Yardım Oppo Reno 4 Pro

Tılsım

Taze Üye
Üye
Cihaz
Reno 4 Pro
Merhaba. Oppo reno 4 pro telefonum ile bugün 3. Günüm. Telefon güzel ancak şarjı hiç gitmiyor.İlk kullanımdan dolayı mı böyle bilmiyorum. Bu durumda olan var mı? 3 günlük telefonun şarjı 1 gün gitmez mi ? Aldığıma pişman olmak üzereyim. Yardımlarınız için teşekkür ederim.

Elif

Oppo Forum Yönetici
Forum Ekibi
Yönetici
Cihaz
Reno 2Z
Merhaba. Oppo reno 4 pro telefonum ile bugün 3. Günüm. Telefon güzel ancak şarjı hiç gitmiyor.İlk kullanımdan dolayı mı böyle bilmiyorum. Bu durumda olan var mı? 3 günlük telefonun şarjı 1 gün gitmez mi ? Aldığıma pişman olmak üzereyim. Yardımlarınız için teşekkür ederim.
Öncelikle hayırlı olsun güle güle kullanın.

Yeni olduğu için ve malumunuz güncelleme ler yapmışsınızdır .

Tavsiyem kullanmadığınız uygulamaları siliniz veya durdurunuz arkaplanda çalışmasını önleyiniz önbelleği temizleyiniz.

Upvote 0

Tılsım

Taze Üye
Üye
Cihaz
Reno 4 Pro
Önbelleği hep temiz bırakıyorum. Telefonu yeni almışken iade veya servise göndermeyi düşünmeli miyim? Birde uygulamaları kapatmak için tümüne kapata bastığımda kapanmıyor.

Upvote 0

Elif

Oppo Forum Yönetici
Forum Ekibi
Yönetici
Cihaz
Reno 2Z
Önbelleği hep temiz bırakıyorum. Telefonu yeni almışken iade veya servise göndermeyi düşünmeli miyim? Birde uygulamaları kapatmak için tümüne kapata bastığımda kapanmıyor.
Endon kullandığınız hemen kapanmaz, servislik bir durum söz konusu olduğunu sanmıyorum.

Biraz kullanım sonrası pilde kendine gelecektir. Uzu süreli bir kullanım olmuş olsaydı hala problem devam etseydi belki ozaman düşünğn derdim.

Kullanmadığınız programları silin ,arkaplanda çalışmasını engelleyin yada duedurun bunları uygulama yönetimi ile ilgili uygulamayı seçerek oradan yapabilirsiniz.

Pil bölümünün isteseniz ekran görüntüsü atarsanız daha sağlıklı olur.

Upvote 0

Tılsım

Taze Üye
Üye
Cihaz
Reno 4 Pro
Dosya ekleye tıkladım ancak her hangi birşey gelmediğinden ekran alıntısını paylaşamadım. Son şarjdan beri kullanım süresi 20 saat 7 dk ekran açık kalma süresi 5 saat 21 dk kullanılabilir 4saat 59 dakika. Şarjım yüzde 15 şuanda. İşte olduğum için telefonu yoğun bir şekilde kullanmadım. Ona rağmen 3 günlük telefon için az değil mi bu süre? Hiç oppo kullanmadım samsung telefonlar ilk alındığında 2 güne yakın gidiyordu. Bu neredeyse 1 günü bitiremeyecek.

Upvote 0

Elif

Oppo Forum Yönetici
Forum Ekibi
Yönetici
Cihaz
Reno 2Z
Dosya ekleye tıkladım ancak her hangi birşey gelmediğinden ekran alıntısını paylaşamadım. Son şarjdan beri kullanım süresi 20 saat 7 dk ekran açık kalma süresi 5 saat 21 dk kullanılabilir 4saat 59 dakika. Şarjım yüzde 15 şuanda. İşte olduğum için telefonu yoğun bir şekilde kullanmadım. Ona rağmen 3 günlük telefon için az değil mi bu süre? Hiç oppo kullanmadım samsung telefonlar ilk alındığında 2 güne yakın gidiyordu. Bu neredeyse 1 günü bitiremeyecek.
İnternet sitesi üzerinden giriş yaparsanız atabilirsiniz resimlerinizi

Upvote 0

yeeelda

Aktif Üye
Aktif Üye
Cihaz
Reno 10x Zoom
olabiliyor bazen boyle hatalar.... ya biraz bekleyip telefonu alistirmaniz lazim ya da durum sizin icin ciddilesirse servise gonderebilirsiniz,ayni sekilde elif hanimin da dedigi gibi arka planda calisan uygulamalariniza da bakiniz.

Upvote 0

Tılsım

Taze Üye
Üye
Cihaz
Reno 4 Pro
olabiliyor bazen boyle hatalar.... ya biraz bekleyip telefonu alistirmaniz lazim ya da durum sizin icin ciddilesirse servise gonderebilirsiniz,ayni sekilde elif hanimin da dedigi gibi arka planda calisan uygulamalariniza da bakiniz.
Bu süreler çok az bence 3 günlük telefon şuan böyle ise 1 sene sonra ne olur

Ekli dosyalar

• Screenshot_2021-06-04-18-07-22-69.jpg
    Screenshot_2021-06-04-18-07-22-69.jpg
    283 KB · Görüntüleme: 28
  • Screenshot_2021-06-04-17-31-44-03.jpg
    Screenshot_2021-06-04-17-31-44-03.jpg
    213.3 KB · Görüntüleme: 29
Upvote 0

yeeelda

Aktif Üye
Aktif Üye
Cihaz
Reno 10x Zoom
Bu süreler çok az bence 3 günlük telefon şuan böyle ise 1 sene sonra ne olur
  • Ekranınızı daha kısa sürede kapanacak şekilde ayarlayın.
  • Ekran parlaklığını azaltın.
  • Parlaklığı otomatik olarak değişecek şekilde ayarlayın.
  • Klavye seslerini veya titreşimlerini kapatın.
  • Yüksek düzeyde pil kullanımına sahip uygulamaları kısıtlayın.
  • Uyarlamalı pil özelliğini veya pil optimizasyonunu açın.
  • Kullanılmayan hesapları silin. Bunlar gibi şeyler genel olarak bu sorunun çözümüdür aslında bildiğimiz gibi. Bunlar da işe yaramıyorsa servise danısmanız daha faydalı olur çünkü burda hep bildiğimiz aynı şeyleri söylüyoruz servise ulastırıp haber ederseniz seviniriz.

Upvote 0

Agcaemir

Üyecik
Üye
Cihaz
Reno 4 Pro
Öncelikle bende bir reno 4 pro kullanıcısıyım
1.si telefonu aktif bir şekilde bütün gün kullanıyorum ancak telefonunşarjı öyle kolay kolay asla bitmiyor 5 saat değil en az 8 saat hatta 10 saat dahi almanız gerekiyor
2.si yukarıda dedikleri gibi arka plan olsun fazla güç tüketen uygulama olur bluetooth olur öyle şeyleri bir kapatıp deneyin
3.sü Accubattery adlı uygulamayı indirin ve telefonunuzu %20de iken şarja takın %80de iken şarjdan çıkarın li-ion piller nikel kadmiyum piller gibi değillerdir şarjın tamamen bitmesi pile zarar verir yada tam şarj olması pile zarar verir buna dikkat edin
4.sü eğer yinede her şey aynıysa hiç beklemeden servise yollayın

Eğer bir sorunuz olursada burdayım yardımcı olmak isterim

Upvote 0