Kullandığınız telefondan memnun musunuz?

kandas13

Profesör
Cihaz
Reno 4 Lite
13 seneyi aşkındır iPhone cihazları kullanırdım fakat gerçekten artık canıma tak etmişti ve marka değiştirmenin zamanı geldiğini hissedebiliyordum. Siz şuan Oppo'nun hangi modellini kullanıyorsunuz, memnun musunuz?

muratovsky

Aktif Üye
Aktif Üye
Cihaz
Reno 4 Lite
Oppo Reno 4 Lite kullanıyorum. İphone 6S Plus'dan geçtim.
Memnunum Oppo'dan.

Tgsnt

Üyecik
Üye
Cihaz
A72
Sanırım A serisinde bir ben sıkıntı yaşıyorum. Çok uzun seneler sonra ilk defa bir telefondan bu kadar çok mutsuz oldum. A 72...

Burhan Caner

Emekli Forum Ekibi Üyesi
Onursal Üye
Cihaz
Reno 5 Lite
Oppo a5 2020 bazı oyunlarda kasıyor ve güncellemeler geç geliyor o sorunlar dışında memnunum
Alt modellerin hepsi kasıyor hocam Sen en iyisini etmişsin gene. Ben AX7 modelini kullanıyorum hiç memnun değilim! A5 2020 yine ColorOS güncellemelerini alıyor. Aynı zamanda çıkmasına rağmen A5 2020 alıyor AX7 almıyor. Telefonunla barışık ol hocam

kandas13

Profesör
Cihaz
Reno 4 Lite
Alt modellerin hepsi kasıyor hocam Sen en iyisini etmişsin gene. Ben AX7 modelini kullanıyorum hiç memnun değilim! A5 2020 yine ColorOS güncellemelerini alıyor. Aynı zamanda çıkmasına rağmen A5 2020 alıyor AX7 almıyor. Telefonunla barışık ol hocam
Hocam iPhone 11 pro kullanırdım. Gerçekten 3500 TL'lik telefon 10 bin liralık telefona kafa tutuyor neredeyse, hoparlör testine falan baktım çok ama çok fark var. Gelen güncelleme ile batarya sorunumuz da çözülürse süper olacak

Burhan Caner

Emekli Forum Ekibi Üyesi
Onursal Üye
Cihaz
Reno 5 Lite
Hocam iPhone 11 pro kullanırdım. Gerçekten 3500 TL'lik telefon 10 bin liralık telefona kafa tutuyor neredeyse, hoparlör testine falan baktım çok ama çok fark var. Gelen güncelleme ile batarya sorunumuz da çözülürse süper olacak
iPhone telefonların yerini hiçbir Android telefon tutmaz bana göre. iPhone telefonların kullanım süresi Android telefonlardan gerçekten fazla oluyor. İşlemcisi zaten donma kasma yapmayacak şekilde ayarlanmış. Yeni modellerinde de artık kameranın üzerine düşüyor iPhone. Yazılım güncellemesi konusunda da gerçekten geniş. Mesela iPhone 6s bile hâlâ iOS 14 alıyor. Android telefonlarda o yok, telefon geldiği sürümde kalıyor ancak arayüz güncellemesi alabiliyor. Mesela ColorOS güncellemesi gibi. Ama onu bile bazı telefonlar alamıyor hemde 1 yıllık bir telefon. Örneğin AX7 kullanıyorum ben ColorOS 6 gelmiyor gelmeyecek gibi de. Bana göre iPhone gibisi yok.

kandas13

Profesör
Cihaz
Reno 4 Lite
13 senedir, iPhone 5'den itibaren iPhone'nin tüm modellerini kullandım. Plus dışındakilerin hepsi çöp bana soracak olursanız

Burhan Caner

Emekli Forum Ekibi Üyesi
Onursal Üye
Cihaz
Reno 5 Lite
13 senedir, iPhone 5'den itibaren iPhone'nin tüm modellerini kullandım. Plus dışındakilerin hepsi çöp bana soracak olursanız
Hocam iPhone 12 alsanız şimdi siz o telefonu en az 10 yıl hatta 15 yıl kullanırsınız. Tabii kullanıcı kaynaklı sorunlar oluşmazsa. Android bir telefon alsanız değil 10, 5 yılı bile çıkaramayan Android telefonlar tanıyorum. iPhone evet pahalı ama kendine güvenen ve güvenmesinde haklı olan bir şirket bence. iPhone pahalı olmasını ben şöyle karşılıyorum: Şimdi bu telefona bu kadar para vericem ama 5-10 yıl sonra bu telefon hâlâ kullanılır. Android alsam 5 yıl sonra yenisi gerekir. Android 'lere vereceğim parayı toplasam belki de geçer bu fiyatı ve de 5 yıl sonra telefon bozulsa o zaman Android telefonlar bile pahalancak. Aynı telefonu belki de daha fazla paraya alacağım.
Ayrıca sizin 13 yılda o kadar model değiştirmenizin sebebi nedir? Öğrenebilir miyim? iPhone telefonlar kötüsü bile 5 yıl kullanılır satışa çıktıktan sonra.