Yardım Oppo Reno 2z Whatsapp ve Messenger görüntülü konuşma donma sorunu !!!

riccardo

Taze Üye
Üye
Cihaz
Reno 10x Zoom
Oppo Reno 2z Whatsapp ve Messenger da görüntülü konuşma sırasında efektler kullanılırsa donma oluyor hemde çok fazla!!!

Bir önceki samsung note 4 telefonumda bile hiç donma olmuyordu. Sebebi ne olabilir ?

telefonu yeni aldım 8gb ram olan bir telefonda nasıl olabiliyor?

işlemci ile mi alakalı yazılımsal bir sorun mu ?

kameranın pikseli yüksek diye mi oluyor?

asK

-Kurucu-
Emekli Forum Kurucusu
Emekli
Öncelikle şu çok yaygın olan yanılgıyı bir düzeltelim. RAM yüksek olması öyle ahım şahım etkili değildir. Önemli olan içindeki yazılımın işlemciyi, pili ve RAM’i ne kadar kullandığına ve ne kadar stabil olduğuna bağlıdır. Android telefonların genel problemi cihazın kaynaklarını fazla tüketmesidir, buna maalesef yapılacak bir şey yok.

Bu tip donma sorunları yazılımsal sıkıntılardır, WhatsApp güncellendiğinde, silip baştan kurulduğunda veya telefon güncellendiğinde, sıfırlandığında düzelebilir şeylerdir.

Upvote 0

Yuzukan

Otaku AnimeFan
ROM Ekibi
Cihaz
Diğer
Öncelikle şu çok yaygın olan yanılgıyı bir düzeltelim. RAM yüksek olması öyle ahım şahım etkili değildir. Önemli olan içindeki yazılımın işlemciyi, pili ve RAM’i ne kadar kullandığına ve ne kadar stabil olduğuna bağlıdır. Android telefonların genel problemi cihazın kaynaklarını fazla tüketmesidir, buna maalesef yapılacak bir şey yok.

Bu tip donma sorunları yazılımsal sıkıntılardır, WhatsApp güncellendiğinde, silip baştan kurulduğunda veya telefon güncellendiğinde, sıfırlandığında düzelebilir şeylerdir.
Aynen katılıyorum hocam size. Rami bazen çok sömürüyor Messengerle Normal facebook kullanmayın derim aslında telefonun ömrünü yiyorlar. Lite sürümleri kullanmanızı öneririm bence. İyi forumlar.

Upvote 0