Yardım Reno 2z ekran ışığı sorunu

Hikmet01

Taze Üye
Üye
Cihaz
Reno 2Z
Reno 2 z cihazımda ekran parlaklığı sonda olmasına rağmen kendiliğinden ekran parlaklığı düşüyor. Güç tasarrufu moduna geçmiyor, otomatik parlaklıkta açık değil ve tekrar eski parlaklığa gelmesi için ekran ışığını kısıp geri açmak zorunda kalıyorum . Bunun için bir çözüm var mı ? Veya benim gibi bu sorunu yaşayan var mı ?

Burhan Caner

Emekli Forum Ekibi Üyesi
Onursal Üye
Cihaz
Reno 5 Lite
Reno 2 z cihazımda ekran parlaklığı sonda olmasına rağmen kendiliğinden ekran parlaklığı düşüyor. Güç tasarrufu moduna geçmiyor, otomatik parlaklıkta açık değil ve tekrar eski parlaklığa gelmesi için ekran ışığını kısıp geri açmak zorunda kalıyorum . Bunun için bir çözüm var mı ? Veya benim gibi bu sorunu yaşayan var mı ?
Merhaba

Ayarlar > Ek Ayarlar > Yedekle ve Sıfırla > Tüm Verileri Sil > Sadece Sistem Ayarlarını Sıfırla'mayı deneyiniz. Ekran parlaklığında yaşadığınız sorunu düzeltebilir.

Güç tasarrufu moduna geçmiyor derken ne demek istediniz? Açık görünüyor ama pil güç tasarrufu moduna mı geçmiyor?

Upvote 0

Elif

Oppo Forum Yönetici
Forum Ekibi
Yönetici
Cihaz
Reno 2Z
Merhabalar; bende aynı cihazdan kullanıyorum böyle bir sorun söz konusu değil.
Bu olay güncelleme sonrası mı oluştu.
Yoksa aldığınızdan bu yana mevcut bir durum mu?

Ortam ışığı sensörünün üstü kapalıysa ekran parlaklığı düşer.

Karanlık bir ortamdaysanız ortam ışığı sensörü aydınlatmanın zayıf olduğunu algılar ve bu da ekran parlaklığının azalmasına neden olur. Bu durumda ekran parlaklığını manuel olarak ayarlamanız önerilir.
Ortam ışığı sensörünü kontrol edin.

Göz rahatlığı açık mı kontrol ediniz lütfen.

Birde otomatik parlaklık açıp sonra kapattıysanız ayarlamayı sizin yapmanız gerekir sonrasında değişmeyecek tir.

Eğer güncelleme sonrası oluşan bir durum söz konusu ise iyileştirme güncellemeleri beklemelisiniz.

Sistem ayarlarını sıfırlamayı da deneyiniz.

Upvote 0