Yardım Oppo A72 sıkıntıları

Emirhans

Taze Üye
Üye
Cihaz
A72
Merhaba yanlış yere konuyu actiysam kusra bakmayın.

Cihazım Oppo A72 coloros11 android 11 güncellemesini yaptiktan sonra telefon benim kontrolümden çıktı telefon çalıyor ekran siyah kilit ekranini açıyorum ekran gelmiyor ekran parça parça bölünüyor ve siyah beyaz uygulamalar arası kasma donma yavaşlama oluyor bu yazılım stabil ve kararlı olmadigi icin eski sürümü yüklemek istiyorum konu hakkında yardımci olursanız sevinirim (sıkıntılar bununla kalmıyor daha çok var kısa kestim :) )

Elif

Oppo Forum Yönetici
Forum Ekibi
Yönetici
Cihaz
Reno 2Z
Merhaba yanlış yere konuyu actiysam kusra bakmayın.

Cihazım Oppo A72 coloros11 android 11 güncellemesini yaptiktan sonra telefon benim kontrolümden çıktı telefon çalıyor ekran siyah kilit ekranini açıyorum ekran gelmiyor ekran parça parça bölünüyor ve siyah beyaz uygulamalar arası kasma donma yavaşlama oluyor bu yazılım stabil ve kararlı olmadigi icin eski sürümü yüklemek istiyorum konu hakkında yardımci olursanız sevinirim (sıkıntılar bununla kalmıyor daha çok var kısa kestim :) )
Maalesef eski sürüme geçemezsiniz ama isterseniz hard reset atınız, güncelleme sonrası oluşan sorunlar kalıntılar çerezler ortadan kalkar ve pil ve telefonunuz rahatlatlar.

Upvote 0

Emirhans

Taze Üye
Üye
Cihaz
A72
Merhaba Elif hanım

Hard reset atmanın belirli bir yere kadar çözüm olabilir fakat bu çerez ve kalıntılar kullanıma bağlı olarak tekrar geri gelicektir bunun gecerli bir çözümü yazılımı stabil ve kararlı hale gelmesidir coloros 7 de böyle bir sıkıntı yoktu bundan sonra yapabilecek oppodan kararlı sürümü beklemek olucak maalesef

Upvote 0

Elif

Oppo Forum Yönetici
Forum Ekibi
Yönetici
Cihaz
Reno 2Z
Merhaba Elif hanım

Hard reset atmanın belirli bir yere kadar çözüm olabilir fakat bu çerez ve kalıntılar kullanıma bağlı olarak tekrar geri gelicektir bunun gecerli bir çözümü yazılımı stabil ve kararlı hale gelmesidir coloros 7 de böyle bir sıkıntı yoktu bundan sonra yapabilecek oppodan kararlı sürümü beklemek olucak maalesef
Merhabalar,Tabi güncelleme beklemek en doğrusu, ama sıkıntı büyük iseözüm olması açısından tavsiye etmiş bulunmaktayım karar sizin. Çok büyük sıkıntı teşkil etmiyor ise bekleyiniz elbette.
Bir önceki güncelleme ve bu büyük güncelleme sonrası arada uyuşmazlıkların ortadan kalkması için öneri idi sadece.

Upvote 0

Gamzey

Taze Üye
Üye
Cihaz
A72
A72'ye bu güncelleme hiç iyi gelmedi bence. ColorOs11 Android 11 güncellemesi ilk geldiği günden beri Bluetooth kapatılmıyor. Ben kapatıyorum,otomatik geri açılıyor. Otomatik tarama açık değil. Sistem Sıfırladım olmadı. Fabrika ayarlarına çevirdim olmadı. Kaç defa Oppo Türkiye Müşteri Hizmetlerini aradım ama yapamadılar. Teknik servise götürmem gerekiyormuş ama yapılıp yapılmayacağını bilemiyoruz dediler. Teknik servise de verirsem en az 1hafta geri alamam. Bu sorunu lütfen OPPO çözsün

Upvote 0