Realme 7 Ghost Touch

tertandailin

Taze Üye
Üye
Cihaz
Realme
Merhaba arkadaşlar, sanırım Realme 7 hakkında ilk sorun konusunu açan ben oluyorum. Aranızda bu sorunu yaşayanlar var mı? Alalı yaklaşık 4 saat oldu ve ekranın ortasında arada bir dokunmalar oluyor kendiliğinden. Bu yazılımsal bir problem mi?

Elif

Oppo Forum Yönetici
Forum Ekibi
Yönetici
Cihaz
Reno 2Z
Merhaba arkadaşlar, sanırım Realme 7 hakkında ilk sorun konusunu açan ben oluyorum. Aranızda bu sorunu yaşayanlar var mı? Alalı yaklaşık 4 saat oldu ve ekranın ortasında arada bir dokunmalar oluyor kendiliğinden. Bu yazılımsal bir problem mi?
Bunları deneyiniz olmazsa teknik servise göndermek en mantıklısı olacaktır.

• Eliniz nemli ya da ıslaksa kurutun ve ekranınızı silin.
  • Çok soğuk ya da çok sıcak ortamda bulunmak vücut ısınızı etkiler bu da dokunmatik performansını etkiler. Ortamdan çıkınca düzelecektir.
  • Bu konuda en çok karşılaşılan şey ise zamanla ekranda birikmesi normal olan yağımsı saydam tabakadır. Bazı telefon ekranları daha duyarlı olduğu için, vücudunuzdaki elektriği tüm bu tabaka boyunca yayar ve uygun bir noktadan komut verir. Kolonya ile nemlendirilmiş mendille ekranınızı düzenli olarak silerseniz bu sorunu bir daha yaşamazsınız.
  • Sorunu çözemezseniz, ekran koruyucunuzu çıkarıp ekranı temizledikten sonra yenisini takın.

Elif

Oppo Forum Yönetici
Forum Ekibi
Yönetici
Cihaz
Reno 2Z
Bunları deneyiniz olmazsa teknik servise göndermek en mantıklısı olacaktır.

• Eliniz nemli ya da ıslaksa kurutun ve ekranınızı silin.
  • Çok soğuk ya da çok sıcak ortamda bulunmak vücut ısınızı etkiler bu da dokunmatik performansını etkiler. Ortamdan çıkınca düzelecektir.
  • Bu konuda en çok karşılaşılan şey ise zamanla ekranda birikmesi normal olan yağımsı saydam tabakadır. Bazı telefon ekranları daha duyarlı olduğu için, vücudunuzdaki elektriği tüm bu tabaka boyunca yayar ve uygun bir noktadan komut verir. Kolonya ile nemlendirilmiş mendille ekranınızı düzenli olarak silerseniz bu sorunu bir daha yaşamazsınız.
  • Sorunu çözemezseniz, ekran koruyucunuzu çıkarıp ekranı temizledikten sonra yenisini takın.
Olumlu olumsuz netice aldığınız da paylaşırsanız seviniriz. Diğer kullanıcılarada fayadalı olması açısından.

tertandailin

Taze Üye
Üye
Cihaz
Realme
Konuyu açtığımdan itibaren fazla geçmeden iade işlemlerine başladım. Halen daha iadesiyle uğraşıyorum. İade işlemleri tamamen bittikten sonra olumlu/olumsuz fark etmeksizin tüm olanları burada ve birkaç forumda detaylı olarak paylaşacağım. A74 güncellemesinden sonra birkaç gün bekledim ve ghost touchu görmedim ancak başka dokunmatik arızaları daha bulunmaktaydı. Ghost touch da pek sık karşılaştığım bir sorun değildi, 2 günlük süreç içerisinde o yüzden karşılaşmamış olabilirim.