Oppo'nun hızlı şarjı Batarya için Zararlı mı?

W

wittroc

Guest
Her hızlı şarj teknolojisinde olduğu gibi Oppo'nun hızlı şarjı da şarj döngüsü için zararlı.​
Screenshot_2020-05-10-16-30-17-52.png
Üreticiler, akıllı telefonlar için bataryaları daha uzun ömürlü yapamadığından daha hızlı şarj etme imkanı sundular. Bu, 20 dakika gibi kısa sürede size bir günlük kullanım sunuyor.​
Son araştırmalara göre bataryaya daha güçlü akım vermek, bataryanın ömrünü kısaltıyor.​
Anandtech sitesi tarafından Oppo’nun 40W hızlı şarj teknolojisi masaya yatırılmış ve bataryanın ömrünü çok daha hızlı tükettiği ortaya konmuş. 15W hızlı şarj teknolojisinin batarya kapasitesini yüzde 90 seviyesine getirdiği şarj döngüsü sayısı; 40W hızlı şarj kullanan Oppo bataryalarında yüzde 70 seviyesine getirmiş.​
40W hızlı şarj bataryayı 70 seviyelerine düşürürken 65W daha da fazla düşürecektir.​
Kaynak:

sharK

İrem
Süper Moderatör
Cihaz
Reno 2Z
Telefon alacağım zaman oradaki görevli bana hızlı şarj bataryanın ömrünü tüketiyor demişti. Fakat hızlı şarj benim için oldukça önem arz ediyor. Telefonu şarja takmaya unutan biriyim, acil dışarı çıkacağım zaman yarım saatte %50 yapması bile benim için yeterli. Her ne kadar bataryaya zarar verse de, hızlı şarj özelliğinden asla vazgeçemem

W

wittroc

Guest
Telefon alacağım zaman oradaki görevli bana hızlı şarj bataryanın ömrünü tüketiyor demişti. Fakat hızlı şarj benim için oldukça önem arz ediyor. Telefonu şarja takmaya unutan biriyim, acil dışarı çıkacağım zaman yarım saatte %50 yapması bile benim için yeterli. Her ne kadar bataryaya zarar verse de, hızlı şarj özelliğinden asla vazgeçemem
Annem LG kullanıyor ve ortalama 2-2,5 saatte şarj ediyor. Şu an pişman, iPhone veya Oppo almayı düşünüyor. 40W hızlı şarj istemem ama 1-1,5 saatte dolmayı beni tatmin ediyor. Reno 2Z candır.

sharK

İrem
Süper Moderatör
Cihaz
Reno 2Z
Annem LG kullanıyor ve ortalama 2-2,5 saatte şarj ediyor. Şu an pişman, iPhone veya Oppo almayı düşünüyor. 40W hızlı şarj istemem ama 1-1,5 saatte dolmayı beni tatmin ediyor. Reno 2Z candır.

Arkadaşımda a5 2020 var, dediğine göre 3 3.5 saatte şarj ediyor. Gerçekten ölüm gibi bir süre, asla bekleyemem o kadar...

emresezer39

CreedSkriLLeXx
Asistan
Cihaz
Reno 2Z

Yuzukan

Otaku AnimeFan
ROM Ekibi
Cihaz
Diğer
Oyunoynarsam 1 gün anca yetiyor oynamazsam normal kullanımda 5 günü buluyor whatsapp vb insta gibi kullanımlarda pek sarj yemiyor :)
Hızlı sarjın bir zararını görmedim askine faydalı olduğunu düşünüyorum .