Yardım Oppo reno 3 şarj sorunu

Seher Akhan

Taze Üye
Üye
Cihaz
Reno 3
Oppo reno 3 telefonumu nerdeyse 4 aydır kullanıyorum bu zamana kadar sorun yoktu ama android 11 geldikten sonra şarjı 1 günü çıkarmamaya başladı bunun bir çözümü var mı ? Varsa yardımcı olur musunuz lütfen

Elif

Oppo Forum Yönetici
Forum Ekibi
Yönetici
Cihaz
Reno 2Z
Oppo reno 3 telefonumu nerdeyse 4 aydır kullanıyorum bu zamana kadar sorun yoktu ama android 11 geldikten sonra şarjı 1 günü çıkarmamaya başladı bunun bir çözümü var mı ? Varsa yardımcı olur musunuz lütfen
Gelecek iyileştirme güncellemeleriyle düzelecektir, büyük sıkıntı yaşıyorsanız eğer hard reset atınız. Hem cihaz ve piliniz kendine gelir

Upvote 0

kandas13

Profesör
Cihaz
Reno 4 Lite
Merhabalar;
Güncelleme yaptığımız zaman çerez dosyalarda yüklenir. Telefonunuzda boş yer kaplar, RAM'leri tüketir ve aynı şekilde Şarjı da. Yedek alıp Hard Reset atın, Hard Reset atmak istemiyorsanız bu makaleme bakınız.
Bildiğiniz üzere güncellemeler yapıldı ve her markanın yaptığı güncellemeler gibi ufak tefek sorunlar gün yüzüne çıkmış durumda. Reno 4 Lite kullanıcıları ise bataryanın eskisi gibi uzun götürmemesinden şikayetçi, Bu konumuzda batarya'nın ömrünü uzatmak için ufak dokunuşlar yapıcaz. Başlıyalım o halde;

Linkini alt'a bırakacağım uygulamayı telefonumuza indirmemiz gerekiyor, korkmayın ya da endişelenmeyin! Bende uzun süredir bu uygulamayı kullanıyorum ve içim rahat bir şekilde sizlere'de sunmak istiyorum. Uygulamamız hem Android hem de İos'da rahatlıkla kullanılabilir.

Uygulamayı indirip kurduktan ve açtıktan sonra ilk resimde'ki ekran karşımıza geliyor, Sol üst köşede bulunan ayar iconun'a basıyoruz ve cihazınızı kalibre edin seçeneğini görüceksiniz, İşlemin bitmesi 2-3 saat'i buluyor fakat beklediğiniz her dakika'ya fazlasıyla değiyor. Cihazınız kalibre olurken asla ama asla cihazla oynamayın, sonuçlar farklılık gösterecektir.!

-Cihazınız şarj'da ise şarj'dan çıkarın
-Şarjınızın %60 ve üstünde olması gerekli
-Wifi bağlantısı gerekli

İyi forumlar;

Upvote 0