Yardım OPPO A74 CİHAZIMIN KAMERASINDA KASMALAR OLUYOR.

emobeyoglu

Taze Üye
Üye
Cihaz
Diğer
Sürekli olarak büyük harf kullanımı
İlk aldığımda herhangi bir sorun yoktu daha sonra bir güncelleme geldi ve ondan sonra kameranın donduğunu fark ettim. Özellikle video çekiminde de çok takılmalar oluyor. Kamera ayarlarında 1080p yaptığımda bu kasmalar daha felaket biçime ulaşıyor. Kamerayı sıfırladım orijinal ayarlarda da kasmalar, donmalar aynı şekilde devam etmekte.. Çok rahatsız ediyor bu durumu nasıl engelleyebilirim? Bir çözümü var mıdır?

Elif

Oppo Forum Yönetici
Forum Ekibi
Yönetici
Cihaz
Reno 2Z
İlk aldığımda herhangi bir sorun yoktu daha sonra bir güncelleme geldi ve ondan sonra kameranın donduğunu fark ettim. Özellikle video çekiminde de çok takılmalar oluyor. Kamera ayarlarında 1080p yaptığımda bu kasmalar daha felaket biçime ulaşıyor. Kamerayı sıfırladım orijinal ayarlarda da kasmalar, donmalar aynı şekilde devam etmekte.. Çok rahatsız ediyor bu durumu nasıl engelleyebilirim? Bir çözümü var mıdır?
Ayarlar >uygulama yönetimi >uygulama listesi >buradan kamera yazınız basın sonrasında saklama alanı kullanımdan ön belleği ve verilerinizi siliniz deneyiniz yeniden .

Yine düzelmezse sadece sisyem ayarlarını sıfırlayınız sonuç yine aynı ise iyileştirme güncellemeleri beklemelisiniz maalesef.

Upvote 0

Certel

Aktif Üye
Aktif Üye
Cihaz
Diğer
Telefon hafızası dolu ise depolamada sorun yaşıyor olabilirsin. Biraz yer açıp öyle dene. Hafıza kartı kullanıyor isen okuma yazma hızı düşük olabilir. Hafıza kartını değiştir.

Upvote 0

Beyzanurbayer

Yeni Üye
Üye
Cihaz
Diğer
Evet bu bende de birkaç kez oldu. Oppo A74'lerde genel bi kasma sorunu var galiba.

Upvote 0

Osman.m3

Taze Üye
Üye
Cihaz
Diğer
Bu sorun bende de var Oppo A74 kullanıyorum ilk aldığım da bende de yoktu 3 Aylık telefon da ha güncelleme den sonra video çekimleri donmaya başladı

Upvote 0

Amanos

Yeni Üye
Üye
Cihaz
Diğer
Ben A74 modelini alalı 1 ay oldu. Bana göre telefonun sorunları.
1. Ses kalitesi çok kötü. (Sesi kalın çıkıyor.)
2. Kamerada kasmalar oluyor. (Video çekimlerinde daha çok oluyor.)
3. İnternet bağlantı hızı düşüyor. Hard reset attığım zaman düzeliyor 1 hafta kullanım sonrası yine bağlantı hızı düşüyor. Yani sürekli telefona hard reset atmak gerekiyor.
4. Telefon wi-fi'ye bağlı iken ekran kapandığı zaman wi-fi bağlantısı kesiliyor. Taki güç düğmesine basıp ekranı açtığımda wi-fi 'ye tekrar bağlanıyor.
5. Telefonun ekran yenileme hızı 60 hz. Olduğundan ekran akıcı değil. Sanki yazılar titriyormuş gibi oluyor . Video izlerken daha belirgin oluyor .

Son düzenleme:
Upvote 0