type c kulaklığın var telefonda calismiyor

Yuceyucel

Taze Üye
Üye
Cihaz
Reno 2Z
Reno z2 model telefonumda type c kullaklik calismiyor kulakligi farklı telde denediğimde çalışıyor telefonun desteğimi yok, ayarlarladan özelliğini kapali, uygulama ile bu problemi cozebilirmiyim yardımcı olur musunuz şimdiden teşekkürler...

W

wittroc

Guest
Yakınınızdaki bir mağazada veyahut Reno 2Z kullanan birinde de deneyin. Eğer onlarda sorunsuz çalışıyorsa telefonunuzu fabrika ayarlarına döndürüp tekrar deneyin. Yine sorun veriyorsa teknik servise göndermeniz faydalı olacaktır.

Upvote 0

kaanguvenal

Ordinaryus
Aktif Üye
Onursal Üye
Cihaz
Reno 5
Yakınınızdaki bir mağazaya veyahut Reno 2Z kullanan birinde de deneyin. Eğer onlarda sorunsuz çalışıyorsa telefonunuzu fabrika ayarlarına döndürüp tekrar deneyin. Yine sorun veriyorsa teknik servise göndermeniz faydalı olacaktır.
Önce @witrocc hocamızın dediği gibi yapın, başka bir Reno 2Z cihazı ile denemeye çalışın. Denemediğim için bilmiyorum bu cihazda ama bazı telefonlar Type-C yerinden ses verisi verme desteğine sahip değil, Reno 3'lerde ve 10X Zoom modelinde destek var onu biliyorum ama Reno 2Z için bilmiyorum ne yazık ki.

Upvote 0

mertkaan167

Taze Üye
Üye
Cihaz
Reno 4
Cihazınızda OTG Bağlantısını aktifleştirmeniz gerekir. 10 dakika kullanılmadığı takdirde kapanır ve tekrar etkinleştirme gerekir. Yani kullanabilrisin ama her kualklığı taktığında OTG bağlantısı açman gerekir. OTG açmak için geliştirici seçeneklerini aktif etmende gerekebilir o kısmı hatırlamıyorum.
İyi forumlar. :D

Upvote 0

Ravenaige

Taze Üye
Üye
Cihaz
Reno 4
Cihazınızda OTG Bağlantısını aktifleştirmeniz gerekir. 10 dakika kullanılmadığı takdirde kapanır ve tekrar etkinleştirme gerekir. Yani kullanabilrisin ama her kualklığı taktığında OTG bağlantısı açman gerekir. OTG açmak için geliştirici seçeneklerini aktif etmende gerekebilir o kısmı hatırlamıyorum.
İyi forumlar. :D
şu verdiğin bilgi için çok teşekkür ederim. yazmasaydın denemek asla aklıma gelmezdi. Paylaşımın için çok çok teşekkürler

Upvote 0

AR4xKnight

Taze Üye
Üye
Cihaz
Diğer
Reno z2 model telefonumda type c kullaklik calismiyor kulakligi farklı telde denediğimde çalışıyor telefonun desteğimi yok, ayarlarladan özelliğini kapali, uygulama ile bu problemi cozebilirmiyim yardımcı olur musunuz şimdiden teşekkürler...
Mesajlar birleştirildi:

Type-c kulaklık kullanabilmek için önce ayarlardan otg bağlantısını açman gerek 10 dk kullanmazsan otomatik kapanıyo otg bağnatısını açmak için"ayarlar > ek ayarlar > otg bağlantısı"

Upvote 0