• DİKKAT! Tema Mağazası, GCam vb. gizlenmiş içerikleri görebilmek için ilgili konunun ilk mesajını beğenmeli veya konuya cevap yazmalısınız. Neden?

İpucu Custom rom kurulum hakkında bilgiler.

Yuzukan

Otaku AnimeFan
ROM Ekibi
Katılım
1 Ocak 2020
Mesajlar
531
Puanları
850
Cihaz
Reno 2Z
Telefonuzda kişiselleştirmeye her türlü imkan tanıyan bu romlar kurmak bazı durumlarda sıkıntı yaratabilir telefon açılmayabilir.Telefon garanti kapsamındaysa garanti dışı kalacaktır.
Custom rom kurmak için
-Rootlu telefon (root konusu mevcut forumda apk ile rootluyabilir yada magisk root atabilirsiniz detaylar için internette araştırma yapabilirsiniz.)
-Oem kilidi açık olmalı.
-Bootloocker açık olmalı.
-Twrp nin flashlanması lazım. Twrp flashlama konusunu internetten araştırınız
-Romu ve googleapps (opengapps) zip biçiminde indirilmiş ve oynanmamış olması lazım Rom bazı durumlarda düzenlenebilir (bilenler için)
Twrp den rom kurulumu nasıl yapılır.
Konuya cevab yazabilir yada detaylı araştırabilirsiniz
Kişisel deneyimlerim (yazmaya üşendi) :D
[hide]
Kullandığınız ROM dan bıktınız, başka ROM ' a gönül sardınız vs. Bu yüzden farklı bir ROM kurmak istiyorsunuz. İşte yapmanız gerekenler....
İmei gitmemesi EFS YEDEĞİ YADA TAM YEDEK ALINIZ HATALAR İÇİN FORUM VE BEN KESİNLİKLE SORUMLULUK KABUL ETMİYORUM .

1 - Kurmak istediğiniz ROM ' u indirip telefonunuzun ana hafızasına atıyorsunuz.
2 - TWRP yi açıp Full Backup almanız gerekiyor ki kurduğunuz uygulamalar, resim-müzikler vs kaybolmasın. TWRP yi açıyoruz . Backup u tıkladıktan sonra SADECE ŞU SEÇENEKLERİ ! işaretliyoruz: Boot, Cache, Recovery, System, Data ( excl. storage ), EFS ( System Image işaretli olmayacak )
3 - Geri ana ekrana geldikkten sonra Wipe -> Advanced Wipe yi tıklıyor ve SADECE ŞU SEÇENEKLERİ ! işaretliyoruz : Dalvik / ART Cache, Cache, System, Data ( Internal Storage ve USB-OTG işaretli OLMAMALI )
4 - Ana ekrana geliyor Install a tıklayıp telefona kopyaladığımız yeni ROM u seçip aşağıdaki Swipe to confirm Flash düğmesini sağa kaydırıyoruz.
5 - Ana ekrana geri dönüyoruz. Restore düğmesine tıklıyoruz. ve En son aldığımız Yedeğin üzerine tıklıyoruz. Açılan seçeneklerden sadece Data ( excl. storage ) yi seçiyoruz ( Boot, Recovery, System, EFS SEÇİLİ OLMAYACAK ! ) ve Swipe to Restore düğmesini sağa kaydırıyoruz.
6 - Telefonun ana hafızasına SuperSu yu kopyalayıp ( Root istiyorsanız ) Ana ekrana geliyor Install düğmesi ile bu sefer SuperSu yu seçiyor bu dosyayı kuruyoruz...
7 - Ana ekrana geri dönüp sırası ile Reboot - System dedikten sonra yeni ROM 'unuzu kullanmaya başlıyorsunuz....

Bu linki görmek için izniniz yok Giriş yap veya üye ol.

[/hide]
 
Reklam
Üst