Tartışma Realme Türkiye’de üreteceği ilk telefonu açıkladı

Elif

Oppo Forum Yönetici
Forum Ekibi
Yönetici
Cihaz
Reno 2Z
Geçmiş konularımızda Realme'nin ülkemizde yerli üretim yapacağını duyurmuştuk. Buradan inceleyebilirsiniz.

Bugün bunun ilk ürünü realme C21. Bakalım realme nasıl bir ürün ile karşımıza çıkıyor.

Xiaomi, Vivo, Samsung ve OPPO gibi büyük teknoloji şirketleri üst üste yakın tarihler içerisinde Türkiye’de üretim yapma planlarını açıkladı. Yerli üretim hareketini destekleyen son hareket ise realme şirketinden geldi.

Salı günü sosyal medya hesaplarından yaptıkları paylaşımda Türkiye’deki üretimine kısa bir süre içerisinde başlayacaklarını vurgulayan realme, “Yeni bir C geliyor, hatta yerli bir C geliyor!” açıklamasıyla açılışı hangi cihazla yapacağını tam olarak vermemişti. Fakat yeni bir C serisi akıllı telefon ile karşılaşacağımızın ilk ipuçlarını almıştık. Şimdi o telefon belli oldu!

realme C21 Türkiye’de üretilecek!

Ş
irket bugün yayınladığı sosyal medya paylaşımında takipçilerine 5,000 mAh büyük batarya ile neler yapabileceklerini sordu. Sürpriz cihazın gerçek kalitede Türkiye’de üretildiğini vurgulayan realme, “Tahminleri alalım” notuyla kullanıcılarla etkileşime girdi.

upload_2021_05_20_22_15_52_708.jpg

Beklenen cihazın ne olacağı ilk bakışta tam olarak anlaşılmazken; görselin en altında yer alan “realme C21 çok yakında satışta!” ifadesi kullanıcıları şaşırttı. Fiyat-performans ürünü olarak değerlendirilen akıllı telefon gözleri üzerine çekti.

realme C21 teknik özellikleri

Mart ayında piyasaya tanıtılan realme C21 modeli 6,5 inç HD+ çözünürlüklü LCD ekranla karşımıza çıktı. Damla çentik tasarımı bulunan cihaz 400 nit parlaklık değerine ulaşabilirken; yüzde 89.5 ekran-kasa oranıyla tasarlandı.

Gücünü Helio G35 işlemciden alan telefon mobil oyuncuların da dikkatini yakaladı. 4 çekirdekli işlemci maksimum 2.3 GHz hıza ulaşırken, 12 nm üretimden geçiyor. Bu yonga setini daha önce Redmi 9C, LG W41 ve daha pek çok C serisi realme telefonunda daha görmüştük.

Üçlü kamera modülüne sahip cihaz 13 Megapiksel ana kamera, 2 Megapiksel makro ve 2 Megapiksel monokrom kamerayla gelirken; ön tarafta 5 Megapiksel selfie kamerası ile ideal bir mobil fotoğrafçılık performansına zemin yarattı.

upload_2021_05_20_22_19_27_872.jpg

5,000 mAh pil kapasitesiyle gelen realme C21, 3.5 mm kulaklık girişi ve Micro-USB girişini destekliyor.

Ayrıca çift SIM ve microSD kart girişi de bulunuyor. Kutudan çıkar çıkmaz Android 10 ile çalışan cihaz realme UI arayüzüyle çalışıyor.

– Ekran: 6.5 inç / 1600×720 piksel HD+ çözünürlük / LCD panel
– İşlemci: Mediatek Helio G35
– RAM ve Depolama: 3 GB LPDDR4X RAM – 32 GB ROM
– Arka kamera: 12 MP ana (f/2.2)
– 2 MP makro (f/2.4) – 2 MP monokrom (f/2.4)
– Ön kamera: 5 MP (f/2.2)
– Bağlantı: Wi-Fi 802.11 b/g/n, Bluetooth 5.0, GPS, GLONASS, 4G
– Diğer özellikler: Çift SIM ve microSD kart desteği, 5000mAh batarya, ters şarj, parmak izi okuyucu
– Boyut ve ağırlık: 8.9 mm kalınlık
– 165.2 mm uzunluk
– 76.4 mm genişlik
– 190 gram ağırlık

realme C21 fiyatı

Yurt dışında 120 dolar fiyat etiketi ile duyurulan realme C21’in Türkiye fiyatı henüz belli değil. Fakat beklentiler cihazın oldukça makul rakamlardan tüketiciyle buluşacağını yönünde…

Sizce gerçekten fiyat performans odaklı mı? siz ne düşünüyorsunuz? yorumlarınızı bekliyoruz.

Kaynak: shiftdelete.net

laborant12717

Profesör
Aktif Üye
Cihaz
A91
Eskiden c21 diye çok kaliteli kot pantolon markası vardı.. hey gidi günler!

laborant12717

Profesör
Aktif Üye
Cihaz
A91
Hala var, bişey kaybetmiş sayılmazsınız .
Hâlâ varmı.. essah dan mı..vay arkadaş neden hiç gözümüze çarpıyor o halde
Mesajlar birleştirildi:

O değilde Elif hanım ben size farklı Bir konuda farklı bişey sormak istiyorum zira donanım veya yazılım bilginize güveniyorum

Son düzenleme:

Elif

Oppo Forum Yönetici
Forum Ekibi
Yönetici
Cihaz
Reno 2Z
Hâlâ varmı.. essah dan mı..vay arkadaş neden hiç gözümüze çarpıyor o halde
Mesajlar birleştirildi:

O değilde Elif hanım ben size farklı Bir konuda farklı bişey sormak istiyorum zira donanım veya yazılım bilginize güveniyorum
İnternette yazarsanız pantolonu bulursunuz,
Estağfurullah yapabileceğim bişeyse neden olmasın yardımcı olmaya çalışırım buyrun.