Çözüldü Poco x3 vs reno 4 pro

Agcaemir

Üyecik
Üye
Cihaz
Reno 4 Pro
Yani bi anlık tavsiye ve heyecanla reno 4 pro aldım ama araştırdıkça kafayı yemeye başladım neden 3.4binlik telefonla 5 binlik telefonun özellikleri aynı ya hatta poco x3 işlemci olarak bile önde anlıyamıyorum gerçekten ya mi 10tden bahsetmiyorum bile yani neden daha düşük işlemci daha düşük kameraya bu parayı verdiysem bilmiyorum ya

Enestr571

Ordinaryus
Aktif Üye
Cihaz
A15
Yani bi anlık tavsiye ve heyecanla reno 4 pro aldım ama araştırdıkça kafayı yemeye başladım neden 3.4binlik telefonla 5 binlik telefonun özellikleri aynı ya hatta poco x3 işlemci olarak bile önde anlıyamıyorum gerçekten ya mi 10tden bahsetmiyorum bile yani neden daha düşük işlemci daha düşük kameraya bu parayı verdiysem bilmiyorum ya
efendim poco x3 özzelilleri daha da cok
-6000 mah pil kapasite
-6.67 inc ekran
-ips lcd
-Qualcomm Snapdragon 732G islemci

efendim poco daha cok özzelikleri var.

Upvote 0

Elif

Oppo Forum Yönetici
Forum Ekibi
Yönetici
Cihaz
Reno 2Z
Her markanın kendine ait satış politikası vardır.
Kullanıcılara araştırarak almak düşer.ona bakardanız reno3pro sizin poco dan daha iyi onu alabilirdiniz mesela daha kaliteli.

Upvote 0

EmreAlc

Yazar Üye
Üye
Cihaz
RX17 Neo
Merhaba, reno 4 pro donanım olarak poco dan ayıran etmenler kavisli amoled ekrandır. Kavisli ekranlar normal amoled ekranlardan daha yüksek maliyetlidir. Kamera kısmında sadece arka kamerayı düşünmek doğru bir hareket değil ön kamerada oppo ön plandadır. Kamera mevzusu açılmışken yüz tanıma özelliği Xiaomi de yakın çevrenizde birçok kişide açılabiliyorken oppo da böyle bir durum yok. Pil konusunda ise kapasite olarak poco 5160 mAh 33 w ile yaklaşık 1 saatte şarj olurken oppo 65 w 4000 mAh kapasite ile yarım saat içinde şarj olabiliyor, yazılım mevzusu önemli etmendir ve Xiaomi yazılım konusunda kullanıcılarına 1 yıldır sorun yaşatıyor oppo da bu durum yok, işlemciler arasında gözle görülür bir fark yoktur işlemci konusunda aynı sayılırlar. IPS ekranlarda sürekli açık ekran özeliği bulunmaz ayrıca. Şuan elimde oppo reno 2z, Xiaomi Note 10lite, reno 4 yakınımda olan birisiyim ve Xiaomi yazılım konusunda oldukça sorunlu, oppo gayet başarılı kağıt üzerinde bulunanlar ile gerçekler farklılık gösterir bunu unutmayınız. Oppo reno 4 pro fiyat konusunda kavisli amoled ekran olması etkiliyor. Üzülmenize gerek yok.

Upvote 0