• DİKKAT! Tema Mağazası, GCam vb. gizlenmiş içerikleri görebilmek için ilgili konunun ilk mesajını beğenmeli veya konuya cevap yazmalısınız. Neden?

Netflix paylaşım yaptı! The Witcher’ın konusu anlaşıldı

creative

Üyecik
Üye
Mesajlar
34
Puanları
50
Netflix‘te yayınlanan ve çok ses getiren dizi The Witcher karakterleri için resmi zaman akışı yayınlandı. The Witcher konusu hakkında bilgilerin de yer aldığı açıklamaya göre, dizinin 8 bölümü hakkında bilgiler verildi. Karakterlerin hayatını belirten görselle birlikte izleyicilerin diziyi tam olarak anlaması amaçlanıyor.The Witcher karakterleri için resmi açıklama geldi
8 bölümden oluşan dizinin ilk sezonu için yapılan açıklamada, dizide bulunan karakterlerin durumu ele alınıyor. Ana karakter Rivialı Geralt ile birlikte dizide bulunan karakterlerin, bölümlerde yaşadığı olaylara açıklama getirildi. Yaşanan olayların farklı zamanlarda gösterilmesi nedeniyle bazı izleyicilerde kafa karışıklığı oluşmuştu.
Bu karışıklığı gidermek isteyen Netflix, 8 bölümdeki karakterlere ait önemli bilgileri şema üzerinde gösterdi. Hikayenin farklı anlatımıyla birlikte birinci bölümde yaşanan bir olayın izlerinin, 8. bölümde de ortaya çıktığı görülüyor. İşte yayınlanan The Witcher konusu zaman akışı.Görselin anlatımında 2. bölümde Yenn‘in Aretuza’da satıldığı söyleniyor. Daha sonra 1210 yılında olan 3. bölümde Yenn‘in vücudunun dönüştüğü belirtiliyor. Bunu takiben birinci bölümde Geralt‘ın Blakiven Kasabı olduğu yazıyor. Devamında 2. bölümde Geralt ve Jaskler‘in cinler tarafından alıkonulduğu belirtiliyor. Sonrasında 4. bölümde Yenn‘in kraliçesinin suikaste uğradığı yazıyor.
Bunun sonrasında 3. bölümde Geralt ve Striga arasındaki kavgadan bahsediliyor. 1249 olan seneyle birlikte Ciri‘in annesi tarafından, verilen sözde Geralt‘ın bir sürpriz çocuk olduğu belirtiliyor. Sonrasında 5. bölümde Geralt ve Yenn buluşuyor. 6. bölümde tekrar buluşan çift, canavar avlıyor. Geralt‘ın dileği ortaya çıkınca, Yenn aradaki ilişkiyi sonlandırıyor.
1263 olan yılla birlikte, 7. bölümde Geralt, Cintra’ya geri dönüyor. Ciri’nin, kendi kaderinden kurtarılmasını talep ediyor. Sonrasında 1. bölümde Calanthe, Marnadal Valley savaşını kaybediyor. Devamında 7. bölümde Nilfgaardtan saldırısında avantaj sağlayan Yenn, Aretzua’ya geri dönüyor . Sonra 1. bölümde Cintra yağmalanıyor ve intihar ediyor. Ciri ise kaçıyor. Son bölümde ise Yenn, Sadden Hill savaşını, kaostan faydalanıp kazandıktan sonra ortadan kayboluyor. Son olarak da Geralt ve Ciri buluşuyor.
İzleyicilerine yardım etmek amacıyla bu görseli yayınlayan Netflix, Twitter üzerinden görseli paylaştı. Binlerce beğeni alan gönderide dizide geçen 50 yıl anlatılıyor. Dizinin sürükleyici öyküsüyle izleyicilerle buluşmasının ardından oyunu da ilgi görmüştü.
Ayrıca geçtiğimiz günlerde dizinin ikinci sezonuna ait ilk ipucu da ortaya çıkmıştı. Hikayenin daha da sürükleyici hale geleceği ve dizideki ilişkilerin daha çok ön plana çıktığı söylenmişti.

Kaynak: https://shiftdelete.net/netflix-the-witcher-konusu-ile-ilgili-paylasim-yapti
 
Reklam
Üst