Tartışma HarmonyOS güncellemesini alacak ilk grup sızdırıldı!

Elif

Oppo Forum Yönetici
Forum Ekibi
Yönetici
Cihaz
Reno 2Z
2 Haziran tarihinde duyurulacak olan HarmonyOS işletim sistemini alacak modeller belli oldu. İşte ilk grubun listesi.

Huawei’nin yeni ekosistemi HarmonyOS, 2 Haziran tarihinde duyurulacak. Çinli üreticinin Android alternatifi olarak geliştirdiği bu işletim sistemi, akıllı telefonlardan giyilebilir saatlere kadar pek çok cihaza güç verecek. Şu ana kadar HarmonyOS’un öne çıkan bilgilerini sizlere aktardık. Ancak etkinliğe kısa bir süre kalırken kaynaklar, güncellemeyi alacak ilk gruba dair yeni bir liste daha ortaya çıkardı.

Çinli üreticinin yeni ekosisteminde hedefleri büyük. Zira aylar öncesinde Huawei, HarmonyOS işletim sistemini 300 milyon cihazda çalıştıracağını vaat etmişti. Tabii bu sayı eski modelleri kapsadığı gibi, piyasaya sürülecek yeni modelleri de kapsayacak. Peki Huawei’nin yeni işletim sistemini alacak ilk grup hangisi?

İşte GSMArena adlı kaynak tarafından paylaşılan liste:

HarmonyOS güncellemesini alacak
ilk grup

Huawei Mate 40
Huawei Mate 40 Pro
Huaweş Mate 40 Pro Plus
Huawei Mate 40 RS
Huawei Mate X2
Huawei Nova 8
Huawei Nova 8 Pro
Huawei MatePad Pro

Güncellemeyi ilk alacak grup yukarıdaki gibi. Ancak şirket yakın zamanda bu gruba çok daha fazla model ekleyecektir. Zira desteklenen yüzlerce eski model bu yıl içerisinde Huawei’nin yeni ekosistemine geçiş yapacak.

HarmonyOS işletim sistemi hakkında merak edilen çok fazla soru var. Öncelikle bu işletim sisteminin Android alternatifi olarak geliştirildiğini belirtelim. Şirket bu sistemle birlikte bambaşka bir ekosisteme geçiş yapacak.

Ayrıca Google servisleri yerine kendi geliştirdiği HMS servislerini kullanacak. Ancak arayüz tarafında HarmonyOS, EMUI 11’den görünüm olarak çok farklı olmayacak. Fakat performans ve akıcılık konusunda cihazları ileri bir seviyeye taşıması da beklentiler arasında.

Kaynak: shiftdelete.net