Çözüldü Netflix kalite sorunu

Revenge

Yeni Üye
Üye
Cihaz
Reno 2Z
Cihazım oppo reno 2z netflix standart paket sahibiyim eskiden dizileri HD oynatabiliyordu ama artık SD kalite oldu nedeni nedir

Çözüm
Burayı okuyunca bende Reno 4 Lite telefonumda kontrol ettim widevine l3 görünüyordu, Netflix e girip ayarları yüksek olmasına rağmen yeniden yüksek seçip kaydettim, sonra telefondan Netflix önbelleğini temizledim şuan ben de düzeldi..
[ATTACH...

Ragnarlodbrok

Aktif Üye
Aktif Üye
Cihaz
Reno 2Z
Ayarlarında bir değişiklik olmuş olabilir Netflix ayarlarına bakabilirsin

Upvote 0

ekndkc

Yeni Üye
Üye
Cihaz
Reno 4
Geçtim Widevine ile ilgili olduğunu söylediler yapacak bişey yokmuş ne kadar saçma bide bu platforma para veriyoruz
Merhaba,
Ben de Oppo Reno 4 kullanıyorum.Android 11 güncellemesi den sonra benim de Widevine sürümün L3 oldu ve Netflix HD icerikkeri izleyemiyorum artık.Araştırdım Netflixle de görüştüm.Sorun Netflix den kaynaklanmıyor.Güncelleme sonrası Oppo telefonların Widevine sertifikası L1 den L3 e değiştiği için Netflix güvenlik sertifikasını alamıyor telefonlar.Yabancı forumlarda Find X2 telefonlara Oppo müşteri hizmetlerinin APK göndererek sorunu çözdüğü belirtiliyor.Fakat Oppo Türkiye malesef sorunu çözebilmiş değil.Sorunun Netflixle alakalı olduğunu söylüyor ama durum Netflixten kaynaklanmıyor.Telefonların Netflix HD içeriklerini oynatabilmesi için Widevine L1 güvenlik sertifikası olması gerekiyor.

Upvote 0

Revenge

Yeni Üye
Üye
Cihaz
Reno 2Z
Merhaba,
Ben de Oppo Reno 4 kullanıyorum.Android 11 güncellemesi den sonra benim de Widevine sürümün L3 oldu ve Netflix HD icerikkeri izleyemiyorum artık.Araştırdım Netflixle de görüştüm.Sorun Netflix den kaynaklanmıyor.Güncelleme sonrası Oppo telefonların Widevine sertifikası L1 den L3 e değiştiği için Netflix güvenlik sertifikasını alamıyor telefonlar.Yabancı forumlarda Find X2 telefonlara Oppo müşteri hizmetlerinin APK göndererek sorunu çözdüğü belirtiliyor.Fakat Oppo Türkiye malesef sorunu çözebilmiş değil.Sorunun Netflixle alakalı olduğunu söylüyor ama durum Netflixten kaynaklanmıyor.Telefonların Netflix HD içeriklerini oynatabilmesi için Widevine L1 güvenlik sertifikası olması gerekiyor.
Bende internette indirmek için aradım ama bulamadım

Upvote 0

Marsonne

Saygıdeğer Üye
Üye
Cihaz
Reno 4 Lite
Burayı okuyunca bende Reno 4 Lite telefonumda kontrol ettim widevine l3 görünüyordu, Netflix e girip ayarları yüksek olmasına rağmen yeniden yüksek seçip kaydettim, sonra telefondan Netflix önbelleğini temizledim şuan ben de düzeldi..
Screenshot_2021-04-16-21-00-25-06.jpg

Upvote 0
Çözüm

ekndkc

Yeni Üye
Üye
Cihaz
Reno 4
Arkadaşlar merhaba,
Konu ile alakalı bugün Oppo genel merkezden bilgilendirildi.Oppo konu ile alakalı Netflix ile iletişim halinde olduklarını,sorunun farkında olduklarını ve bir güncelleme yada Netflix uygulamasındaki bir güncelleme ile yakın zamanda sorunun giderileceği bilgisini verdiler.Tüm modeller için sorun düzelecektir.

Upvote 0