Tartışma İyi akşamlar güncellemeler hakkında ufak bilgi..

Yuzukan

Otaku AnimeFan
ROM Ekibi
Cihaz
Diğer
Selamlar iyi akşamlar...
Telefonunuz kasmıyor ısınmıyor yada vb sorunlarınız yoksa Oppo telefonlarınızda güncelleme yapmayın yok efendim android 12 13 1000 gelicekmişmiş..
Reno2z ben yaşadım android 10 da canavar gibi çalışan telefon android 11 kasılmaya başlar.. Bence almayın derim stabil çalışıyor sorun yoksa.

İkinci olarak telefon aldınız ama yeni güncelleme geldi hemen güncelleme almayın telefon ne zaman çıkmış ne zaman piyasaya sürülmüş araştırın telefon bu tarihten sonra sanırsam 1 sene yada 1 sene 2 ay yada 1 sene 5 ay gibi sonrasından telefonu YAVAŞLATMA GÜNCELLEMELERİ GELİCEKTİR. almayın

Ben güncelleme alırım bişi olmaz derseniz sorumluluk size aittir kendim iki telefondada yaşadım şu an güncelleme almıyorum.
Reno2z kullanıcısı olarak..

Güncellemeler herkesde aynı sorunlara neden olmaya bilir farklı kişilerde farklı sorunlara neden olabilir birinden wifi çalışmaz örnek yada mobilveri çalışmaz örneğin...
2 sene yi doldurmaya yaklaşan cihazlara dikkat edin satışda bile olsa.
Güncelleme meraklısı olmayın. Araştırın. İyi forumlar.

Certel

Aktif Üye
Aktif Üye
Cihaz
Diğer
Hangi bilgiye dayanarak verdiniz bu bilgiyi. Güvenliğin en çok önemli olduğu telefonlarda güncelleme yapılmaması başlı başına sorun çıkaracaktır. Özellikle son zamanda isteğimiz dışında uygulamaların bilgilerimize ulaşıyor olması güvenlik açısından güncellemeyi kesinlikle ihmal etmememiz gerektiğini gösteriyor

MustafaFBmoon

Profesör
Aktif Üye
Cihaz
Reno 5 Lite
Hangi bilgiye dayanarak verdiniz bu bilgiyi. Güvenliğin en çok önemli olduğu telefonlarda güncelleme yapılmaması başlı başına sorun çıkaracaktır. Özellikle son zamanda isteğimiz dışında uygulamaların bilgilerimize ulaşıyor olması güvenlik açısından güncellemeyi kesinlikle ihmal etmememiz gerektiğini gösteriyor
Evet katılıyorum kesinlikle telefonun güvenliği açısından güvenlik güncellemeleri önemlidir.

Yuzukan

Otaku AnimeFan
ROM Ekibi
Cihaz
Diğer

Evet katılıyorum kesinlikle telefonun güvenliği açısından güvenlik güncellemeleri önemlidir.
Doğru ama biraz tecrübe birazda kullanım bilgisi bilmediğiniz sitelere girmez, kafede ortak wifi kullanmasanız hacklenme gibi olay yaşamazsınız. Ne kdar güncel olursanız olun tlefon kasma yapar bunu iphone samsung gibi firmalar kendileri açıkladı hatta kaynagını bulursam göstrem 2 seneye yaklaşan telefonları güncellemelerle yavaşlatıyoruz diye.
iyi forumlar.

Certel

Aktif Üye
Aktif Üye
Cihaz
Diğer
Doğru ama biraz tecrübe birazda kullanım bilgisi bilmediğiniz sitelere girmez, kafede ortak wifi kullanmasanız hacklenme gibi olay yaşamazsınız. Ne kdar güncel olursanız olun tlefon kasma yapar bunu iphone samsung gibi firmalar kendileri açıkladı hatta kaynagını bulursam göstrem 2 seneye yaklaşan telefonları güncellemelerle yavaşlatıyoruz diye.
iyi forumlar.
iPhone açıkladı. Böyle bir durum Android'de yok. iPhone güncellemeyle değil pil ömrünün düşmesinden dolayı yavaşlattığını açıkladı. Fransa dava edip işkemcinin performansını düşüremeyeceği yönünde karar aldı. Bu yüzden Fransa'da iphonelar da işlemci performansı mahkeme kararıyla düşürülmüyor. Diğer ülkelerde pil performansına bağlı işlemci performansı da düşüyor.

