• DİKKAT! Tema Mağazası, GCam vb. gizlenmiş içerikleri görebilmek için ilgili konunun ilk mesajını beğenmeli veya konuya cevap yazmalısınız. Neden?

İlk 120W şarjlı telefonun çıkış tarihi belli oldu

Patiayak

Forum Tutsağı
Asistan
Katılım
23 Haz 2020
Mesajlar
453
En iyi cevaplar
5
Puanları
350
Cihaz
A5 2020
Akıllı telefon dünyası her geçen gün gelişirken, 120W şarjlı telefon için haberler gelmişti. Qualcomm Quick Charge 5.0 ile gelen şarj hızı kullanan ilk model kendisini gösterdi. Model sahip olduğu özelliklerle de dikkat çekiyor.
Birçok özellik konusunda rekabete giren telefon firmaları, şarj kısmını da rekabet alanı belirlemiş durumda. iQoo tarafından yayınlanan bir paylaşımla da bu alanda ilk olacak olan modelin tanıtım tarihi duyuruldu.
Amiral gemisi modellerinde yer alan yüksek hızlı şarj artık 100 W üzerine dayanmış durumda. Yeni iQoo 5 modeliyle de bu alanda ilke sahip olacak olan firma, Weibo aracılığıyla yeni modelinin çıkış tarihini duyurdu. Ayrıca modellerin özelliklerine dair birkaç bilgi de bulunuyor.
Paylaşımda 120W şarjlı telefon çıkış tarihi için 17 Ağustos tarihi paylaşıldı. Bu tarihte yapılacak olan etkinlikle birlikte modelin kullanıcılarla buluşacak olan en hızlı şarjlı model olacağı belirtiliyor. 120W şarj sayesinde 5 dakikada yüzde 0’dan yüzde 50’ye ulaşılıyor. Tamamen şarj olması ise 13 dakika civarında sürüyor.
TSİ 09.30’da düzenlenecek olan etkinlikte iQoo 5, iQoo 5 Pro ve iQoo 5 Pro 5G modellerinin tanıtılması bekleniyor. Modellerin özellikleri için Snapdragon 865 işlemci ve UFS 3.1 depolama bulunduğu belirtiliyor.
Öte yandan bu tarihe kadar başka bir Çinli firmanın 120 W hızlı şarj destekli telefon tanıtabileceği, iQoo 5’in ilk olmayacağı iddiaları da bulunuyor.

Kaynak: İlk 120W şarjlı telefonun çıkış tarihi belli oldu - ShiftDelete.Net
 
Reklam
Üst