Reno 2z batarya sorunu

Hellsing

Yeni Üye
Üye
Cihaz
Reno 2Z
Bir kaç aylık cihazım. Reno 2z Daha önce açtığım konuda pil performansından ve 20 lere kadar Max 5 saat civarı ekran süresi aldigimi yazmıştım. Geçen gün telefona format attim. Şuan 20 lere kadar 4 buçuk saat ekran süresi alıyorum. Gerçekten telefonda sadece bir kaç uygulama ve iki oyun yukluyken bu kadar az ekran süresi almamin hiç normal olduğunu düşünmüyorum. Ayrıca format attıktan sonra ayarlar- yazılım güncellenmesi ne baktığımda aşağıdaki basıp sürüm bilgilerine baktığımız özellikler butonuna tiklanmiyor. Fikirleriniz için şimdiden teşekkürler.

kaanguvenal

Ordinaryus
Aktif Üye
Onursal Üye
Cihaz
Reno 5
Yüklü olan uygulamaları oyunları açmadığınız sürece sadece yüklü olmasının bir etkisi olmayacaktır ki kendi telefonumda da 70 üzeri oyun ve uygulama yüklü. Gün içinde neleri kullanıyorsunuz acaba yoğun olarak? Pil kısımlarını atabilir misiniz acaba?
Bir de hard reset attıktan sonra yazılım güncellemesi kısmında özellikler kısmının gözükmemesi normal. Çünkü sıfırdan kurulum yapılıyor hard resetten sonra. Özellikler kısmı sadece gelen güncelleme özelliğini gösteriyor

yiitgven7x

.
Aktif Üye
Tam olarak sorunu bu şekilde saptamak zor ama cihazda bir sıkıntı olabilir. Güncellemelerden sonra batarya sıkıntılarıda oluşabiliyor. En iyi çözüm teknik servis diyebilirim. Özellikler kısmının gözükmemesi ise logların tamamen telefonda tutulması. Siz telefonu sıfırladığınızda bu log dosyaları sıfırlanır ve özellikler kısmına erişemezsiniz. Bir sonraki güncellemede loglar tekrardan indirileceği için özellikler kısmı açık olacaktır.

Hellsing

Yeni Üye
Üye
Cihaz
Reno 2Z
Tam olarak sorunu bu şekilde saptamak zor ama cihazda bir sıkıntı olabilir. Güncellemelerden sonra batarya sıkıntılarıda oluşabiliyor. En iyi çözüm teknik servis diyebilirim. Özellikler kısmının gözükmemesi ise logların tamamen telefonda tutulması. Siz telefonu sıfırladığınızda bu log dosyaları sıfırlanır ve özellikler kısmına erişemezsiniz. Bir sonraki güncellemede loglar tekrardan indirileceği için özellikler kısmı açık olacaktır.
Açıkçası işsizim ve evdeyim başka telefonumda yok. Servise göndermek istiyorum ama yüzlerce yorum gordum başka yerlerde. Sürekli kullanıcı hatası diyip hatta müşteriye masraf çıkartıp geri yolluyorlar telefonu. 1 ayı dolmadan deli gibi ısınmaya başlamıştı ayrıca boyaları sokulmustu. Gerçekten göndermeye korkuyorum servise.
Mesajlar birleştirildi:

Yüklü olan uygulamaları oyunları açmadığınız sürece sadece yüklü olmasının bir etkisi olmayacaktır ki kendi telefonumda da 70 üzeri oyun ve uygulama yüklü. Gün içinde neleri kullanıyorsunuz acaba yoğun olarak? Pil kısımlarını atabilir misiniz acaba?
Bir de hard reset attıktan sonra yazılım güncellemesi kısmında özellikler kısmının gözükmemesi normal. Çünkü sıfırdan kurulum yapılıyor hard resetten sonra. Özellikler kısmı sadece gelen güncelleme özelliğini gösteriyor
Genelde oyun oynuyorum ama bı kac aylık cihazım. Yani 20 lere kadar 4 buçuk saat ekran süresi çok kötü değil mi

lost051972

Üyecik
Üye
Cihaz
Reno 2Z
Açıkçası işsizim ve evdeyim başka telefonumda yok. Servise göndermek istiyorum ama yüzlerce yorum gordum başka yerlerde. Sürekli kullanıcı hatası diyip hatta müşteriye masraf çıkartıp geri yolluyorlar telefonu. 1 ayı dolmadan deli gibi ısınmaya başlamıştı ayrıca boyaları sokulmustu. Gerçekten göndermeye korkuyorum servise.
Mesajlar birleştirildi:

