• DİKKAT! Tema Mağazası, GCam vb. gizlenmiş içerikleri görebilmek için ilgili konunun ilk mesajını beğenmeli veya konuya cevap yazmalısınız. Neden?

İlk çeyrekte en çok satan telefon: iPhone 11 oldu!

sharK

İrem
Forum Ekibi
Süper Moderatör
Mesajlar
721
Puanları
3,350
Cihaz
Reno 2Z
En çok satan telefon olarak geçen yıl adını sıkça duyduğumuz iPhone XR yerini iPhone 11’e bıraktı. 2020 yılının ilk çeyreğinde 19.5 milyon adet satış gerçekleştirildi. Apple’ın yeni iPhone modelinde bir adım ileri giderek fiyatı 50 dolar düşürmesi ve çift kamera gibi farklılıklar ile kullanıcıların karşısına çıkması iPhone 11’in kısa sürede oldukça popüler bir cihaza dönüşmesini sağladı.

2020-ilk-ceyrek-en-cok-satan-telefon-1.jpg
Apple A13 Bionic gibi oldukça güçlü bir işlemciden, Wi-Fi 6 desteğine kadar güncel teknolojilerin tamamı bu modelde karşımıza çıkıyor. XS ve XS Max modelleri bu çeyrekte ilk 10’da yer alamadı. Listenin ikinci sırasında Galaxy A51, üçüncü ve dördüncü sırasında ise Redmi Note 8 ve Redmi Note 8 Pro yer alıyor.

Bu kapsamda iPhone 11 fiyat / performans oranı ile satış başarısı yakalamış olsa da, en çok satan telefonlar listesindeki üç model çok daha uygun fiyat etiketi ile kullanıcıların karşısına çıkıyor.

Kaynak
 
Reklam
Üst