• DİKKAT! Tema Mağazası, GCam vb. gizlenmiş içerikleri görebilmek için ilgili konunun ilk mesajını beğenmeli veya konuya cevap yazmalısınız. Neden?

Google hesabında oturum açma, Android gingerbread'de çalışmaz ve 27 Eylül'den itibariyle çalışmaz.

Elif

Oppo Forum Yönetici
Forum Ekibi
Yönetici
Mesajlar
5,172
Çözümler
104
Puanları
3,350
Cihaz
Reno 2Z
Google, Aralık 2010'da Android Gingerbread'i piyasaya sürdü. Bunun desteği yıllar önce sona ermiş olsa da, şu anda 10 buçuk yaşın üzerinde olan Android'in bu ilkel sürümünü çalıştıran Bazı cihazlar var. Yeni duyuruya göre, bu eski cihazlar, Android'in daha eski sürümlerini çalıştıran diğer cihazlarla birlikte Eylül ayı sonuna kadar daha işe yaramaz hale gelecek.


Google, Android 2.3.7 Gingerbread ve low çalıştıran cihazlara sahip kullanıcılara bir e-posta gönderdi. E-posta, arama devinin 26 Eylül'de Android'in bu eski sürümlerinde hesap oturum açma desteğini sonlandırdığını belirtiyor.27 Eylül'den itibaren, kullanıcılar aşağıdaki eylemleri gerçekleştirirken bir “kullanıcı adı veya şifre hatası” görecekler.

•Hesabınızda oturum açın.

•Hesabınızı cihazınızdan kaldırın ve yeniden ekleyin.

•Cihazda bir hesap oluşturun

Cihazınızın fabrika ayarlarına sıfırlama işlemini gerçekleştirin ve oturum açmayı deneyin.

•Parolanızı aygıtta veya farklı bir aygıtta değiştirin; bu, sizi her yerde ve yeniden oturum açmaya çalıştığınızda imzalar.Bu ölçü, hesap güvenlik koruma kullanıcılara yardım etmek olduğunu belirtiyor.

Sonuç olarak, aşağıdaki Android sürümlerine sahip kullanıcılar 27 Eylül'den itibaren Gmail , YouTube, Haritalar ve diğerleri gibi Google uygulamalarına erişemeyecektir.Android 1.0
Android 1.1
Android 1.5 Cupcake
Android 1.6 Muffin
Android 2.0 Eclair
Android 2.2 Froyo
Android 2.3 Gingerbread CookiesBir seçenek varsa, Google kullanıcıları Android'in daha yeni bir sürümüne (3.0+) güncellenir. Aksi takdirde, telefonun web tarayıcısı üzerinden bazı Google hizmetlerini kullanmaya devam edebilirler.

Kaynak:gizmochina.com
 
Reklam
Üst