Yardım Oppo Reno 3 Pro Güç Düğmesi Sorunu

versch

Yeni Üye
Üye
Cihaz
Reno 3 Pro
Öncelikle merhabalar, telefonumun güç düğmesi ekranı kilitlemiyor ve telefonumu kapatmıyor. Lâkin otomatik kapat ile telefonumu kapatıp güç düğmesi ile tekrar açabiliyorum, o yüzden güç düğmesinde sıkıntı olduğunu sanmıyorum. Fakat telefon açıkken sanki devre dışı bırakılmış gibi. Nasıl düzelir?

Elif

Oppo Forum Yönetici
Forum Ekibi
Yönetici
Cihaz
Reno 2Z
Öncelikle merhabalar, telefonumun güç düğmesi ekranı kilitlemiyor ve telefonumu kapatmıyor. Lâkin otomatik kapat ile telefonumu kapatıp güç düğmesi ile tekrar açabiliyorum, o yüzden güç düğmesinde sıkıntı olduğunu sanmıyorum. Fakat telefon açıkken sanki devre dışı bırakılmış gibi. Nasıl düzelir?
Ayarlar>kolaylaştırıcı araçlar> Google asistanı güç düğmesi ile uyandırı kapatınız

Upvote 0

versch

Yeni Üye
Üye
Cihaz
Reno 3 Pro
Yaklaşık 1 saat önce herhangi bir problem yoktu açık kapatabiliyordum. Sonra aniden güç düğmesi devre dışı kaldı. Bir kez daha böyle olmuştu sonra tekrardan düzelmişti.

Upvote 0

Elif

Oppo Forum Yönetici
Forum Ekibi
Yönetici
Cihaz
Reno 2Z
Yaklaşık 1 saat önce herhangi bir problem yoktu açık kapatabiliyordum. Sonra aniden güç düğmesi devre dışı kaldı. Bir kez daha böyle olmuştu sonra tekrardan düzelmişti.
Fabrika ayarlarına döndürdünüz mü hiç ?

Eğer bu çözüm olmazsa hard reset atınız bir bilgisayar yardımıyla yedek alınız tüm resim uygulamalarınız vs. Silinecek

Upvote 0

versch

Yeni Üye
Üye
Cihaz
Reno 3 Pro
Hayır, telefonumda bilgiler mevcut olduğu için fabrika ayarlarına döndürmek istemedim. Güç düğmesi çalışıyor. Devre dışı bırakma veya aktif etme gibi bir durumu var mıdır acaba?

Upvote 0

Elif

Oppo Forum Yönetici
Forum Ekibi
Yönetici
Cihaz
Reno 2Z
Hayır, telefonumda bilgiler mevcut olduğu için fabrika ayarlarına döndürmek istemedim. Güç düğmesi çalışıyor. Devre dışı bırakma veya aktif etme gibi bir durumu var mıdır acaba?
Neyi devre dışı bırakma mesela tam olarak açık anlatırmısınız. Güç düğmesi devre dışı kaldı dediniz şimdi çalışıyor diyorsunuz?

Upvote 0

versch

Yeni Üye
Üye
Cihaz
Reno 3 Pro
Hayır olayı yanlış anladınız veya ben yanlış aktardım sanırım. Şöyle ki şuan telefonun ana menüsündeyim ve telefon açık. Güç düğmesinin bir işlevi yok. Lâkin telefonu kapattığımda(güç düğmesi işlevsiz olduğu için otomatik kapat ile kapatıyorum) telefonumu güç düğmesi ile tekrardan açabiliyorum. Güç düğmesinde bir sorun olsa telefonu mantıken açamam. Bundan bahsediyorum.

Upvote 0

Elif

Oppo Forum Yönetici
Forum Ekibi
Yönetici
Cihaz
Reno 2Z
Hayır olayı yanlış anladınız veya ben yanlış aktardım sanırım. Şöyle ki şuan telefonun ana menüsündeyim ve telefon açık. Güç düğmesinin bir işlevi yok. Lâkin telefonu kapattığımda(güç düğmesi işlevsiz olduğu için otomatik kapat ile kapatıyorum) telefonumu güç düğmesi ile tekrardan açabiliyorum. Güç düğmesinde bir sorun olsa telefonu mantıken açamam. Bundan bahsediyorum.
Yani telefonu güç düğmesine basılı tuttuğunuzda 10saniye kadar yeniden başlat yada gücü kapat çıkmıyor mu demek istiyorsunuz, 10 saniye kadar basılı tutunuz güç düğmesine deneyiniz.

Upvote 0