Silinsin...

Marsonne

Saygıdeğer Üye
Üye
Cihaz
Reno 4 Lite
Sıfırlamayı çözdü mü bilmiyorum ama güncellemeyi yüklerken şarjı sömürdü.. 10 dakikada 20 şarj yedi..
10 saatlik kullanım sonucu fark ettiklerim şunlar;

Web sayfalarında ekran kartı driveri yüklenmemiş bilgisayar gibi dalgalanmalar mevcut,
Video izlerken ekran koruyucu kendi kendine devreye giriyor, yani ekran kararıyor,
Instagram gibi bir kaç uygulamayı biraz daha geç açıyor,

Hard Resetçiler, Uygulama verilerini temizleciler, telefonu kapat açcılar ve iyileştirme güncellemesi bekleciler bu mesajıma lütfen cevap vermesinler..
Ben sorun değil izlenim paylaştım, çözüm aramıyorum..

Marsonne

Saygıdeğer Üye
Üye
Cihaz
Reno 4 Lite
Ben ilk defa android kullanıyorum, uzun mu kısa mı bilemiyorum, ama her güncelleme böyle uzun sürmüyor onu biliyorum..

burakcan1001

Yeni Üye
Üye
Cihaz
Reno 4 Lite
Reno 4 Lite için C.32 ColorOS 11 güncellemesi yayınlandı. Bu güncelleme Android Eylül ayı güvenlik yamasını içeriyor. Güncellemenin boyutu 403 MB. Sürüm tarihi ise 29.09.2021 olarak gözükmekte.

Pil kullanım sürelerinin sıfırlanmama sorunu çözülmüş mü bilmiyorum. Telefonu şarj ettikten sonra anlaşılır.

Ekli dosyayı görüntüle 3787
5 oldu galiba güvenlik güncellemesi belkide daha fazla.yaw artık biseyler getirsinler diye bekliyorum yok abi gelmiyor sadece kararlılık ve güvenlik veya pil sonuç aynı değişen bişey göremiyorum...

burakcan1001

Yeni Üye
Üye
Cihaz
Reno 4 Lite
Ne gibi bir özellik istiyorsunuz? Yeni özellik gelse bile kullanacak mısınız? Genelde ek gelen özellikleri çoğumuz kullanmıyor.

Güvenlik ve kararlılık güncellemeleri yeni bir şey katmaz zaten. Yazılım hatalarını gidermede, yeni ortaya çıkan güvenlik açıklarını düzeltmek için bu güncellemeler verilir. Bazen sorunlar devam eder ama bir süre sonra düzelir.

Acaba Reno 4 Lite modeli ColorOS 11.1 güncellemesini alır mı, yoksa direkt olarak ColorOS 12 güncellemesini mi alır?
Yapsın abicim yapsın kullanırım kullanmam bune araba alır gibi en boş paketini almış gibi mesela ekran bildirim ışıkları ekle 2 renk var sadece ekle abi ekle biseyler ekle ne bu sadece pil ve güvenlik güncellemesi yaw tamam gelir de her güncelleme mı aynı olur arkadaş belliki zaten 12 de değişcek çoğu şey ama 11 e geçtikten sonra adam akıllı güncelleme almadı telefon.

Deutz

Yazar Üye
Üye
Cihaz
Reno 4 Lite
Silinsin...

Son düzenleme:

Burhan Caner

Emekli Forum Ekibi Üyesi
Onursal Üye
Cihaz
Reno 5 Lite
Güncelleme yüklenirken %20 şarj gitmesi ilginç baya. Ben güncellemeyi yüklerken sadece %1 şarj gitti.

Güncelleme yüklenirken geçen süre bana çok uzun geldi. Önceden kullandığım Xiaomi telefonda bu süre daha kısaydı. Acaba bütün Oppo modellerinde böyle mi? 5 aşamada güncellemeyi uyguluyor.
Evet tüm modellerde güncelleme, içeriğine göre en az 5 aşamada yükleniyor.
Mesajlar birleştirildi:

Yapsın abicim yapsın kullanırım kullanmam bune araba alır gibi en boş paketini almış gibi mesela ekran bildirim ışıkları ekle 2 renk var sadece ekle abi ekle biseyler ekle ne bu sadece pil ve güvenlik güncellemesi yaw tamam gelir de her güncelleme mı aynı olur arkadaş belliki zaten 12 de değişcek çoğu şey ama 11 e geçtikten sonra adam akıllı güncelleme almadı telefon.
Burak Can Bey sizin dediğiniz gibi iki güncellemeye bir özellik eklenmesi zor. Özellikler Android güncellemeleri ile eklenir. Bunun yanında ara güncellemeler ile eklendiği de oluyor tabii ki. Mesela "Ram Genişletme" güncellemesi bazı telefonlar için 3-4 ay önce gönderildi. Şirket diğer telefonlara da göndermek veya bu güncelleme ile oluşan sorunları düzeltmek için uğraşıyordur. Bu gibi güncellemelerin yanında her modele güvenlik ya da iyileştirme güncellemesi gönderiliyor.

Son düzenleme: