• DİKKAT! Tema Mağazası, GCam vb. gizlenmiş içerikleri görebilmek için ilgili konunun ilk mesajını beğenmeli veya konuya cevap yazmalısınız. Neden?
  • Ciğerlerimiz yandı: Güzel ülkemizin birçok ilinde çıkan yangınlar hepimizi derinden üzdü. OPPO Forum olarak önümüzdeki hafta elde edeceğimiz tüm reklam gelirlerimizi TEMA Vakfı'na ağaç dikimi için bağışlayacağız.
  • DUYURU: Forum ekibine yeni Moderatörler arıyoruz! Hemen başvurun!

ColorOS 6 Güncellemesi ile Gelen 10 Mükemmel Yenilik

OsmnZeki

Yeni Üye
Üye
Mesajlar
21
Puanları
0
Oppo kullanıcılarının eksikliğini hissettiği, olmazsa olmaz olan özellikler ColorOS 6 güncellemesi ile telefonlarımıza geliyor. Peki bu güncellemenin, telefonlarımızda nasıl değişiklikler getireceğini biliyor musunuz ? İşte ColorOS 6 ile gelen 10 büyük yenilik listesini sizin için derledik.

1) App Drawer

ColorOS 6'nın getirdiği 10 büyük değişikliklerinden birisi App Drawer özelliğidir. Türkçe karşılığı uygulama çekmecesi olan bu özellik, uygulamalarınızı tek bir çatı altında toplayarak hem görünüş, hem de erişim kolaylı olarak kullanıcıyı rahatlatıyor. ColorOS 6 güncellemesinden sonra telefonunuzdan bu özelliği kullanmak istiyorsanız elle açmanız gerekiyor. Bunu ise ayarlar kısmından kolayca halledebilirsiniz.

2) Bildirim Paneli

Bir diğer güzel özellik bu sefer bildirim panelini etkiliyor. Hızlı ayar tuşları büyütüldüğü için tuşlara basması daha kolay bir hale geliyor. Ve artık bildirim panelimizi açtığımızda telefon arka planımız ne ise, bildirim panelinin arka rengi de o renge bürünüyor. Eskisine göre daha cezbedici olan bu yeni bildirim panelini, ColorOS 6 güncellemesini telefonlarınıza kurarak kullanabilirsiniz.

3) Yapay Zekanın Gücü

Yapay zeka (AI) elbetteki bir akıllı telefonu, akıllı telefon yapan özelliklerinin başında gelir. ColorOS 6 güncellemesi ile birlikte etkilenen başka bir yer ise olmazsa olmazımız AI entegrasyonudur. Yeni AI entegrasyonu, görünüşü değiştirmek ile beraber, telefonumuzun arkaplanını daha akıcı hale getirmesini de sağlıyor. Aynı zamanda Hyper Boost ve Game Space gibi yazılımları optimize ederek daha iyi daha performanslı hale getiriyor. Sadece bununla da kalmayarak telefonunuzla daha iyi fotoğraf çekmenizi sağlıyor. Anlayacağınız gibi yapay zekada olan bu büyük değişiklikler telefonunuzun her yerini etkiliyor.

4) Uygulamaların Tekrardan Düzenlenmesi

Bir diğer ColorOS 6 ile gelen değişiklikler fotoğraflar, mesajlar, hisse senedi uygulamaları gibi telefonun kendi uygulamalarını en baştan dizayn edilmesiyle geliyor. Daha anlaşılır, kullanımı daha basit olan programlar haline geliyor. Özellikle fotoğraflar uygulamasının yeni hali hepimizin hoşuna gideceğini düşünüyorum.

5) Yeni Ses Düzenleyicisi

Küçükte olsa eksikliğini büyük hissettiğimiz telefonun ses ayarları değişiyor. Yeni ses HUD sayesinde telefon sesini, medya sesini ve alarm sesini çok rahat bir şekilde ayarlayabiliyoruz. Tek yapmanız gereken ses aç ya da kapat tuşuna bastığımız zaman ses ayarının yanındaki 3 noktaya basmak, ondan sonra istediğiniz gibi ses ayarlarınızı düzenleyebilirsiniz.

6) Sekmeler Arası Gezmeler

Bu yeni gelen yenilik bana göre, ColorOS 6 ile gelen güncellemeler arasında belkide en fazla kolaylık sağlayan özelliktir. Artık parmak hareketlerimiz ile sekmeler arasında kolayca gezebileceğiz. Daha fazla detay ve bu özelliği açmak için ayarlar kısmından kurcalayabilirsiniz.

7) Güçlendirilmiş Game Space Uygulaması

Oppo markasının oyuncuları düşünerek geliştirdiği Game Space uygulaması, Oppo'nun oyunculara ne kadar önem verdiğini gösterdiği çok kullanışlı bir uygulamadır. Game Space programındaki değişiklikleri, ColorOS 6 güncellemesi ile gelen 10 büyük yenilik listesine koymasaydık olmazdı. Yeni gelen güncelleme ile birlikte Game Space artık telefonun şarj, sinyal gücü ve daha fazlasını oyun oynarken sizi bilgilendiriyor. Sadece bununla da bitmiyor, oyunların daha sorunsuz çalışması için pürüzsüzlük optimizasyonu, ağ üzerindeki gecikmeleri de azaltmak için ağ optimizasyonu özellikleriyle ColorOS 6 ile geliyor.

8) Hyper Boost

Telefonların aynı donanıma sahip olmasına rağmen zamanla yavaşlamasını hepimiz tecrübe etmişizdir. Oppo, Hyper Boost adlı yeni uygulamasıyla bu yavaşlamanın önüne geçmeyi planlıyor.

9) Sürüş Modu

Bu yeni gelen özellik sayesinde sürüş halindeyken sürüş modu devreye girecek ve bildirimleriniz sessize alınacak.Bu kullanışlı sürüş modu sayesinde dikkatiniz dağılmayacak.

10) Yeni Asistanımız

ColorOS 6 ile gelen 10 büyük yenilik listemizin son sırasında ise yeni asistanımız duruyor. Oppo'nun yeni akıllı asistanı sayesinde görmek, erişmek istediğiniz bilgilere kolay bir şekilde ulaşabileceksiniz. Hoş kullanıcı arayüzüne sahip olan yeni akıllı asistana, ana ekranda sağdan sola kaydırarak erişilebilirsiniz.


ColorOS 6 güncellemesi ile gelen 10 mükemmel yenilik listemizi böylelikle bitirmiş oluyoruz. Siz de deneyimlerinizi, sorunlarınızı, hoşunuza giden yönlerini bizlerle paylaşabilirsiniz.
 
Reklam
Üst