Yardım Oppo A15 Arama Sırasında Ekran Açılmıyor.

lowser

Yeni Üye
Üye
Cihaz
A15
Oppo A15 cihazına sahibim. Arama sırasında telefonun ekranı kapanıyor simsiyah kalıyor ve açılmıyor. Kulağıma götürüyorum indiriyorum her hareketi yapıyorum olmuyor ekran hala simsiyah. Yan tarafta bulunan ekran kilidi tuşuna basıp arama esnasında açıyorum ekranı ama bu seferde tekrar ekran kilidi açma tuşuna basana kadar ekran hep açık kalıyor. Bunlar hep arama esnasında oluyor. Bu sorunun çözümünü bilen varsa yada sorunun ne olduğundan anlayan varsa yardımcı olursa çok sevinirim.

Enestr571

Ordinaryus
Aktif Üye
Cihaz
A15
Oppo A15 cihazına sahibim. Arama sırasında telefonun ekranı kapanıyor simsiyah kalıyor ve açılmıyor. Kulağıma götürüyorum indiriyorum her hareketi yapıyorum olmuyor ekran hala simsiyah. Yan tarafta bulunan ekran kilidi tuşuna basıp arama esnasında açıyorum ekranı ama bu seferde tekrar ekran kilidi açma tuşuna basana kadar ekran hep açık kalıyor. Bunlar hep arama esnasında oluyor. Bu sorunun çözümünü bilen varsa yada sorunun ne olduğundan anlayan varsa yardımcı olursa çok sevinirim.
Efendim kameranin yaninda sensorler var orayi bir bezle iyicene temizleyiniz

kullaginiza aldiginizda siyah olacaktir ekran 15 saniyeden daha fazla surerse power dugmesi ile acmak lazim

Upvote 0

Burhan Caner

Emekli Forum Ekibi Üyesi
Onursal Üye
Cihaz
Reno 5 Lite
Merhaba

Öncelikle cihazınızın ekranında ki sensörleri temizleyiniz.
Telefonunuzu yere sert bir şekilde düşürdüyseniz sensörler zarar görerek bu sorun meydana gelmiş olabilir.
Sorun ne zaman meydana geldi?

Upvote 0

lowser

Yeni Üye
Üye
Cihaz
A15
Efendim kameranin yaninda sensorler var orayi bir bezle iyicene temizleyiniz

kullaginiza aldiginizda siyah olacaktir ekran 15 saniyeden daha fazla surerse power dugmesi ile acmak lazim
Valla reis hiçbir şey olduğu yok sadece ekran açma tusuyla oluyor dedigim gibi :/
Mesajlar birleştirildi:

Merhaba

Öncelikle cihazınızın ekranında ki sensörleri temizleyiniz.
Telefonunuzu yere sert bir şekilde düşürdüyseniz sensörler zarar görerek bu sorun meydana gelmiş olabilir.
Sorun ne zaman meydana geldi?
Düşürmedim aslında ama ara sıra oluyordu ara sıra olmuyordu artık hep siyah kalıyor ekran.

Upvote 0

Enestr571

Ordinaryus
Aktif Üye
Cihaz
A15
reis hard reset yapmayi dene sistem grafikleri sesorler sifirlansin

Upvote 0

İsooo

Forum Asistanı
Asistan
Cihaz
Reno 4 Lite
Diğer arkadaslarimin verdiği öneriler olmadıysa ben size en temiz öneriyi sunuyum söylediğim öneride hic bir uygulamanız veya herhangi birseyiniz silinmicektir ayarlara girin ek ayarlar diyin ordan en alt taraflarda yedekle ve sıfırlaya girin tüm verileri sil ( fabrika ayarlarına dön ) buna girin orada sadece sistem ayarlarını sıfırla yazısı bulunuyor ona tıklayın sistem ayarlarını sıfırlayın telefonun içindeki bütün sistemi sifirlicak merak etmeyin hiç bir uygulamaniz gitmez sadece sistemi sıfırlar düzelme ihtimali böyle çok yüksek.
Mesajlar birleştirildi:

İlk önerim telefonu düzeltmezse sistem ayarlarını sifirladiktan sonra HARD RESET atın verilerinizi geri yüklemeniz artık çok kolaylaştı telefonun kendi fotoğrafları var üstünde rüzgar gülü var birde Google drive özelliğiyle butun yedeklerinizi harfi harfine geri alırsınız birde önemli bilgileriniz ekran görüntüsünü çekin çektikten sonra herhangi bir sosyal platforma mesaj olarak yedekleyin ordan da ekran fotosuna bakarak geri alabilirsiniz ilk önce sistem ayarlarını sıfırlamak ondan sonra telefon kapalı bir halde HARD reset atın onada internetten bakın telefon kapalı HARD reset atmaya TELEFON kapalı WİPE DATA

Son düzenleme:
Upvote 0