Tartışma MIUI 12.5 programı genişledi! Xiaomi yine coşturacak!

Elif

Oppo Forum Yönetici
Forum Ekibi
Yönetici
Cihaz
Reno 2Z
Xiaomi, MIUI 12.5 Beta programını genişlettiğini duyurdu. Yeni modelleri de listeye ekleyen Xiaomi, güncelleme konusunda şov yapacak.

Çinli teknoloji devi Xiaomi, şu sıralar MIUI 12.5 arayüzü üzerinde çalışmalarına devam ediyor. İlk etapta belli başlı modellerinde bu güncellemeyi test eden Xiaomi, şimdi de MIUI 12.5 Beta programını genişlettiğini açıkladı. Daha fazla telefonu üzerinde güncellemeyi test edecek olan Xiaomi, birçok modeline bu arayüzü sunacak.

Hem Xiaomi hem de Redmi modellerinde bu güncellemeyi test edecek olan Xiaomi, 31 Mart 2021 tarihine kadar telefonlarını Beta sürecine dahil edecek. Türkiye'de satılan bazı modellerini de Beta sürecine dahil eden Çinli firma, yeni arayüz ile birçok yeniliği kullanıcılarına sunacak.

upload_2021_03_11_11_48_53_149.jpg

Eğer aşağıda yer alan modellerden birine sahipseniz Beta testi için kayıt oluşturabilirsiniz. Beta güncellemeniz onaylandığında OTA üzerinden güncellemeyi yükleyebileceksiniz. Ancak Beta sürecine geçmeden önce telefonunuzdaki tüm verileri yedeklemenizde fayda olduğunu belirtelim. Çünkü Beta sürümünden çıkmak için telefonunuzu sıfırlamanız gerekecek.

MIUI 12.5 Beta programına dahil edilen modeller;

Xiaomi Mi 9 Lite
Redmi Note 9T
Redmi Note 8 Pro
Redmi Note 9S
Redmi Note 9 Pro
Redmi Note 8T
Redmi 9 Power
Xiaomi Mi 11
Redmi Note 10 Pro
Redmi Note 10 Pro / Pro Max
Xiaomi Mi 10 Pro
Xiaomi Mi 10
Xiaomi Mi 10 Lite
Xiaomi Mi 9
Xiaomi Mi 9T Pro
Redmi K20 Pro
Xiaomi Mi Note 10 Lite
Xiaomi Mi 9 SE

MIUI 12.5 ile gelen yenilikler;

•Sistem

Hareketlere yanıt özelliği eklendi
20 kat daha fazla işleme gücüyle, artık ekranınızda görebileceklerinizle sınırlı bir şey yok.
Özel cihaz modeli ayarlamalarıyla, yükseltmeden sonra herhangi bir telefon daha hızlı hale gelir.
MIUI daha hafif, daha hızlı ve daha dayanıklı hale geldi
.

•Sistem Animasyonları

Yeni bir animasyon çerçevesi, hareketi daha gerçekçi hale getiriyor.
Yeni kullanıcı arayüzü tasarımı, görselleştirmeye ve cihazla etkileşiminizi daha gerçekçi hale getirmeye odaklandı
.

•Sistem Sesleri

Doğa karışımı, kendi bildirim ses sisteminizi oluşturmanın yeni ve heyecan verici bir yoludur.
Dünyanın her yerinden hayvanları temsil eden yüzlerce sistem sesi.
Stereo sistem sesleri.

•Süper Duvar Kağıtları

Siguniang Dağı süper duvar kağıdı.

•Gizlilik koruması

Artık hangi uygulamaların panonuza eriştiğini görebilir ve erişimi kontrol edebilirsiniz.

Yaklaşık konumun kullanılması, gizlilik korumasına puan ekler.

Yeni: Artık hassas izinleri ve ilgili uygulama davranışını bağımsız olarak yönetebilirsiniz.
Web sayfalarının davranışları da artık izleniyor, bu da istenmeyen ve kötü niyetli eylemleri engellemenize yardımcı oluyor.
Artık çevrimiçi davranışınızı kimin ve ne zaman izleyebileceği size kalmış.
Tüm uygulamalar artık GetApps'tan bir güvenlik bildirimiyle birlikte geliyor.
Gizlilik riski tarayıcısı.
Hangi uygulamaların Galerinizdeki öğelere erişip bunları sileceğini kontrol edin.
Tüm hassas izinlere kapsamlı bir genel bakış.
Yüksek riskli izinler her kullanıldığında bilgilendirileceksiniz ve ilgili işlemleri engelleyebileceksiniz.

Tamamen yeni bir gizlilik koruma sayfası

•Notlar

Karmaşık yapılara sahip zihin haritaları oluşturun.

Karalama ve eskiz için yeni araçlar.
Konturları otomatik olarak ayarlamak için bir çizimi basılı tutun.
Hareket kısayolu artık istediğiniz yerde notlar, görevler ve alıntılar oluşturmanıza olanak tanır.
Alıntılar metinleri, URL'leri ve resimleri birkaç basit dokunuşla Notlar'a kaydeder.
Dynamix düzenleri, Notes'taki tipografiyi yeni bir seviyeye getiriyor.

