Yardım Oppo Reno 4 Pro - Bildirim Sorunu

kerimbastantr

Taze Üye
Üye
Cihaz
Reno 4 Pro
Merhaba,
2 gün önce İphone 8 Plus cihazımı satarak Oppo Reno 4 Pro aldım. (Sıfır).

WhatsApp ve WA Businnes uygulamalarından mesaj geldiğinde, mesaj gönderen kişi kayıtlı ise ismi iki kez çıkıyor, değilse de numarası iki kez çıkıyor. Ne yaptıysam çözemedim, bu sorunu çözen arkadaşa 50TL hediye göndereceğim.

Ekli dosyalar

• Screenshot_2021-04-13-12-07-07-45.jpg
    Screenshot_2021-04-13-12-07-07-45.jpg
    103.1 KB · Görüntüleme: 15

Elif

Oppo Forum Yönetici
Forum Ekibi
Yönetici
Cihaz
Reno 2Z
Merhaba,
2 gün önce İphone 8 Plus cihazımı satarak Oppo Reno 4 Pro aldım. (Sıfır).

WhatsApp ve WA Businnes uygulamalarından mesaj geldiğinde, mesaj gönderen kişi kayıtlı ise ismi iki kez çıkıyor, değilse de numarası iki kez çıkıyor. Ne yaptıysam çözemedim, bu sorunu çözen arkadaşa 50TL hediye göndereceğim.
Merhabalar, kişilere girin buradan sağ üstte 2 noktaya basın ayarlar > Sadece telefon numarası olan kişileri görüntüle bunun kapatınız.

Görüntülenecek kişileri ise tüm kişiler seçin ama öncesinde aynı kişileri birleştirme olayını mutlaka yapınız.

Ayrıca yine aynı yerden tekrarlayan kişileri birleştir diyin
WhatsApp ise kişileri senkronize ediniz.

Hatta aynı kişileri tespit edeceği birleştireceği için şunu da yapabilirsiniz aynı kişi yada numaraları görünce bir tane kalacak şekilde silin rehberden diğer numara yada kişiyi.

Upvote 0

erd3m

Taze Üye
Üye
Cihaz
Reno 4 Lite
Merhabalar, kişilere girin buradan sağ üstte 2 noktaya basın ayarlar > Sadece telefon numarası olan kişileri görüntüle bunun kapatınız.

Görüntülenecek kişileri ise tüm kişiler seçin ama öncesinde aynı kişileri birleştirme olayını mutlaka yapınız.

Ayrıca yine aynı yerden tekrarlayan kişileri birleştir diyin
WhatsApp ise kişileri senkronize ediniz.

Hatta aynı kişileri tespit edeceği birleştireceği için şunu da yapabilirsiniz aynı kişi yada numaraları görünce bir tane kalacak şekilde silin rehberden diğer numara yada kişiyi.
Elif Merhaba

Bende reno 4 lite kullanıyorum, Bende bildirimler konusunda çok sıkıntı yaşıyorum. Telefonu 2 defa fabrika ayarlarına aldım. Mail, sms, diğer uygulama bildirimleri bildirim merkezinden ayarlardım. Arka planda çalışan uygulamalar kısmında ayarlamalarımı yaptım ama telefonu elime alıp kilidi açana kadar bildirimler sağlıklı bir şekilde gelmiyor. Kilidi açtıktan sonra sanki telefon internete yeni bağlanmış gibi zincirden boşanırcasına bildirim yağdırıyor.

Birde konu ile alakalı olduğunu düşünüyordum Smart Launcher satın aldım mevcut arabirim kullanışlı olmadığı için, ilk başta ondan kaynaklanıyor sandım bildirimlerin gelmemesini ama uygulama yüklü olsa da olmasada bildirimler sağlıklı şekilde gelmiyor.
Dijital denge uygulamasının ön belleğini sildim ve uygulamayı durmaya zorladım.

Bunların haricinde önerebileceğiniz bir çözüm var mı ?

Upvote 0

Elif

Oppo Forum Yönetici
Forum Ekibi
Yönetici
Cihaz
Reno 2Z
Elif Merhaba

Bende reno 4 lite kullanıyorum, Bende bildirimler konusunda çok sıkıntı yaşıyorum. Telefonu 2 defa fabrika ayarlarına aldım. Mail, sms, diğer uygulama bildirimleri bildirim merkezinden ayarlardım. Arka planda çalışan uygulamalar kısmında ayarlamalarımı yaptım ama telefonu elime alıp kilidi açana kadar bildirimler sağlıklı bir şekilde gelmiyor. Kilidi açtıktan sonra sanki telefon internete yeni bağlanmış gibi zincirden boşanırcasına bildirim yağdırıyor.

Birde konu ile alakalı olduğunu düşünüyordum Smart Launcher satın aldım mevcut arabirim kullanışlı olmadığı için, ilk başta ondan kaynaklanıyor sandım bildirimlerin gelmemesini ama uygulama yüklü olsa da olmasada bildirimler sağlıklı şekilde gelmiyor.
Dijital denge uygulamasının ön belleğini sildim ve uygulamayı durmaya zorladım.

Bunların haricinde önerebileceğiniz bir çözüm var mı ?
Ayaralar>gizlilik>kilit ekranı> tüm bildirim içeriğini göster yapınız.

Ayarlar>bildirimler ve durum çubuğu>bildirimleri yönet>Başlığı ve gövdeyi görüntüle seçiniz

Ayarlar>uygulama yönetimi uygulama listesi buradan istediğiniz uygulamayı seçiniz mesela WhatsApp diyelim

Bildirmleri yönet>mesaj bildirimleri>dyrum çubuğunda görüntüle aktif ediniz

Kilit ekranında bildirim ayrıntılarını gizle yada gizleme yapınız

Bu işlemi diğer uygulamalar için tek tek yapmalısınız.

Bunları denermisiniz.

Upvote 0

erd3m

Taze Üye
Üye
Cihaz
Reno 4 Lite
Ayaralar>gizlilik>kilit ekranı> tüm bildirim içeriğini göster yapınız.

Ayarlar>bildirimler ve durum çubuğu>bildirimleri yönet>Başlığı ve gövdeyi görüntüle seçiniz

Ayarlar>uygulama yönetimi uygulama listesi buradan istediğiniz uygulamayı seçiniz mesela WhatsApp diyelim

Bildirmleri yönet>mesaj bildirimleri>dyrum çubuğunda görüntüle aktif ediniz

Kilit ekranında bildirim ayrıntılarını gizle yada gizleme yapınız

Bu işlemi diğer uygulamalar için tek tek yapmalısınız.

Bunları denermisiniz.
Selam tekrardan

Evet denedim ama sonuç aynı, ilave olarak bluetooth ile pc ye bağladım kafasına göre bağlanıyor veya bağlantı kesiyor.

Bir masaüstü cihaz yönetim uygulaması da bulamadım yedekleyip sıfırlayıp tekrar kursam diye :(

Upvote 0

Elif

Oppo Forum Yönetici
Forum Ekibi
Yönetici
Cihaz
Reno 2Z
Selam tekrardan

Evet denedim ama sonuç aynı, ilave olarak bluetooth ile pc ye bağladım kafasına göre bağlanıyor veya bağlantı kesiyor.

Bir masaüstü cihaz yönetim uygulaması da bulamadım yedekleyip sıfırlayıp tekrar kursam diye :(
Bilgisayara bağlamak için şarj kablosunu kullanıp çıkan menüden dosya aktarımı yada fotoğraf aktarımını seçiniz

Upvote 0