Yardım Oppo a5 2020 ekran kilidi sorunu

jaboasanov

Taze Üye
Üye
Cihaz
A5 2020
Dostlar selamın aleykum oppo a5 2020 var babamda telefonda ki maili bilmiyor ekran kilidini açamıyoruz recovery de de factory reset atamıyorum orda bile şifreyi istiyor ne yapabilirim yardımcı olabilecek olan varmı

Elif

Oppo Forum Yönetici
Forum Ekibi
Yönetici
Cihaz
Reno 2Z
Upvote 0

Elif

Oppo Forum Yönetici
Forum Ekibi
Yönetici
Cihaz
Reno 2Z
Pc den samsunglarda sıfır rom yükleyebiliyorum bunda öyle bir şansımız yokmu
Cihazınızda Google hesabınız var ise "Google Find My Device"dan "Erase Device" yaparak wiping işlemini yapabilirsiniz, böylelikle de fabrika ayarlarına dönmüş olur.​
Mesajlar birleştirildi:

İlk mesajınızda belirtmediğiniz için yazma gereksinimi duydum; yoksa herhangi bir başka niyetim yoktu yardım etmek dışında. Bu hâliyle öneriler doğrultusunda maalesef bir işlem yapamazsınız; ancak stock ROM ile flash'lamanız gerekmektedir.​
Mesajlar birleştirildi:

Mesajlar birleştirildi:
Oppo Resmi / Stock ROM bölümümüze bakabilirsiniz.
Mesajlar birleştirildi:

Mesajlar birleştirildi:

Mesajlar birleştirildi:
Bunlara bakınız yardımcı olabilir belki yoksa tek çare servis.

Upvote 0

jaboasanov

Taze Üye
Üye
Cihaz
A5 2020
Mesajlar birleştirildi:

Mesajlar birleştirildi:

Mesajlar birleştirildi:

Teşekkür ederim çok sağolun deniycem
Mesajlar birleştirildi:

Mesajlar birleştirildi:

Mesajlar birleştirildi:

Mesajlar birleştirildi:

Rom yüklemek için botloader kilidinin açık olması gerekiyormu ? Çünkü kesin olarak biliyorumki cihazda açık değildir

Upvote 0

Elif

Oppo Forum Yönetici
Forum Ekibi
Yönetici
Cihaz
Reno 2Z
Mesajlar birleştirildi:

Rom yüklemek için botloader kilidinin açık olması gerekiyormu ? Çünkü kesin olarak biliyorumki cihazda açık değildir
Flash Tool ile rom vs. yükleme işlemleri yapmak zor. Ancak bootloader kilidini açana kadar. Her güncellemede güvenlik seviyesi artış gösterir, bu yüzden çoğu tool username ve password ister. Ek olarak OPPO güncellemelerini .ozip formatında yayınlar, eğer .ozip dosyalarını decrypt etmeyi bilmiyorsanız servise götürmeniz en mantıklı seçim olacaktır(internette dolaşan firmware dosyaları hiçbir zaman güvenli değildir).
Mesajlar birleştirildi:

Mesajlar birleştirildi:

OPPO Bootloader kilidini açma ne işe yaramaktadır? Bootloader, sistemin çalışması için her İşletim sisteminde bulunan bir koddur. Cihazın gücü verildikten sonra işletim sistemini başlatmak sadece bir kaç talimat içeren pakettir. Bir işletim sistemi tarafından desteklenen tüm araçlar bir önyükleyici kullanır. Artık Android'in Google tarafından geliştirilen açık kaynaklı bir işletim sistemi olduğunu bildiğimiz için, Android cihazının önyükleyicisi üretici tarafından değiştirilebiliyor.

Bu nedenle üreticiden üreticiye değişir. Bunun temel nedeni, imalatçı firmaların içinde farklı donanım tipleri olan cihazlar üretmeleridir. Nexus Serisinin bir Oppo Telefonunu ele alalım, telefonun yeni bir sürümü başlatıldığında cihaz, donanımın yükseltilmiş halini alır.

