Yardım Oppo A5 2020 ve Realme bir telefon Fatih ağına bağlanmıyor.

Enes Can

Taze Üye
Üye
Cihaz
A5 2020
Okulumuzda daha önce "Fatih" ağına şifre ile giriş yapılıyordu. Ancak şimdi ağa bağlandığımız anda önce EBA giriş sayfası açılıyor(ekte gösterildiği gibi) ve ardından ağa giriş yapabiliyoruz. Sınıfımdaki diğer telefonlar Fatih ağına sorunsuz bir şekilde bağlanabilirken, benim Oppo A5 2020 ve arkadaşımın hatırlayamadığım modeldeki Realme telefonu bağlanamıyor. Sürekli bağlanacak gibi oluyor fakat ya bağlanmıyor yada "Fatih denied access" hatası veriyor. Çözmek için denediğim yöntemler:
•"Wireless Settings" sistem uygulamasının verisini temizlemek.
•Telefonu güvenli modda başlatmak.
•Ağı unutmak.
•Bağlanan bir cihazdan ip ve dns adreslerini alıp ağ ayarını elle girmek.

Teşekkürler.

Ekli dosyalar

• Screenshot_2023-05-08-18-44-56-60_2c2851f616de21a6da6fb44c83a25e93.jpg
    Screenshot_2023-05-08-18-44-56-60_2c2851f616de21a6da6fb44c83a25e93.jpg
    154.9 KB · Görüntüleme: 29

Astronotarda

Aktif Üye
Aktif Üye
Cihaz
Realme
Okulumuzda daha önce "Fatih" ağına şifre ile giriş yapılıyordu. Ancak şimdi ağa bağlandığımız anda önce EBA giriş sayfası açılıyor(ekte gösterildiği gibi) ve ardından ağa giriş yapabiliyoruz. Sınıfımdaki diğer telefonlar Fatih ağına sorunsuz bir şekilde bağlanabilirken, benim Oppo A5 2020 ve arkadaşımın hatırlayamadığım modeldeki Realme telefonu bağlanamıyor. Sürekli bağlanacak gibi oluyor fakat ya bağlanmıyor yada "Fatih denied access" hatası veriyor. Çözmek için denediğim yöntemler:
•Ağı unutmak.

Teşekkürler.
Bu durum fatih sertifika ile alakalı. Telefonunuza sertifika indirmeniz gerekiyor. Okul sizin işlemlerinizi bu sayede izleyebiliyor. Fatih ağları sorunlu zaten, girmenizi önermiyorum.

Upvote 0

Enes Can

Taze Üye
Üye
Cihaz
A5 2020
Bu durum fatih sertifika ile alakalı. Telefonunuza sertifika indirmeniz gerekiyor. Okul sizin işlemlerinizi bu sayede izleyebiliyor. Fatih ağları sorunlu zaten, girmenizi önermiyorum.
Kusura bakmayın söylemeyi unutmuşum sertifika zaten yüklüydü.

Verdiğiniz tavsiye için teşekkür ederim. Dedikleriniz tamamen doğru bu yüzden gizlilik gerektiren bir işlem yapmam. Fakat internet paketim bittiğinde yada boş derslerde video izlemek için çok işime yarıyordu.

Upvote 0

Sefaaydan

Saygıdeğer Üye
Üye
Cihaz
A52
•Ağı unutmak.

Teşekkürler.
Güvenli modda nasıl başlatıyorsunuz oppo da yok sanıyordum

Upvote 0