Çözüldü Reno 5 lite güncelleme sonrası kasıyor.

Abdullah candan

Yeni Üye
Üye
Cihaz
Reno 5 Lite
Oppo reno 5 lite aldım daha 1 aylık aldıktan sonra güncelleme geldi. Ondan sonra kasmaya başladı. Aldığım bayiye götürdüm cihazı sıfırlayıp geri verdiler bir hafta sonra yine aynı sorun oldu şuan aynı sorun devam ediyor

Elif

Oppo Forum Yönetici
Forum Ekibi
Yönetici
Cihaz
Reno 2Z
Oppo reno 5 lite aldım daha 1 aylık aldıktan sonra güncelleme geldi. Ondan sonra kasmaya başladı. Aldığım bayiye götürdüm cihazı sıfırlayıp geri verdiler bir hafta sonra yine aynı sorun oldu şuan aynı sorun devam ediyor
Merhabalar; öncelikle hayırlı olsun güle güle kullanın.
Kasma sorunu uygulamalarda mı yoksa internette mi cihaz tümden mi kasıyor yada acaba? Daha çok nerede karşılaşıyorsunuz.

Güncelleme sonrası oluşan sorunlar yine iyileştirme güncellemeleriyle düzelecektir ama biz bir kaç yöntem deneyerek sıkıntıyı azaltmaya yada gidermeye çalışabiliriz.

Upvote 0

Abdullah candan

Yeni Üye
Üye
Cihaz
Reno 5 Lite
Kasma sorunu uygulamalarda mı yoksa internette mi cihaz tümden mi kasıyor yada acaba? Daha çok nerede karşılaşıyorsunuz.

Güncelleme sonrası oluşan sorunlar yine iyileştirme güncellemeleriyle düzelecektir ama biz bir kaç yöntem deneyerek sıkıntıyı azaltmaya yada gidermeye çalışabiliriz.

Uygulamalar da ve tümden kasıyor mesela ana ekrandayken bildirim çekmecesini açarken kasarak iniyor. Fotoğraf yakınlaştırmak için iki defa tıkladığımda kasarak yakınlaştırıyor. Ekran kaydı aldım ama burdan nasıl gönderiliyor bulamadım

Upvote 0

Elif

Oppo Forum Yönetici
Forum Ekibi
Yönetici
Cihaz
Reno 2Z
Uygulamalar da ve tümden kasıyor mesela ana ekrandayken bildirim çekmecesini açarken kasarak iniyor. Fotoğraf yakınlaştırmak için iki defa tıkladığımda kasarak yakınlaştırıyor. Ekran kaydı aldım ama burdan nasıl gönderiliyor bulamadım
İsterseniz şu yöntemleri uygular misiniz?

Telefon açıkken ses açma ve power tuşuna 30 saniye kadar basınız açılana
Kadar basılı tutunuz açılınca ellerinizi bırakın lütfen denermisiniz sonrasında bildirirseniz sonucu seviniriz.

Upvote 1
Çözüm

Abdullah candan

Yeni Üye
Üye
Cihaz
Reno 5 Lite
Ekran kapalıyken güç düğmesine bastığımda ışık yanarkende aynı sorun oluyor

Upvote 0

ByHacked64

Aktif Üye
Aktif Üye
Cihaz
Reno 2Z
Teli kapat ve Ses açma Ses kısma ve güç tuşlarına aynı anda basılı tut ve tel logo gelince sadece güç tuşunu bırak RECOVERY ekranı gelecektir...
Recovery ekranında ingilizce dilini seç ve format data gelecektir.
Formatlama kısmında şifre ister ve şifre o ekranda yazar 4 rakamlı onu gir ve onayla.
Sonrası cİhaz ilk fabrika çıkışı gibi olacaktır.Tertemiz.

ÖNEMLİ Not: Dahili sisteminde ne varsa hepsi silinecektir....Yedek alman gerekiyorsa yedekle öyle yap değilse bas geç formata:)

Upvote 0

Abdullah candan

Yeni Üye
Üye
Cihaz
Reno 5 Lite
İsterseniz şu yöntemleri uygular misiniz?

Telefon açıkken ses açma ve power tuşuna 30 saniye kadar basınız açılana
Kadar basılı tutunuz açılınca ellerinizi bırakın lütfen denermisiniz sonrasında bildirirseniz sonucu seviniriz.
Yaptım şuan iyi kasma yok. Cihazı aldıktan 10 gün sonra gibi götürdüm aldığım bayiiye onlarda aynı işlemi yaptıysa yine aynı kasmayı yapar sanırım
Mesajlar birleştirildi:

Teli kapat ve Ses açma Ses kısma ve güç tuşlarına aynı anda basılı tut ve tel logo gelince sadece güç tuşunu bırak RECOVERY ekranı gelecektir...
Recovery ekranında ingilizce dilini seç ve format data gelecektir.
Formatlama kısmında şifre ister ve şifre o ekranda yazar 4 rakamlı onu gir ve onayla.
Sonrası cİhaz ilk fabrika çıkışı gibi olacaktır.Tertemiz.

ÖNEMLİ Not: Dahili sisteminde ne varsa hepsi silinecektir....Yedek alman gerekiyorsa yedekle öyle yap değilse bas geç formata:)
Teşekkür ederim şimdi iyi kasma yok inşallah olmaz bidaha

Upvote 0

ByHacked64

Aktif Üye
Aktif Üye
Cihaz
Reno 2Z
Yaptım şuan iyi kasma yok. Cihazı aldıktan 10 gün sonra gibi götürdüm aldığım bayiiye onlarda aynı işlemi yaptıysa yine aynı kasmayı yapar sanırım
15 senedir Android kullanıcısıyım ve ben her seferinde cihazlarım şiştiği zaman bu yöntemle format atarım...Hangi marka olursa olsun....1 er aylık veya 2 aylık cihazın durumuna göre yedeklemeni al pc ye yada hafıza kartına bu yöntemle format at....:)

Servis bu kadar detaylı uğraşmaz...Onlar box cihazı yada Pc üzerinde SP FLASH TOOL ile formatlama yaparlar....

Upvote 0

Elif

Oppo Forum Yönetici
Forum Ekibi
Yönetici
Cihaz
Reno 2Z
Mesajlar birleştirildi:

Teşekkür ederim şimdi iyi kasma yok inşallah olmaz bidaha
Geçmiş olsun büyük ihtimalle olmayacak diye düşünüyorum,olursa aynı şekilde yaparsınız.
Sorununuzun çözülmüş olmasına sevindim.

Upvote 0