• DİKKAT! Tema Mağazası, GCam vb. gizlenmiş içerikleri görebilmek için ilgili konunun ilk mesajını beğenmeli veya konuya cevap yazmalısınız. Neden?
  • Ciğerlerimiz yandı: Güzel ülkemizin birçok ilinde çıkan yangınlar hepimizi derinden üzdü. OPPO Forum olarak önümüzdeki hafta elde edeceğimiz tüm reklam gelirlerimizi TEMA Vakfı'na ağaç dikimi için bağışlayacağız.
  • DUYURU: Forum ekibine yeni Moderatörler arıyoruz! Hemen başvurun!

OPPO Stock ROM / Custom ROM nasıl atılır? ROM nasıl kurulur

Frank Castle

Emekli Forum Ekibi Üyesi
Onursal Üye
Üye
Mesajlar
18
Puanları
50
Merhaba değerli OPPO kullanıcıları. Makalemizde OPPO Stock ROM nasıl kurulur ve OPPO Custom ROM nasıl kurulur gibi soruların anlatımını yapacağız.

Anlatıma geçmeden önce bu tip işlemler telefonunuz için risk taşımaktadır. Bu sebeple yapacağınız işlemlerden doğacak tüm problemlerden siz sorumlusunuz. Oppo Forum veya ben sorumluluk kabul etmemektedir.

OPPO ROM nasıl atılır
  1. Öncelikle telefonumuzu çok iyi bir şekilde YEDEKLİYORUZ.
  2. Şu konuda arkadaşımızın anlattığı şekilde telefonumuzu rootluyoruz. Konu: https://www.oppoturkiye.org/konu-oppo-neo-5-root-atma-nasil-root-atilir-pc-olmadan.html
  3. Root işleminden sonra cihazımıza uygun ROM / Firmware dosyasını forumdaki bölümden indiriyoruz. Custom: https://www.oppoturkiye.org/forum-oppo-custom-rom & Stock: https://www.oppoturkiye.org/forum-oppo-resmi-stock-rom
  4. İndirdiğimiz zip dosyasını telefonumuzun SD Kartına atıyoruz. SD Kart olmasının sebebi birazdan telefonu sıfırlayacağımızdan dosyaların kaybolmasından dolayıdır.
  5. Tüm bu işlemlerden sonra telefonumuzu kapatıyoruz ve açarken Recovery modunda açıyoruz(ses kısma ve güç tuşuna aynı anda basarak)
  6. Karşımıza gelen ekranda ses açma/kısma düğmeleriyle hareket ederek Wipe data/factory reset kısmına giriyoruz ve işlemi başlatıyoruz.
  7. Bu işlem tamamlandıktan sonra install zip from sdcard seçeneğine giderek SD kartımıza yüklediğimiz .zip yani Firmware dosyamızı seçiyoruz.
  8. Tüm bu işlemler tamamlandığında artık ROM kurdunuz demektir! Tebrikler!
Tüm adımları dikkatlice yapınız ve işlemlere başlamadan önce mutlaka yedek alınız.
 
Reklam

Yuzukan

Otaku AnimeFan
ROM Ekibi
Mesajlar
640
Çözümler
1
Puanları
850
Cihaz
Reno 2Z
İyi forumlar herkese Custom rom kurabilmek için Twrp derlemeside lazım root + twrp benmi yanlış hatırlıyorum acaba..:/
 

omeraydin3536

Taze Üye
Üye
Mesajlar
2
Puanları
0
Cihaz
AX7
Oppo ax7 kullanıyorum. Konu hakkında cahilliğimi bağışlayın telefonumu rootlayınca android9 a geçiyormu coloros6 oluyor mu? Telefon güvenliği tehlikeye düşüyor mu aydınlatırsanız sevinirim.
 

XzReaN

Taze Üye
Üye
Mesajlar
2
Puanları
0
Cihaz
A5 2020
Daah önceden samsung xiaomi ve asus cihazları kullandım hepsine room root attım bozuldu stok atıp geri gönderdim hiç sorun olmadı önemli olan gerçek orjinal dosyayı yüklemek orjinal olmayan developer romlar garanti dışı bırakır saygılarımlar....
 
Üst