• DİKKAT! Tema Mağazası, GCam vb. gizlenmiş içerikleri görebilmek için ilgili konunun ilk mesajını beğenmeli veya konuya cevap yazmalısınız. Neden?

Oppo F15 özellikleri paylaşılan posterle ortaya çıktı

asK

Forum Kurucusu
Forum Ekibi
Admin
Mesajlar
1,330
Çözümler
20
Puanları
28,350
Oppo F15 tasarımı ile ilgili bazı detaylar geçtiğimiz günlerde resmi açıklamayla duyurulmuştu. Şimdi ise paylaşılan bir posterle birlikte Oppo F15 özellikleri netleşti. Yeni Oppo modelinin tasarımı ve özellikleri A91‘e benziyor.

Oppo F15 tasarımı A91 ile benzerlik gösteriyor
Türkiye’de de kullanımı giderek artan Oppo modellerinin arasına bir yenisi daha ekleniyor. Çinli firmanın en son modeli F15, daha önceden duyurulmuştu. Kısıtlı bilgi verilmesin ardından, telefonun sahip olduğu özellikler hakkında bazı iddialar ortaya atılmıştı.

Şimdi Oppo tarafından yayınlanan bir posterle birlikte telefonun özellikleri kesinleşmiş oldu. Yeni telefon gücünü 12 nm fabrikasyon süreciyle üretilmiş Mediatek Hello P70‘den alacak.

Posterde paylaşılan bilgiyle birlikte telefonun 6.4 inç boyutunda AMOLED FULL HD+ ekranı olduğu kesinleşti. Oppo A91 tasarımında olduğu gibi telefonun ön yüzünde bir çentik bulunuyor. Bu çentik içine yerleştirilmiş ön kamera 16 Megapiksel çözünürlüğe sahip.

A91‘de ekrandan parmak izi okuyucu bulunuyordu. F15 modelinde ise buna dair kesinleşmiş bir bilgi bulunmuyor. 7.9 mm kalınlığında olan telefon, 172 gram ağırlında olacak.


Telefonun sekiz çekirdekli olan işlemcisi, Snapdragon 675‘e rakip olarak görülüyor. Grafik içinse Mali-G72 MP3 telefonda yer alıyor. İşlemcinin çekirdeklerinde ise Cortex-A73 ve Cortex A-53 görev alacak. Çekirdekler 2.1 GHz çalışma hızında işlem yapacak.

8 GB RAM ile birlikte depolama için 128 GB alan bulunacak. Ses için de 3.5 mm giriş telefonun alt kısmında yer alacak.

Arkada dörtlü kamera tasarımına sahip olan yeni model, ana kamerada 48 Megapiksel çözünürlüğe sahip olacak. Geniş açı için 8 Megapiksel kamerayla birlikte 2 Megapiksel çözünürlüğe sahip 2 kamera daha telefonda olacak.

UBC-C ile şarj olan telefonda 4.025 mAh batarya bulunacak. VOOC 3.0 desteği bulunan telefon 20 W hızlı şarj ile bataryasını dolduracak. Oppo F15 fiyatıyla ilgili ise henüz bir açıklama yapılmadı.

Kaynak: Oppo F15 özellikleri paylaşılan posterle ortaya çıktı - ShiftDelete.Net
 
Reklam
Üst