Oppo A5s donma ve kasma

Murat Demir

Taze Üye
Üye
Cihaz
A5s
Oppo A5s aldım ilk aldığım iki üç ay telefon iyiydi. Sonra donmalar kasmalar başladı.dokunmatik ekranda geç algılamalar oluyor.2015 te ios bir aygıt almıştım şu an o telefon bile bundan hızlı aldığına alacağıma pişman oldum. Tamam fiyat olarak uygun olabilir ama ben resmen paramı sokağa attım. Pubg sponsoru için almıştım ama pubg oynamak bile imkansız hafıza boş doğru düzgün resim bile yok tek yüklü olan program pubg onu da kaldıramıyor bana acil bir çözüm önerin yoksa sinirimden kıracağım ve bunu da paylaşacağım böyle dandik bir telefon olmaz

asK

-Kurucu-
Emekli Forum Kurucusu
Emekli
A serisi Oppo'nun uygun fiyatlı serisidir, Özellikle A5s ve AX7 diğerlerinden daha önce çıkmış bir modeldir. Kasması, PUBG oynatmaması normal olabilir. A72, A9 2020 gibi modeller harici maalesef tavsiye edebileceğim bir seri değil A serisi.

Telefonu sıfırlayıp temiz bir kurulum yaparsanız bir nebze faydası olabilir.

Upvote 0

Murat Demir

Taze Üye
Üye
Cihaz
A5s
A serisi Oppo'nun uygun fiyatlı serisidir, Özellikle A5s ve AX7 diğerlerinden daha önce çıkmış bir modeldir. Kasması, PUBG oynatmaması normal olabilir. A72, A9 2020 gibi modeller harici maalesef tavsiye edebileceğim bir seri değil A serisi.

Telefonu sıfırlayıp temiz bir kurulum yaparsanız bir nebze faydası olabilir.
Bunu telefonu almadan önce söyleseler di zaten almazdım. Zaten bir malı satarken şöyle özelliği böyle özelliği diye övüyorlar satın aldıktan sonra daha arkasından gelen yok. Bütün iş satana kadar. En kısa sürede elimden çıkarıp başka bir marka alacağım ve bir daha asla oppo almam

Upvote 0

asK

-Kurucu-
Emekli Forum Kurucusu
Emekli
Bunu telefonu almadan önce söyleseler di zaten almazdım. Zaten bir malı satarken şöyle özelliği böyle özelliği diye övüyorlar satın aldıktan sonra daha arkasından gelen yok. Bütün iş satana kadar. En kısa sürede elimden çıkarıp başka bir marka alacağım ve bir daha asla oppo almam
Almadan önce forumları araştırmanız önemli, mağazadakilere göre her marka çok iyi(!)

Tek bir modelle markayı "bir daha almam" ile itham etmek yerine araştırmalarınızı iyi yapmanız gerekmekte. Dediğim gibi A5s ve AX7 diğer modellere göre düşük. A72 ile gayet kaliteli. Find serisi(çok pahalı) konumuza dahil bile edilmez.

Upvote 0

hypetr

Yeni Üye
Aktif Üye
Cihaz
Reno 2Z
2019un başında çıkmış bir telefon ve 2bin civarında. oyun oynamak için mi olur sizce o telefon? almadan önce araştırsaydınız adminin dediği gibi. pubg sponsoru olduğu telefon a5s değil, neden değil bi düşünün bakalım?
Mesajlar birleştirildi:

böyle alakasız şeylerle markalara laf atmaktan pek hoşlanıyo biizm millet

Upvote 0

Remo

Taze Üye
Üye
Cihaz
A5s
Oppo A5s aldım ilk aldığım iki üç ay telefon iyiydi. Sonra donmalar kasmalar başladı.dokunmatik ekranda geç algılamalar oluyor.2015 te ios bir aygıt almıştım şu an o telefon bile bundan hızlı aldığına alacağıma pişman oldum. Tamam fiyat olarak uygun olabilir ama ben resmen paramı sokağa attım. Pubg sponsoru için almıştım ama pubg oynamak bile imkansız hafıza boş doğru düzgün resim bile yok tek yüklü olan program pubg onu da kaldıramıyor bana acil bir çözüm önerin yoksa sinirimden kıracağım ve bunu da paylaşacağım böyle dandik bir telefon olmaz
Bende ram bellegi neredeyse durdu. 3 gbayt remden sadece 300 mgayt rem boşta. Telefonun kendi uygulamalari remi bitiriyor
Mesajlar birleştirildi:

A5s telefonumda depolamada 9.7 gbayt alan var . Orda sikinti yok. Ancak telefon duruyor ve donuyor, kasiyor
fazladan hic bir uygulama eklemedim. Oyun zaten yok.uygulamalara yaptigim ön bellek ve veri temizligi yetmiyor
Telefona o kadar alakasiz sacma sapan uygulamalar koymuslar ki.. Haydi bir süru uygulama doldurdun telefona . Bari telefonla gelen abuk sabuk uygulamalari kaldirma izni ver. silme izni de vermiyor.
Bir yol bilen varsa.. rica edecegim.

Son düzenleme:
Upvote 0