lite (2021 - ...)
Önceki telefonumun ekranından memnun olmadığım için kardeşimin eski cihazlarıyla birlikte mahalledeki bir telefoncuya gidip cihazları sattım. Yerine Reno4 Lite aldım. Aklımda Reno5 Lite vardı ama tasarım ve hafiflik olarak Reno4 Lite daha çok hoşuma gitti. İşlemcileri farklı olsaydı tasarıma aldırış etmeden Reno5 Lite alacaktım. Telefonu alalı 2 ay oldu ve bugüne kadar bir sorununu görmedim.

Pili iyi gidiyor, kamerası gayet güzel, genel işlemci performansı işimi görüyor. ASUS ZenFone 3 gibi batarya tarafında sorun çıkartmıyor. Umarım ileride sorun yaşamam ve telefon bozulana kadar kullanmaya devam ederim.
Bence reno5 lite'ın tasarımı daha güzel daha premium duruyor ama zevkler ve renkler tartışılmaz tabi reno4 lite da güzel güle güle kullanın

yeeelda

Aktif Üye
Aktif Üye
Cihaz
Reno 10x Zoom
oppo a5 2020 kullaniyordum,samsung a31 e gectim samsung iyi hos da a serisi guncellemeden sonra bozmus...idare ediyorum