Oppo Telefonunuzdaki Bootloader Kilidini Açmak İçin Gerekli Şeyler:
  • Dizüstü bilgisayar veya PC.
  • Tam dolu bir telefon şarjı.
  • Çalışan ve en yeni USB Kablosu.
  • ADB Fastboot Araçları:
Root atmanızı sağlayacak Kingoroot apk'sını şu linkten indirebilirsiniz: Oppo Neo 5 Root atma nasıl root atılır (PC Olmadan!)

Bilgisayar Kullanarak Oppo Bootloader kilidini nasıl açarız?
Bu yöntem için üretici ile irtibata geçerek alacağınız kilit açma koduna ihtiyacınız olacaktır. Bazıları kodu sağlamıyor, bu yüzden denemeye bile değmez, başka bir seçenek aramayı tercih edebilirsiniz. Ancak, kodu alırsanız, izlenmesi gereken diğer prosedür aşağıda açıklanmaktadır.

Adım 1. Başlamak için, daha önce dediğim gibi üreticiyle iletişime geçerek alabileceğiniz kilit açma koduna ihtiyacınız olacak. Bunu aldıktan sonra, geliştirici seçeneğini etkinleştirin.
Ayarlar> Hakkında> Yazılım Bilgisi> Daha Fazla> Ekranda bir “Geliştirici Seçeneği Etkin” mesajı görene dek Yapı Numarası(Build Number)'na 7-8 Kez Dokunun

Adım 2. Şimdi ayarlara geri dönün ve OEM Kilidi Aç özelliğini etkinleştirin.
Ayarlar> Geliştirici Seçenekleri > OEM Kilit Açma ve USB hata ayıklamasını etkinleştirin.

Adım 3. Sonra, Windows PC'nizde ADB Fastboot Zip dosyasını indirin ve açın.

Adım 4. USB ile telefonunuzu PC'ye bağlayın.

Adım 5. Oppo Telefonunuzu bilgisayara bağladıktan sonra, sürücüler kuruluncaya kadar bekleyin.

Adım 6. ADB Fastboot klasöründe, Üst Karakter + Sağ Fare Tıklatması tuşlarına basarak bir komut istemi penceresi açın.

Adım 7. Pencerenize aşağıdaki komutu yazın:
adb devices

Adım 8. Telefonunuzda USB Hata Ayıklamaya izin vermek için bir pop-up karşılaşırsanız, Tamam'ı tıklayın. Ve sonra, aşağıda verilen komutu yazın:
adb reboot bootlader

Adım 9. Telefonunuz bootloader'a yeniden başladığında, telefonunuzun bootloader'ın kilitli olduğunu gösterip göstermediğini kontrol edin ve ardından fastboot sürücülerinin doğru şekilde yüklendiğini bilmek için aşağıdaki komutu yazın.
fastboot devices

Adım 10. Bu komutla bağlı cihazların listesini göreceksiniz. Telefonunuzun seri numarası belirirse, doğru yoldasınız ve bir sonraki adıma hazırsınız. Telefonunuz listede yoksa, sürücülerin yüklü olmadığını gösterir. Daha fazla işlem için, sürücülerinizi düzeltmeye devam etmeniz gerekecek, ardından telefonunuz listede listelenebilir.

Adım 11. Telefonunuz yukarıdaki komut tarafından tanındıktan sonra, önyükleyicinin kilidini aşağıdaki komutla açmaya başlayın:
Not: Bu, telefonunuzdan her şeyi silecektir.

fastboot oem unlock

Adım 12. Yukarıdaki komut yürütülmeyi tamamladığında, aşağıdaki komutu çalıştırın:
fastboot reboot

Adım 13. Artık Telefonunuz yeniden başlatılacak. Tamamen önyükleninceye kadar bekleyin. Bir kez bittiğinde, gidip eğlenebilirsiniz.

Upvote 0