İnceleme C.32 sürümü Mobil veri hatası

Grknreno

Profesör
Aktif Üye
Cihaz
Reno 2Z
C.32 güncellemesini yüklendikten sonra cihazımda gün içinde sık sık Mobil veri 5-10 saniye arası işlevsiz, kullanılamaz hale gelir olmuştu. En sonunda hard reset atmaya karar verdim ve dün akşam attım. Cihaz yeniden doğdu diyebilirim doğal olarak. Ve şu ana kadar bu hata tekrarlamadı. Sanırım eski güncellemelerden sonra telefonda kalan bir takım yazılımsal boşluklardan oluşan, meydana gelen bir sorundu. Ve şunu da ekleyim; ben bir süre cihazı Hindistan romda kullandım. Sonra Oppo Türkiye sitesine Türkiye C.32 sürümü yüklenince tekrar Türkiye yazılımına geçtim. Yani kısacası aklıma yatan en mantıklı sebep cihazın rom ve sürüm değiştirmesinden kaynaklı olduğu yönünde. Diğer yazılımlardan arta kalan bi sorundu sanırım. Artık çözüldü diyebilirim sanırım. Çünkü 10 saate yakın bir süredir herhangi bir konuda hata almadım cihazdan.

Sonuç olarak aynı hatayı yaşayanlardan burada bu durumu belirtmelerini istiyorum. Ve Hard reset kesinlikle öneririm. Hard reset için telefonun herhangi bir sorununun olmasına da gerek yok. Yapın ve telefonu ilk geldiği güne bir döndürün derim. Adeta Telefonu doğum gününe geri döndürüyor. Biraz uzun yazı oldu kusura bakmayın..

Bozkurt

Üyecik
Üye
Cihaz
Reno 2Z
Bu tür güncellemelerden telefonu Hard resetle yenilemek her zaman işe yaramıştır.

Bozkurt

Üyecik
Üye
Cihaz
Reno 2Z
Ş
Bu arada hatayı tekrar almaya başladım an itibariyle. Yani C.32 den kaynaklı olduğu kesinleşti Mobil veri işlevsizlik hatasının. Yine de Hard reset yaptığıma memnunum. Telefona gerekli birşeymiş..
Şuan bende de c. 32 sürüm yüklü otg özelliği dışın da hiç bir sorun yok ama şu son güncellemeden sonra otg bir dahada çalışmadı

Bozkurt

Üyecik
Üye
Cihaz
Reno 2Z
Hard reset nasıl atacağız acaba bide yedek almam lazım yardımcı olursanız sevinirim

Not: Alttaki işlemi gerçekleştirdiğiniz de telefonda hiçbirşey kalmayacaktır. Telefondaki tüm verilerinizi WhatsApp, SMS, Kişiler, vb. Google drive veya bilgisayarınıza yedeklemeniz tavsiye edilir.
  • İlk olarak cihazı Telefon Güç (Power) tuşu ile kapatınız.
  • Oppo telefonunuz kapandığından emin olduğunuzda Ses Kısma (-) ve Telefon Güç (Power) tuşlarına aynı anda basılı tutarak telefonu açınız.
  • Oppo logosu geldiğinde tuşları bırakınız.
  • İngilizce’yi seçiniz.
  • Ekran geldiğinde; açılan ekranda Ses Kısma (-) tuşu ile seçim yaparak wipe data’yı seçip Telefon Güç (Power) tuşuna basınız.
  • Açılan ekranda tekrar Ses Kısma (-) ile alta gelip wipe data işaretli iken tekrar Telefon Güç (Power) tuşuna basıp formatlama işlemine onay veriniz.
  • İşlem bitene kadar bekleyiniz.
  • Son olarak gelen ekranda Reboot seçip Telefon Güç (Power) tuşu ile telefonunuzu yeniden başlatınız