Genelde oyun oynuyorum ama bı kac aylık cihazım. Yani 20 lere kadar 4 buçuk saat ekran süresi çok kötü değil mi
Sizin telefonun hattı çekim gücüne göre mobil veri 24 saat açıksa yüklediğin uygulamalara göre ekran parlaklığına göre değişir telefonu ayda 1 fabrika ayarlarına almak lazım 2 günda bir yeniden başlatmak lazım telefonu ilk aldığımda günde 2 kere şarja bağlayıp ful dolduruyordum şimdi 24 saati dolduruyor en önemlisi GSM hattının çekim gücüne göre değişiyor siz bakmayın şarjım 2 gün gidiyor diyenlere

kaanguvenal

Ordinaryus
Aktif Üye
Onursal Üye
Cihaz
Reno 5
Genelde oyun oynuyorum demişsiniz de, 4.5-5 saatin içinde 2.5 saat ve fazlası oyunsa bence yeterli ekran süresi alıyorsunuz. Çünkü oyunlar gerçekten sömürüyor, bende Netflix ve sosyal medyalarla 6.5-8 saat arası alıyorum. Sizin oyunla öyle almanız gayet yeterli

yiitgven7x

.
Aktif Üye
Mesajlar birleştirildi:

Android en fazla 4 saatlik bir kapasite sunuyor oyunlar için. Fazla ısınmalar oluyorsa telefonu bir süre kapalı tutun. Bazı uygulamalar arka planda fazlasıyla güç tüketebiliyor yazılımsal hatalardan dolayı. Boya sökülmeleri bende hiç yaşanmadı. Telefonu kabından çıkarmıyorum gerekmediği müddetçe.

Hellsing

Yeni Üye
Üye
Cihaz
Reno 2Z
Sizin telefonun hattı çekim gücüne göre mobil veri 24 saat açıksa yüklediğin uygulamalara göre ekran parlaklığına göre değişir telefonu ayda 1 fabrika ayarlarına almak lazım 2 günda bir yeniden başlatmak lazım telefonu ilk aldığımda günde 2 kere şarja bağlayıp ful dolduruyordum şimdi 24 saati dolduruyor en önemlisi GSM hattının çekim gücüne göre değişiyor siz bakmayın şarjım 2 gün gidiyor diyenlere
Bı kaç kez fabrika ayarlarına sıfırladım. Mobil veri kullanıyorum evet. Sadece kendi sitesinde 8 saat oyun performansı veren bı telefondan 4 saat oyun süresi almak normal gelmedi bana
Mesajlar birleştirildi:

Genelde oyun oynuyorum demişsiniz de, 4.5-5 saatin içinde 2.5 saat ve fazlası oyunsa bence yeterli ekran süresi alıyorsunuz. Çünkü oyunlar gerçekten sömürüyor, bende Netflix ve sosyal medyalarla 6.5-8 saat arası alıyorum. Sizin oyunla öyle almanız gayet yeterli
Öyle dusunuyorsaniz çokta endişe etmemeliyim o halde ama araştırdığım kadarıyla tatmin etmedi sadece. Ama Mobil veri kullanıyorum belki o yuzdendir
Mesajlar birleştirildi:

Android en fazla 4 saatlik bir kapasite sunuyor oyunlar için. Fazla ısınmalar oluyorsa telefonu bir süre kapalı tutun. Bazı uygulamalar arka planda fazlasıyla güç tüketebiliyor yazılımsal hatalardan dolayı. Boya sökülmeleri bende hiç yaşanmadı. Telefonu kabından çıkarmıyorum gerekmediği müddetçe.
İsinmalar baya oluyor bariz. Sadece 3 oyun ve 5 uygulama var onları da kullanmıyor gibiyim. Boya sökülmesi kameranın üst kısmı şarj ve kulaklık girişinde baya sokuldu. Bı kaç aylık cihaz henüz. Ve boya sökülmesi 1,buçuk ayda olmuştu

Seyfullah83

Yazar Üye
Üye
Cihaz
Reno 2Z
Öncelikle şebeke çekimi önemli eğer az çekiyor ise cihaz sürekli şebeke aradığı için batarya performansı düşer bu durumda operatör değiştirmek çözüm olabilir şebekeden kaynaklı değilse batarya kalibrasyonu deneyin şarjı cihaz açılmayacak şekilde komple bitirip 12 saat kapalı şarj edin cihazı açın şarjdan çıkartıp tekrar takın bir iki saat daha dursun sorun devam ederse servise vermek lazım

meliksahserefli

Emekli Forum Ekibi Üyesi
Onursal Üye
Cihaz
Reno 2Z
Bu sizinle alakalı bir durum değil,son güncellemeler güya pil performansını arttıracak derken daha da berbat hale getirdi açıkçası şahsen ben şarjı bitecek diye telefonu elime almaktan korkar oldum.