Çözüldü Oppo Reno 2z çift sim

musakacmaz

Taze Üye
Üye
Cihaz
Reno 2Z
Arkadaşlar ben Oppo Reno 2z kullanıcıyım. Telefonumu Türkiyeden aldığım için tek sim kartı destekliyor ancak telefonun yurtdışı modellerinde çift sim özelliği mevcut. Türkiye versiyonunda tek slot acık 2. sim slotu ise kapalı. Ikıncı sim slotu açık bir sim tepsisi alıp telefonun yazılımını hint vs bir rom ile değiştirsem 2. simi kullanabilirmiyim. Yoksa Türkiye modellerinde cihaz donanımıda mı farklı acaba. Konuyla ilgili bilgisi olan varsa yardımcı olabilirse sevinirim.

Elif

Oppo Forum Yönetici
Forum Ekibi
Yönetici
Cihaz
Reno 2Z
Kullanamazsınız, sadece yuvayı açmak değil sorun onu okuyacak yazılım donanımda olması gerekir.

Upvote 0

musakacmaz

Taze Üye
Üye
Cihaz
Reno 2Z
Aynı zamanda cihazdaki yazılımıda değiştirmek istiyorum ben bu durum için. Hindistan rom u kursam o yazılım cift sim destekliyor mu acaba ? Ama sizin dediginizden anladığım kadariyla bu cihaz donanimsal olarakta 2. Simi desteklemiyor galiba ?

Upvote 0

Elif

Oppo Forum Yönetici
Forum Ekibi
Yönetici
Cihaz
Reno 2Z
Aynı zamanda cihazdaki yazılımıda değiştirmek istiyorum ben bu durum için. Hindistan rom u kursam o yazılım cift sim destekliyor mu acaba ? Ama sizin dediginizden anladığım kadariyla bu cihaz donanimsal olarakta 2. Simi desteklemiyor galiba ?
Evet maalesef
Mesajlar birleştirildi:

Sizin dediğiniz gibi bir durum olsa, gayri resmi telefoncular el altından 2. Hattı açıp biraz daha farkla satmaya çalışırlar sizde takdir edersiniz. Gelir kapısı haline getirirler.

Upvote 0