Oppp a5 2020 kasma

Umutcan a5

Yeni Üye
Üye
Cihaz
A5 2020
Merhaba cihazım oppo a5 2020 cihaz güncellemeden sonra kasmaya başladı. Extra olarak uygulama açık değilken de bu durum yaşanıyor ve bu durum rahatsız edici. Aramalarda sorun yaşıyorum klavye de mesaj yazamıyoruz. Biraz önce Bir kişinin açtığı konuda gördüm her Android telefonda kasma normal demişsiniz. Bundan önce Huawei kullanıyordum kardeşime verdim hala kullanıyor kasma yok. Cihaz ondan eski nasıl her Android de oluyor bu. Sorun üründe olabilir mi yoksa oppo da güncelleme ile telefonu çöp edip yenisini mi almanızı istiyor. ÜRÜN berbat ve tavsiye etmiyorum kasma sorunu daha önce yoktu son 3 4 güncellemeden sonr yaşandı öncesinde memnundum. Cihaz çöp arkadaşlar. Bozuk güncelleme geldi peşine 3 güncelleme geldi sorun aynı. Bu konuda destek var mı yani ürün bozuk iadesi olmuyor alalı aylar oldu bari değişim olsun da şirket hatasını kabul etsin.

aunsal351

Yazar Üye
Üye
Cihaz
Reno 4
Cihazın çöplükle alakası yok hardr eset atın düzelir bendede aynısı vardı dün attım şuan fişek gibi telefon

Upvote 0

Elif

Oppo Forum Yönetici
Forum Ekibi
Yönetici
Cihaz
Reno 2Z
Güncelleme sonrası bu tür kasma donma olur çünkü, eski güncellemeden kalan kalıntılar olabiliyor bunlarda kasmalara donmalara sebeb oluyor, hard reset bunların ortadan kalkmasını ve telefonu tam performans ile çalışmasını sağlıyor.

Upvote 0

Sergeant

Yazar Üye
Üye
Cihaz
A9 2020
Güncellemeden sonra 1-2 gün kasma takılma falan normal bende de olmuştu şuan hiçbir sorun yok. Sıfırlamadim bile

Upvote 0

Elif

Oppo Forum Yönetici
Forum Ekibi
Yönetici
Cihaz
Reno 2Z
Her cihazda olmuyor bazen olabiliyor siz şanslımışsınız size olmamış, ama bu olmuyor anlamına gelmez. Nadir de olsa olabilen durumlar bunlar.

Upvote 0

Umutcan a5

Yeni Üye
Üye
Cihaz
A5 2020
Bu çöplük ile alakalı bir durum daha önce bir cihazda karşılaşmadım güncelleme sonrası reset atmak nedir içinde bir ton uygulama ve kayıtlı şeyler var güncelleme sonrası sıkıntı yaşadım ama reset şansımı deneyeceğim. Dediğim gibi güncellemeden önce bir sorunum yoktu. Bir destek formunda ki arkadaş 2 gün önce aldım donma var diyor bu da mı geriye dönük kalan güncellemeleri sorunu lütfen birbirimizi kandırmayalım görüyoruz ürünü oppolarda böyle bir sorun var ama mesela çöp diyorum da sarj konusunda tek geçeceğim bir cihaz donması ve WhatsApp aramaları kapanma geri kalan sorunlar gözüme bile Gelmez

Upvote 0

Umutcan a5

Yeni Üye
Üye
Cihaz
A5 2020
Şöyle düşünüyorum alevler içinde yanan bir ormana su tabancası ile müdahale gibi tüplü televizyon gibi 3 kere vur tepesinden düzelir gibi bir çözüm her güncelleme sonrası reset mi atmak gerekli yani anlamsız değil mi sizce bu çözüm durum?

Upvote 0

Elif

Oppo Forum Yönetici
Forum Ekibi
Yönetici
Cihaz
Reno 2Z
Her güncelleme sonra sı değil sorun yaşayan cihazlar için geçerli, yada yeni güncellme ile düzelmesini bekleyeceksiniz.

Upvote 0