OPPO A9 2020 CPH1941 ROOT

emirbolek

Taze Üye
Üye
Cihaz
A9 2020
Arkadaşlar 1 ay önce Oppo cihazından satın aldım, fakat bu telefona root atmak istiyorum. Maalesef hiç bir şey bulamadım internet araştırmalarımda. Aranızda bilen varsa yardımcı olabilir mi?

Patiayak

Forum Tutsağı
Aktif Üye
Cihaz
A5 2020
Merhaba,​
Her şeyden önce root işleminden doğacak olan riskleri mutlaka göz önünde bulundurunuz, size yazılan yönergelerde yalnızca anlatıcı konumunda olduğumuzu ve olası risklerden doğacak olan sorunlar hakkında hiçbir şekilde mesuliyet kabûl etmeyeceğimizi de dikkâte alınız.​
Root işlemi adım adım şu şekilde olmaktadır:​
  • Android Debug Bridge (ADB) ve Fastboot'u bilgisayarınıza yükleyiniz. ( )​
  • TWRP indiriniz. ( )​
  • TWRP img dosyasını ADB tools klasörüne taşıyınız.​
  • Telefonunuzdan Settings > Additional Settings > Developer Options kısmına girerek "Developer Options"u aktive ediniz.​
  • A9 2020'yi bilgisayara bağlayınız (USB debugging olarak). Her ihtimâle karşı yedeklemenizi alınız.​
  • ADB klasörünü açınız ve klasörde komut istemini açabilmek için adres çubuğuna "cmd" yazınız.​
  • Sırasıyla şu komutları yazınız: "adb devices" > "adb reboot bootloader" > "fastboot flash recovery twrp-xxx.img" > "fastboot boot twrp-xxx.img" (Not: "xxx"li kısımlar indirdiğiniz twrp'nin geçerli tarihi ve sürüm numarası olacaktır, indirdiğiniz dosyaya bakarak bu kısımları doldurunuz).​
  • Magisk'i ZIP dosyası şeklinde son sürümünü içerecek şekilde indiriniz.​
  • Magisk'in ZIP dosyasını telefonunuza atınız.​
  • Telefonunuzu kapatınız.​
  • Ses kısma + güç tuşlarına basarak telefonu açınız.​
  • Telefonunuz açıldığında Team Win recovery menu'sünü göreceksiniz. "Install" kısmına giriniz ve buradan Magisk'in ZIP dosyasını bulunuz ve yükleyiniz sonrasında da telefonunuzu yeniden başlatınız.​
  • Telefonunuz açıldığında Magisk Manager APK'nin son sürümünü indiriniz ve yükleyiniz.​

Upvote 0

emirbolek

Taze Üye
Üye
Cihaz
A9 2020
Merhaba,​
Her şeyden önce root işleminden doğacak olan riskleri mutlaka göz önünde bulundurunuz, size yazılan yönergelerde yalnızca anlatıcı konumunda olduğumuzu ve olası risklerden doğacak olan sorunlar hakkında hiçbir şekilde mesuliyet kabûl etmeyeceğimizi de dikkâte alınız.​
Root işlemi adım adım şu şekilde olmaktadır:​
  • Android Debug Bridge (ADB) ve Fastboot'u bilgisayarınıza yükleyiniz. ( )​
  • TWRP indiriniz. ( )​
  • TWRP img dosyasını ADB tools klasörüne taşıyınız.​
  • Telefonunuzdan Settings > Additional Settings > Developer Options kısmına girerek "Developer Options"u aktive ediniz.​
  • A9 2020'yi bilgisayara bağlayınız (USB debugging olarak). Her ihtimâle karşı yedeklemenizi alınız.​
  • ADB klasörünü açınız ve klasörde komut istemini açabilmek için adres çubuğuna "cmd" yazınız.​
  • Sırasıyla şu komutları yazınız: "adb devices" > "adb reboot bootloader" > "fastboot flash recovery twrp-xxx.img" > "fastboot boot twrp-xxx.img" (Not: "xxx"li kısımlar indirdiğiniz twrp'nin geçerli tarihi ve sürüm numarası olacaktır, indirdiğiniz dosyaya bakarak bu kısımları doldurunuz).​
  • Magisk'i ZIP dosyası şeklinde son sürümünü içerecek şekilde indiriniz.​
  • Magisk'in ZIP dosyasını telefonunuza atınız.​
  • Telefonunuzu kapatınız.​
  • Ses kısma + güç tuşlarına basarak telefonu açınız.​
  • Telefonunuz açıldığında Team Win recovery menu'sünü göreceksiniz. "Install" kısmına giriniz ve buradan Magisk'in ZIP dosyasını bulunuz ve yükleyiniz sonrasında da telefonunuzu yeniden başlatınız.​
  • Telefonunuz açıldığında Magisk Manager APK'nin son sürümünü indiriniz ve yükleyiniz.​
Çok çok teşekkürler, size ulaşabileceğim sosyal medya adresi var mıdır? Oradan screenshot göndersem yardım etme şansınız var mı?
Kusura bakmayın pek anlayamadım komut yerlerini.

Upvote 0

Patiayak

Forum Tutsağı
Aktif Üye
Cihaz
A5 2020
Maalesef herhangi bir sosyal medya hesabım bulunmuyor. Ayrıca forum üzerinden yardım istemeniz ileride sizin gibi bir işlem yapmak isteyen kullanıcılara da yol göstermiş olacaktır.​
Edit:
  • Komut istemini açabilmek için ek olarak klasör içerisinde sağ tıklayıp, "Open command window here" kısmına basabilirsiniz.
  • Sonrasında sırasıyla tırnak içerisinde verilen komutları yazınız.

Son düzenleme:
Upvote 0

yiitgven7x

.
Aktif Üye
Bende kendi cihazıma yapmak istiyordum ama maalesef bootloader kilidi açık olmadığı sürece imkansız gibi bir şey.

Upvote 0

Patiayak

Forum Tutsağı
Aktif Üye
Cihaz
A5 2020
ADB sayesinde yapılabiliyor, işlemlerini de anlattım zaten.

Upvote 0

emirbolek

Taze Üye
Üye
Cihaz
A9 2020
Maalesef herhangi bir sosyal medya hesabım bulunmuyor. Ayrıca forum üzerinden yardım istemeniz ileride sizin gibi bir işlem yapmak isteyen kullanıcılara da yol göstermiş olacaktır.​
Edit:

• Komut istemini açabilmek için ek olarak klasör içerisinde sağ tıklayıp, "Open command window here" kısmına basabilirsiniz.
  • Sonrasında sırasıyla tırnak içerisinde verilen komutları yazınız.
Öyle bir komut bulunmuyor
Mesajlar birleştirildi:

Dediğinizi yaptım fakat 2.komutu yazdığımda, device not found yazdı.

Upvote 0

Patiayak

Forum Tutsağı
Aktif Üye
Cihaz
A5 2020
"adb devices" yazdığınızda listelenmiş şekilde cihaz görmeniz gerekiyor, ilk adımda herhangi bir cihaz görünmüyorsa diğer adımları yapamazsınız.​

Upvote 1