Yardım Oppo Reno2z Bildirim sorunu

kadir56

Taze Üye
Üye
Cihaz
Reno 2Z
Yaklaşık 1 aydır oppo Reno2z kullanicisyim. Telefonu kullanım ve tasarım olarak çok beğeniyorum ama şu bildirim sorunlari beni sinir ediyor. Öncelikle gmail den mailler otomatik olarak gelmiyor. Otomatik senkronizasyon açık olmasına rağmen bir türlü otomatik senkronizasyon yapmıyor.
Bunun dışında diğer bazı uygulamalardan da bildirim alamıyorum. Örneğin ziraat mobil kullanicisyim ve bu uygulamadan bildirim alamıyorum. Uygulama içinde bildirimlere tıkladığımda, cihazınız bildirimleri görüntülemeye uygun değildir uyarısı geliyor. Yardımcı olursanız çok sevinirim. Telefonumu çok seviyorum ama bu sorunlar can sıkmaya başlıyor. İnşallah çözerim

Elif

Oppo Forum Yönetici
Forum Ekibi
Yönetici
Cihaz
Reno 2Z
Yaklaşık 1 aydır oppo Reno2z kullanicisyim. Telefonu kullanım ve tasarım olarak çok beğeniyorum ama şu bildirim sorunlari beni sinir ediyor. Öncelikle gmail den mailler otomatik olarak gelmiyor. Otomatik senkronizasyon açık olmasına rağmen bir türlü otomatik senkronizasyon yapmıyor.
Bunun dışında diğer bazı uygulamalardan da bildirim alamıyorum. Örneğin ziraat mobil kullanicisyim ve bu uygulamadan bildirim alamıyorum. Uygulama içinde bildirimlere tıkladığımda, cihazınız bildirimleri görüntülemeye uygun değildir uyarısı geliyor. Yardımcı olursanız çok sevinirim. Telefonumu çok seviyorum ama bu sorunlar can sıkmaya başlıyor. İnşallah çözerim
Ayarlar>uygılalama yönetimi>uygulama listesinden bakınız açık mi bildirimler.
Mailler içinde aynı şekilde bakınız.

Upvote 0

Elif

Oppo Forum Yönetici
Forum Ekibi
Yönetici
Cihaz
Reno 2Z
Defalarca kontrol ettim. Bildirimler açık. Güç tasarruf modunu, akıllı güç tuketimini de kapattım. Arka planda her zaman yürüt seçeneğini de seçiyorum ama yine de bildirimleri alamıyorum.
Çözüm 1: İlk olarak telefonunuzdan Ayarlar > Bildirim ve Durum Çubuğu > Bildirimleri Yönet bölümüne gelin, karşınıza çıkan ekrandan bildirimin görünmediği ya da görünmesini istediğiniz uygulamaya dokunun ve ardından en üstteki "Bildirimlere izin ver" seçeneğini açık konuma getirin. Sonrasında kilit ekranında ekranın üst kısmında görüntülenmesi seçeneklerinden istediklerinizi seçin.

Çözüm 2: Ayarlar > Pil > Güç Tasarrufu ekranından Güç Tasarrufunu kapatın. Kapatıldıktan sonra ekrana gelen Akıllı Güç Tasarrufu modunu kapalı konuma getirin, ardından alt kısımdaki Özel Güç Tüketimi Koruması'na dokunun ve arka planda çalışmasına izin vererek bildirim gelmeyen uygulamayı seçin ve Arka Planda Çalışmaya İzin Ver'i aktif hale getirin. Burada yapılan ayarlar telefonunuzun pil kullanımını arttırabilir.

Çözüm 3: Telefon Yöneticisi'ni açın, Gizlilik İzinleri seçeneğinden, Başlangıç Yöneticisi'ne girin ve yeniden başlatmanın ardından otomatik olarak açılması istenen uygulamaları yanındaki seçeneğe dokunarak aktif konuma getirin.

Çözüm 4: Uygulama İzinlerinden uygulamanın bildirim göndermesine izni olduğundan emin olun.
Maalesef hiçbir çözüm işe yaramazsa, eğer uygulama WhatsApp veya İnstagram benzeri popüler bir uygulama değilse, uygulama kaynaklı bir uyum sorunu olabilir. Telefonunuzu sıfırlayarak tekrar deneyebilirsiniz

Upvote 0

Elif

Oppo Forum Yönetici
Forum Ekibi
Yönetici
Cihaz
Reno 2Z
Birde şunu denermisiniz

Ayarlar>gizlilik>kilit ekranı>tüm bildirim içeriğini göster yapınız

Upvote 0