Realme 7 klavye sorunu

ksfno1

Taze Üye
Üye
Cihaz
Realme
Arkadaşlar telefonu İngilizce kullanıyorum ve Gboard harici bir klavye uygulaması kurdum. Türkçe yazdığım her kelimenin altını kırmızı ile çizmesi beni delirtiyor. Bu problemi yaşayan var mı? Çözümü var mıdır?

Elif

Oppo Forum Yönetici
Forum Ekibi
Yönetici
Cihaz
Reno 2Z
Arkadaşlar telefonu İngilizce kullanıyorum ve Gboard harici bir klavye uygulaması kurdum. Türkçe yazdığım her kelimenin altını kırmızı ile çizmesi beni delirtiyor. Bu problemi yaşayan var mı? Çözümü var mıdır?
Ayarlar > Ek seçenekler > Dil ve giriş > Google klavye > Diller bölümünü açtıktan sonra “Sistem dilini kullan” seçeneğini kapatın. Bunun yerine “QWERTY Alfabe”yi işaretleyin
Bu işinizi görür mü bilemem ama denemekte fayda var.

Ayarlar/Ek Ayarlar/Diller ve giriş altından yazım denetleyiciyi kapatabilirsiniz.

Geliştirici ayarlarını açın.

USB hata ayıklama özelliğini açık konuma getirin.

PC’de tarayıcıyı açtıktan sonra minimal ADB ve fastboot driver dosyalarını kurun.

Telefonunuzu PC’ye bağlayıp 2 dakika kadar bekleyin. Bu süre zarfından adb sürücülürenin kurulumu gerçekleşecektir.

Başlangıç ekranındaki adb yazılımına çift tıklayıp açın, bir komut istemcisi ekranı sizi karşılayacaktır.

adb shell komutunu girin.

settings put secure spell_checker_enabled 0 komutunu girin.
cmd’yi kapatın, telefonun bağlantısını sonlandırın, yazım denetimi kapanmış olacaktır.

Bir kaç öneri.

ksfno1

Taze Üye
Üye
Cihaz
Realme
Ayarlar > Ek seçenekler > Dil ve giriş > Google klavye > Diller bölümünü açtıktan sonra “Sistem dilini kullan” seçeneğini kapatın. Bunun yerine “QWERTY Alfabe”yi işaretleyin
Bu işinizi görür mü bilemem ama denemekte fayda var.

Ayarlar/Ek Ayarlar/Diller ve giriş altından yazım denetleyiciyi kapatabilirsiniz.

Geliştirici ayarlarını açın.

USB hata ayıklama özelliğini açık konuma getirin.

PC’de tarayıcıyı açtıktan sonra minimal ADB ve fastboot driver dosyalarını kurun.

Telefonunuzu PC’ye bağlayıp 2 dakika kadar bekleyin. Bu süre zarfından adb sürücülürenin kurulumu gerçekleşecektir.

Başlangıç ekranındaki adb yazılımına çift tıklayıp açın, bir komut istemcisi ekranı sizi karşılayacaktır.

adb shell komutunu girin.

settings put secure spell_checker_enabled 0 komutunu girin.
cmd’yi kapatın, telefonun bağlantısını sonlandırın, yazım denetimi kapanmış olacaktır.

Bir kaç öneri.
Öncelikle çok teşekkür ederim ayrıntılı cevabınız için. Bu noktada bir sorum daha olacak size: adb istemcisini çalıştırabilmemiz için telefonun unlocked & rooted olmasına gerek var mı?

Son düzenleme:

Elif

Oppo Forum Yönetici
Forum Ekibi
Yönetici
Cihaz
Reno 2Z
Öncelikle çok teşekkür ederim ayrıntılı cevabınız için. Bu noktada bir sorum daha olacak size: adb istemcisini çalıştırabilmemiz için telefon unlocked & rooted olmasına gerek var mı?
Rica ederim.

Geliştirici seçenekleri menüsünden yapabilirsiniz