Reno 2z ısınma sorunu

Hellsing

Yeni Üye
Üye
Cihaz
Reno 2Z
Merhabalar. 1 buçuk aydır Reno 2z kullanıyorum. Son 10 gündür cihazım oyun oynarken ısınıyor sürekli. Daha 1 oyunda başlıyor gitgide artıyor baya. Ayrıca çok fazla şarj tuketiyor. Maximum 4 saat oyun oynayabiliyorum. Opponun kendi açıklaması Max 8 saatti. Günde 2 kere 3 kere şarja takiyorum. Ayrıca bu kadar yeni bir cihaz olmasına rağmen bariz boya atmaları var. Güncelleme gelmedi. Yazılıma tıkladığımda ozelliklere basınca sürüm bilgisi falan hiç bir şey açılmıyor. Teknik servise göndermeli miyim ?

W

wittroc

Guest
Bazı oyunlar sebepsiz aşırı ısınma yapıyor. Her oyunda oluyorsa bilemem tabii.

Upvote 0

sharK

İrem
Süper Moderatör
Cihaz
Reno 2Z
Aslında ısınması normal, hangi oyunu oynadığınıza da bağlı bu durum. Oyun alanı kullanıyor musunuz? Ayrıca günde 2 3 kere şarja takmanız her ne kadar normal olmasa da, sizin kullanmanıza bağlı.
Boya atması derken? Fotoğraflama şansınız var mıdır?
Eğer cihazım daha yeni ben tadını çıkartamıyorum bu telefonun diyorsanız en iyisi yetkili servise gönderin derim

Upvote 0
W

wittroc

Guest
Cevap için tesekkurler. Mobile legends ya da callof duty mobile oynuyorum. Daha ilk oyunda ısınmaya başlıyor. Peki boya atması sorunu ve yazılım güncellemesi bilgilerini gorememem hakkında fikriniz var mı ?
Hocam ben COD Mobile oynarken kolay kolay ısınmıyordu ama güncelleme sonrası ısınma başladı. Ayrıca boya atmadan kastınız ne?

Upvote 0

Hellsing

Yeni Üye
Üye
Cihaz
Reno 2Z
Aslında ısınması normal, hangi oyunu oynadığınıza da bağlı bu durum. Oyun alanı kullanıyor musunuz? Ayrıca günde 2 3 kere şarja takmanız her ne kadar normal olmasa da, sizin kullanmanıza bağlı.
Eğer cihazım daha yeni ben tadını çıkartamıyorum bu telefonun diyorsanız en iyisi yetkili servise gönderin derim
Şu an fotoğraf atma şansım yok. Kulaklık girisinde boya sokuldu. Alüminyum gözüküyor. Yuvanın dış çevresinde. Şarj girişinde ve telefonun üst tarafında da boya atmaları var. Ne yapacağımı bilemedim. Hiç teknik servise telefon göndermedim. İşsizim ve yeni bir telefon aldım başka yeni bir telefona verecek paramda yok.

Upvote 0

kaanguvenal

Ordinaryus
Aktif Üye
Onursal Üye
Cihaz
Reno 5
Isınma sorunu bu sıcaklarda ne yazık ki ister istemez oluyor, mümkünse ince kılıf kullanmaya çalışın. Boya atma sorunu Reno 2Z modellerinde kronik gibi bir şey... Hangi bölgede acaba bu boya atma? Şarj ve kamera kısmında mı?

Upvote 0

Hellsing

Yeni Üye
Üye
Cihaz
Reno 2Z
Isınma sorunu bu sıcaklarda ne yazık ki ister istemez oluyor, mümkünse ince kılıf kullanmaya çalışın. Boya atma sorunu Reno 2Z modellerinde kronik gibi bir şey... Hangi bölgede acaba bu boya atma? Şarj ve kamera kısmında mı?
Kulaklık şarj ve telefonun üstünde yani ön kameranın üst kısmında hiç kullanılmayan yerinde.

Upvote 0
W

wittroc

Guest
Şu an fotoğraf atma şansım yok. Kulaklık girisinde boya sokuldu. Alüminyum gözüküyor. Yuvanın dış çevresinde. Şarj girişinde ve telefonun üst tarafında da boya atmaları var. Ne yapacağımı bilemedim. Hiç teknik servise telefon göndermedim. İşsizim ve yeni bir telefon aldım başka yeni bir telefona verecek paramda yok.
Girişlerde boya atması hepimizde var diyebilirim. Klasik Oppo sorunu. Bende de şarj girişinin etrafı tamamen gitmiş durumda. Müşteri hizmetleri ile konuşun en iyisi.

Upvote 0

Hellsing

Yeni Üye
Üye
Cihaz
Reno 2Z
Bazı oyunlar sebepsiz aşırı ısınma yapıyor. Her oyunda oluyorsa bilemem tabii.
Mobile legends ve call of duty açmaya başladığım andan itibaren bariz ısınıyor. Elim terliyor. 1 buçuk aylık cihaz : (
Mesajlar birleştirildi:

Hocam ben COD Mobile oynarken kolay kolay ısınmıyordu ama güncelleme sonrası ısınma başladı. Ayrıca boya atmadan kastınız ne?
Kulaklık girişi şarj girişi ve telefonun üst kısmında hatta köşesinde boya sokuldu alüminyum gözüküyor
Mesajlar birleştirildi:

Oyun alanını kullansam da kullanmasamda aynı ne yazık ki. Baya ısınıyor. Evet öyle yeni aldım cihazı ama stresle kullanıyorum.
Mesajlar birleştirildi:

Girişlerde boya atması hepimizde var diyebilirim. Klasik Oppo sorunu. Bende de şarj girişinin etrafı tamamen gitmiş durumda. Müşteri hizmetleri ile konuşun en iyisi.
Müşteri hizmetleri inanin o kadar komik cevaplar verdi ki kaç kere aradım. Biri bir öneride bulunuyor diğer müşteri hizmetlisi tam tersi o önerinin. Boya atması diyorum konu dışı cevaplar veriyor. Yüzüme kapatıyor.

Son düzenleme:
Upvote 0