• DİKKAT! Tema Mağazası, GCam vb. gizlenmiş içerikleri görebilmek için ilgili konunun ilk mesajını beğenmeli veya konuya cevap yazmalısınız. Neden?
  • Ciğerlerimiz yandı: Güzel ülkemizin birçok ilinde çıkan yangınlar hepimizi derinden üzdü. OPPO Forum olarak önümüzdeki hafta elde edeceğimiz tüm reklam gelirlerimizi TEMA Vakfı'na ağaç dikimi için bağışlayacağız.
  • DUYURU: Forum ekibine yeni Moderatörler arıyoruz! Hemen başvurun!

PlayStation 5 hangi oyunlarla ne zaman çıkacak

asK

Forum Kurucusu
Forum Ekibi
Admin
Mesajlar
1,331
Çözümler
20
Puanları
28,350
Oyun dünyasını yakından ilgilendiren oyun konsollarının yeni modelleri önümüzdeki dönemin en önemli konusu diyebiliriz :) Peki Playstation 5 ne zaman çıkacak ve Playstation 5 oyunları ne olacak önemli sorulardan birkaçı.

PS4'ün yaklaşık 6 yıldır piyasada olduğunu düşünürsek Sony, PS5'i 2020 civarında piyasaya sürerek alandaki başarısını sürdürmeyi istiyor.

Öte yandan rakibi Microsoft geçtiğimiz günlerde Xbox Project Scarlett'ı duyurdu ve konsolun ışın izleme teknolojisini barındıracağını açıkladı. 8K çözünürlüğe sahip olacak olan Project Scarlett, 120 FPS gibi kare hızı değeri ile mükemmel seviyede akıcı bir oyun deneyimini bizlere sunacak. Microsoft bu konsolun duyurusunu yapmış olsa da piyasaya sürüleceği tarih ve teknik detayları için bir açıklama yapmadı.

Playstation 5 Oyunları neler olacak?

PlayStation 5 ile yeni exclusive oyunları getirecek olan Sony, PS VR destekli Gran Turismo 7, The Last of Us Part II, Horizon Zero Dawn 2 ve yeni Uncharted oyunu PS5'e özel olarak çıkacağı konuşulurken; Cyberpunk 2077, Battlefield, Call of Duty gibi oyunları da beraberinde getireceği tahmin ediliyor.

En büyük dedikodu ise GTA 5'in 2013 yılında çıkmış olması yani 6 yıldır piyasada olması sebebiyle GTA 6'nın da Playstation 5 ile piyasaya sürülmesi duyumları. 6 yıllık bir oyun olması ise bu dedikoduyu biraz olsun güçlendiriyor.
 
Reklam
Üst