Yepyeni Notlar.

MIUI +

Telefonunuzu ve bilgisayarınızı tek bir çalışma istasyonunda birleştirebilirsiniz.
MIUI bildirimlerini görüntüleyebilir ve bilgisayarınızda telefon uygulamalarını açabilirsiniz.
Telefonunuzdaki uygulamalar bilgisayarınıza devredilebilir.
Bir telefona kopyalanan öğeler artık bilgisayara yapıştırılabilir ve bunun tersi de yapılabilir.
Bir mobil cihazdaki fotoğraflar ve ekran görüntüleri anında bir bilgisayarda kullanılabilir.
Web sayfaları sorunsuz bir şekilde bir cihazdan diğerine aktarılabilir.
Bilgisayarınızdaki “MIUI +” panelini kullanarak dosyaları mobil cihazınıza aktarabilirsiniz.
Bilgisayarlar için yeni "Dosya Yöneticisi" ve "Notlar".

•Yüzer Pencereler

Anlık mesajlaşma programları artık yüzen pencereleri destekliyor.
Yüzen pencereler, uygulamaların tam ekran sürümleriyle hızla değiştirilebilir.
Uygulama bilgi kartları, uygulamalar yüzen pencereler olarak görüntülendiğinde önemli bilgileri gösterir.

Xiaomi Sağlık

Artık kamerayı kullanarak kalp atış hızınızı ölçebilirsiniz.
Koşu, yürüyüş ve bisiklet egzersizlerini manuel olarak kaydetmeye başlayın ve birçok çevrimiçi egzersiz dersinin keyfini çıkarın.
Otomatik antrenman tanıma artık çok daha doğru.

•Ana ekran

Uygulamaları indirmek için "Dalgalar" animasyonu.
Uygulamaları kaldırmak için "Burst" animasyonu.
Uygulama klasörleri için yeni tasarım.
Son Çağrılar için dikey bir düzen.

•Ekran

En-boy oranı, yayın sırasında otomatik olarak harici monitöre ayarlanır.
Yüzen bir pencerede yayınlanmakta olan uygulamanın sesi diğer seslerden ayrıdır.

•Xiaomi Cloud

Parola yöneticisi, parolaları bulutta saklamanıza olanak tanır.
Cihaz konumunu aile paylaşım grubunuzdaki diğer kişilerle paylaşabilirsiniz.
Konum bilgileri, cihaz kapanmadan önce otomatik olarak kaydedilebilir.
Görüntüleri PDF'ye dönüştürün.

•Mi Carrier Hizmetleri

Artık birden fazla SIM kartı yönetebilirsiniz.

•IME

Kaydırma çubuğunu kullanarak bir imleci hareket ettirmenin daha kolay bir yolu.
İşlev düğmeleri, diller ve klavyeler arasında geçiş yapmayı destekler.
Daha fazla özelliğe erişmek için işlev düğmelerini basılı tutabilirsiniz.
Klavyeler için özel temalar.

Temalar

Üçüncü taraf yazı tipleri için yazı tipi ağırlığı ayarlama seçenekleri.
Sistem duvar kağıtları, animasyonlar ve sesler için kişiselleştirme özellikleri.

•Tarayıcı

Basit modda duvar kağıdı özelleştirme.
Yeniden tasarlanan Gizli mod.
Sayfalar artık çok daha hızlı yükleniyor.

•Mi Ailesi

Artık birden fazla SIM kartı yönetebilirsiniz.
Yenilenmiş cihaz kontrol merkezi.

•Arama

Yerel arama sonuçları artık otomatik olarak sıralanmaktadır.
Yepyeni tasarım.

Kaynak:teknolojioku.com

süleyman alkan

Yeni Üye
Üye
Cihaz
A52
Acaba redmi note 9 promu alsaydım diye düşünmüyor değilim de kimi görsem elinde bu cihazlar var ve herkez 1 2 haftalık cihazlarını satıyor nedenini bilen duyan varmı acaba neden böyle? Ben cihazı alalı 4 5 gün oldu sıfır aldım ve çok beğendim zarif bi cihaz oyun oynamam pek, sosyal medyada kullanmam niye ben akıllı telefon kullanıyorum acaba :)

Elif

Oppo Forum Yönetici
Forum Ekibi
Yönetici
Cihaz
Reno 2Z
Acaba redmi note 9 promu alsaydım diye düşünmüyor değilim de kimi görsem elinde bu cihazlar var ve herkez 1 2 haftalık cihazlarını satıyor nedenini bilen duyan varmı acaba neden böyle? Ben cihazı alalı 4 5 gün oldu sıfır aldım ve çok beğendim zarif bi cihaz oyun oynamam pek, sosyal medyada kullanmam niye ben akıllı telefon kullanıyorum acaba :)
Hayırlı olsun güle güle kullanın.