lost051972

Üyecik
Üye
Cihaz
Reno 2Z
İlk aldığımdan beri oppo reno 2z telefonum çok güzel çalışıyor bütün güncellemeleri zamanında yükledim android 10 da güzeldi 11 de güzel ama 9 güzel değildi kasma donma gibi hiç birşey yok son güncelleme de çok stabil çalışıyor
Mesajlar birleştirildi:

Xiaomi kullanıcıları asla güncelleme yüklemesinler çünkü telefonlarda acayip yavaşlama kasma oluyor

Astronotarda

Aktif Üye
Aktif Üye
Cihaz
Realme
Selamlar iyi akşamlar...
Telefonunuz kasmıyor ısınmıyor yada vb sorunlarınız yoksa Oppo telefonlarınızda güncelleme yapmayın yok efendim android 12 13 1000 gelicekmişmiş..
Reno2z ben yaşadım android 10 da canavar gibi çalışan telefon android 11 kasılmaya başlar.. Bence almayın derim stabil çalışıyor sorun yoksa.

İkinci olarak telefon aldınız ama yeni güncelleme geldi hemen güncelleme almayın telefon ne zaman çıkmış ne zaman piyasaya sürülmüş araştırın telefon bu tarihten sonra sanırsam 1 sene yada 1 sene 2 ay yada 1 sene 5 ay gibi sonrasından telefonu YAVAŞLATMA GÜNCELLEMELERİ GELİCEKTİR. almayın

Ben güncelleme alırım bişi olmaz derseniz sorumluluk size aittir kendim iki telefondada yaşadım şu an güncelleme almıyorum.
Reno2z kullanıcısı olarak..

Güncellemeler herkesde aynı sorunlara neden olmaya bilir farklı kişilerde farklı sorunlara neden olabilir birinden wifi çalışmaz örnek yada mobilveri çalışmaz örneğin...
2 sene yi doldurmaya yaklaşan cihazlara dikkat edin satışda bile olsa.
Güncelleme meraklısı olmayın. Araştırın. İyi forumlar.
O sırada ColorOS 12'de kasım kasım kasılan A74'ü ColorOS 13 ile kuş gibi yapan Oppo yetkilileri buna gülüyorlar :D.

Arda E.Aydn

Üyecik
Üye
Cihaz
Reno 2Z
Reno2z kullanıcısı olarak konuya hak veriyorum. Android 9 Tabanlı reno 2z, 11 tabanlı reno2z yi hem pil hem performans açısından ikiye katlar.. sürüm düşürmeyi düşündüm ama mümkünatı var mı, veya değer mi bilmediğim için uğraşmadım

Elif

Oppo Forum Yönetici
Forum Ekibi
Yönetici
Cihaz
Reno 2Z
Reno2z kullanıcısı olarak konuya hak veriyorum. Android 9 Tabanlı reno 2z, 11 tabanlı reno2z yi hem pil hem performans açısından ikiye katlar.. sürüm düşürmeyi düşündüm ama mümkünatı var mı, veya değer mi bilmediğim için uğraşmadım
Haklısınız çok fark vardı, ayrıca sürüm düşürmek için servise verebilşrsiniz tabi üçret alırlar diye düşünüyorum çünkü garantisi bitmiştir sizinde .
Bence bu saatten sonra değmez derim pil performansı bile çok kötü

Deryadeniz907

Ordinaryüs
Forum Ekibi
Yönetici
Cihaz
Reno 5 Lite
Haklısınız çok fark vardı, ayrıca sürüm düşürmek için servise verebilşrsiniz tabi üçret alırlar diye düşünüyorum çünkü garantisi bitmiştir sizinde .
Bence bu saatten sonra değmez derim pil performansı bile çok kötü
Oppo forum uygulamasının virüs uyarısı verme nedeni nedir açıklama bekliyoruz