Yardım Samsung J7 Prime

hafız1234

Yeni Üye
Üye
Cihaz
Diğer
arkadaşlar benim şu anda telefonumdaki sürümüm 8.1.0 android sürümüm ben telefonumu android 10 a çıkarmak istiyorum kısaca nasıl yapabilirim?

Elif

Oppo Forum Yönetici
Forum Ekibi
Yönetici
Cihaz
Reno 2Z
arkadaşlar benim şu anda telefonumdaki sürümüm 8.1.0 android sürümüm ben telefonumu android 10 a çıkarmak istiyorum kısaca nasıl yapabilirim?
Root ile Android Sürümü Yükseltme yapabilirsiniz telefonunuz Samsung müsait .
Eğer bir fikriniz yoksa root atma konusunda bir telefoncuya yada işi bilen birinden yardım alınız.

Upvote 0

hafız1234

Yeni Üye
Üye
Cihaz
Diğer
peki root atma yoluyla olmasa internetten çoğu rom dosyalarından indirip öyle kuruyor
yazılımı

Upvote 0

ByHacked64

Aktif Üye
Aktif Üye
Cihaz
Reno 2Z
Sana göre belki okuduklarına bakarak Rom kurmak basit gibi gelebilir ama hiçbir bilgin ve fikrin yoksa bulaşma derim.Çünkü cihazı Unbrick duruma yada anakarta zarar verebilirsin.

Ayrıca öyle hemen yazılımı buldum yükle ile olmuyor maalesef...

Önce cihazın Oem kilidini açacaksın sonra Bootloader kilidini ADB ile aktif edeceksin.Sonra Cihaza uygun Twrp recovery flash edeceksin sonra Firmware sürümüne uygun yazılım bulacaksın ve Odin yada Twrp üzerinden Flaslama işlemi yapacaksın...

Ben yazarken yoruldum sen uygularken gerisini düşün artık:)

bu linkte faydalı bilgileri bulabilirsin....

Son düzenleme:
Upvote 0

Elif

Oppo Forum Yönetici
Forum Ekibi
Yönetici
Cihaz
Reno 2Z
Sana göre belki okuduklarına bakarak Rom kurmak basit gibi gelebilir ama hiçbir bilgin ve fikrin yoksa bulaşma derim.Çünkü cihazı Unbrick duruma yada anakarta zarar verebilirsin.

Ayrıca öyle hemen yazılımı buldum yükle ile olmuyor maalesef...

Önce cihazın Oem kilidini açacaksın sonra Bootloader kilidini ADB ile aktif edeceksin.Sonra Cihaza uygun Twrp recovery flash edeceksin sonra Firmware sürümüne uygun yazılım bulacaksın ve Odin yada Twrp üzerinden Flaslama işlemi yapacaksın...

Ben yazarken yoruldum sen uygularken gerisini düşün artık:)
@hafız1234 bey kolay iş sanıyor sanırım hemen alayım yükleyeyim diye düşünüyor o bakomdan yardım almalı yada bir telefoncuya götürmesi yaptırması lazım yada bu işten anlayan birine götürmeli yaptırmalı.

Upvote 0

ByHacked64

Aktif Üye
Aktif Üye
Cihaz
Reno 2Z
Ben gibi sırf bu yazılım konusunda 2 cihazı pert edip ben bu işi öğrenmeye meraklıyım diyorsa biryerden başlamalı ama yok ben cihazı sorunsuz garantili kullanmak istiyorum diyorsa asla ama asla bulaşmamalı.1 tek kodlama hatası bile yapsa veya rom yüklerken elektrik kesilse al git çöpe direk arkana bile bakmadan at geç:)

Upvote 0

hafız1234

Yeni Üye
Üye
Cihaz
Diğer
arkadaşlar bugün telefoncuya gittim dedim ben telefonumun android sürümünü yükseltmek istiyorum dedim telefon ne dedi bende samsung j7 prime dedim sonra telefoncu dedi yok kardeşim en son sürümümüş zaten telefonumun 8.1.0 bende içimden dedim bir daha böyle işlere karışmayım

Upvote 0