Instagram 48mp sorunu

GaKKoS23

Üyecik
Üye
Cihaz
Reno 2Z
Merhaba arkadaşlar

48mp ile çektiğim fotoğrafları Instagram hikaye ya da post olarak paylaşmak istediğim zaman fotoğrafı yayımladığım görseldeki gibi paylaşmayıp sadece köşelerini falan yani sanki fotoğrafın bir köşesini kırpıp yayınlıyor

Ne denedi isem çözemedim

Bu sorunu yaşayan var mı ?

kaanguvenal

Ordinaryus
Aktif Üye
Onursal Üye
Cihaz
Reno 5
Normal modda çekilen fotoğraflar 3000 x 4000 piksel boyutunda,
Ancak 48MP modunda çekilen fotoğraflar 6000 x 8000 piksel boyutunda olduğu için instagram geniş olarak o fotoğrafı paylaşamıyor ve kırpıyor.

Upvote 0

GaKKoS23

Üyecik
Üye
Cihaz
Reno 2Z
Normal modda çekilen fotoğraflar 3000 x 4000 piksel boyutunda,
Ancak 48MP modunda çekilen fotoğraflar 6000 x 8000 piksel boyutunda olduğu için instagram geniş olarak o fotoğrafı paylaşamıyor ve kırpıyor.

Teşekkürler fakat Samsung redmi gibi telefonlarda sorun olmuyor, oppo da sorun oluyor bu durum

Ayrıca Oppo Reno 2z ile hikaye de kasmalar mevcut bunun da çözümünü bulamadım

Detay video ve bir çok kullanıcı yorum Olarak benzer sorunu yaşadığını dile getirmiş

Upvote 0

smtyntm

Taze Üye
Üye
Cihaz
Reno 3
Merhaba, 10 gün önce aldım telefonu. ön kamera kullanıp önceden cektigim resimleri atarken dediginiz durum oluyor. ancak anlık instagram kamerası ile ön kameradan resim atınca yapmıyor.

oppo yu aradım sorunu anlattım telefonu istediler henüz göndermedim. yazılımsal oldugunu düsünüyorum. sonucta ön kamera cözünürlüğü yüksekte olsa bir sürü marka ve iyi modellerde bu durum yaşanmıyor

Upvote 0
W

wittroc

Guest
Bu
Merhaba, 10 gün önce aldım telefonu. ön kamera kullanıp önceden cektigim resimleri atarken dediginiz durum oluyor. ancak anlık instagram kamerası ile ön kameradan resim atınca yapmıyor.

oppo yu aradım sorunu anlattım telefonu istediler henüz göndermedim. yazılımsal oldugunu düsünüyorum. sonucta ön kamera cözünürlüğü yüksekte olsa bir sürü marka ve iyi modellerde bu durum yaşanmıyor
iPhone 11 serisinde de bu hata var (hata demek doğru değil). Ayrıca Instagram ön kamerası ile çektiğiniz fotoğraf ile normal kamera tarafından çektiğiniz arasında çok büyük fark var.

Upvote 0

okito

Aktif Üye
Aktif Üye
Cihaz
Reno 2Z
Sebep Instagram'ın 16:9 en boy oranı inadından kaynaklanıyor. Heriflerin dynamic content yazmak gibi bir derdi yok.

Belki çok bağlayıcı teknik bir sebepten ötürüdür diyeceğim ama bu ihtimale de inanmiyorum. 21:9 sinamaskop ekranlar giriyor artık piyasaya. Buna adapte olmaları şart.

Upvote 0

smtyntm

Taze Üye
Üye
Cihaz
Reno 3
Peki ne olacak bu durumda? Oppo ne yapmayı düşünüyor? Teknik birimin bundan ne kadar haberi var acaba

Upvote 0