Tartışma OPPO A5 2020 Kullanıcı deneyimi (UKT)

Sizce alınır mı ?

• Evet

Kullanılan: 5 55.6%
  • Hayır

Kullanılan: 4 44.4%

• Kullanılan toplam oy
    9

CaptainN__

Yeni Üye
Üye
Cihaz
A5 2020
Merhabalar,bu konu başlığında sizlere OPPO A5 2020 cep telefonunu ile kazanmış olduğum deneyimlerden bahsetmek istiyorum bu konuyu daha rahat okuyabilmeniz adına liste şeklinde ve madde madde yazarak anlatacağım.

Olumlu Özellikleri:

1.Uzun Süre Bitmeyen Batarya:
Belki de bu telefonun en güzel özelliği 5000 mA bataryaya sahip olması orta derece kullanım ile sizi 2 gün götürür hatta üstüne 3-4 saatlik şarjınız kalır.

2.Dolby Ses Sistemi:
Bu cihazda Dolby Atmos desteği bulunmakta ve bu sayede hoparlör ile film izlerken veya müzik dinlerken çok iyi bir performans alabilirsiniz.

3.İşlemci Performansı:
İçinde Snapdragon 665 işlemci bulunmasına rağmen çoğu oyunu rahatlıkla kasmadan donmadan oynayabilir , ofis programlarında sorunsuz belge ve sunum hazırlıya bilirsiniz.

4.Ekran Büyüklüğü:
6.5 inç ekranı ile film izlemek gerçekten de çok keyifli ayrıca ekranı ikiye bölüp iki işi aynı anda rahatlıkla yapabilirsiniz.

5.Yazılım:
Her ne kadar Olumsuz listesinde tekrardan bu başlığı açacak olsamda arayüz sade ve kullanışlı her hangi bir sorun yok.

Olumsuz Özellikleri:

1.Batarya Şarj Süresi:
Batarya şarj süresi görece uzun çünkü 5000 mA batarya için içinden çıkan 10W adaptör yeterli değil açıkçası bi 15W adaptör olsa daha rahat ederdim.

2.Ekran:
Belki de bu telefonun en büyük sıkıntısı ekranıdır sebebi ise ekran çözünürlüğü yetersiz ekrana yaklaştığınız zaman pikselleri görebilirsiniz ayrıca güneş ışığında parlaklığı sonuna kadar açmak durumundasınız.

3.Yazılım:
Tekrardan bu başlığı açmanın sebebi bir yazılım güncellemesinin çok uzun sürede gelmesi örneğin benim telefonuma hâlâ ColorOS 7 gelmedi (Android 10) ama bu durum telefonun modelinden kaynaklı değil direkt OPPO'dan kaynaklı kendi politikaları yüzünden.

4.Kamera:
Ana kamarası 12 MP F1.8 diyafram açıklığına sahip ancak geceleri çok iyi çektiğini söyleyemem ama ufak tefek oynamalarla bu sorun kalkıyor ayrıca kamarası da macro lens ve bokeh efekti veren kameralar da var ama bokeh efekti veren kamera pek detaylı değil bazı nesneleri yanlışlıkla bulanıklaştıyor bazende bir nesnenin arkasını tam bulanıklaştırmıyor.

SONUÇ:

Artık alınır mı alınmaz mı kısmına siz karar verin ama bu fiyata gayet iyi ama şu zamanlarda çok pahalandı ben 2000TL ye aldım şuan 2300-2400 TL arasında 2500-2600 TL ye Xiaomi resmi note 9 u var ama 2000 TL ve biraz altında bulursanız alabilirsiniz.

Sananelan343400

Üyecik
Üye
Cihaz
A5 2020
Ben de bir A5 2020 kullanıcısıyım. Çözünürlük konusu yukarıdaki vatandaşın dediği gibi çok çok kötü. İlk kez böyle bir şeyle karşılaştım ve neredeyse 2 yıl oldu ilişkimizin başlaması ama hâlâ alışamadım bu saçma sapan çözünürlüğe.

Onun dışında telefonun içine gömülü olan müzik çalar, olabilecek en kötü müzik çalardır. Çevrimdışı müzik keyfi ancak mağazadan farklı müzik çalar uygulamalarıyla yapabilirsiniz. Ekolayzır ile ilgili ciddi kavgaları var telefonun, neden bilmem ama stereo hoparlörüne diyecek sözüm yoktur. Cidden fiyatına göre fevkalade!

Telefonun ölçüleri biraz garip, fazla uzun gibi ama pek sorun değil kolay alışılıyor. Oyun neredeyse hiç oynamadığım için bir şey diyemeyeceğim. Space Pinball güzel oynatıyor diyeyim. Şimdi de bir makro lens sorunu var, çalışmıyor. Güncellemelerden önce kafamı duvarlara vuracaktım neredeyse ama güncellemelerle ve kendi çeşitli çözümlerimle stabil bir hâle geldi.

Kimsenin bahsettiğini görmediğim bir olumlu yanını da eklemek istiyorum. Telefon çok sağlam gibi geliyor bana. Bunu hem kullanım hissiyatına göre hem de düşme sonuçlarına göre söylüyorum. Telefon biraz ağır ayrıca. Sanki uzun yıllar çalışacakmış gibi bir izlenim verdi bana açıkçası. Tabi bunun en büyük nedeni yine benim. Bu telefon bu kadar sağlamsa benim sayemde. Nasıl mı?

Şöyle ki, Murphy yasaları diye bir mevzu var. Tam olarak da bu yasalardan mütevellit bu telefonu bu kadar sağlam yapan kişi ben oluyorum. Teşekkürler.