Yardım Whatsapp Görüntülü Arama Sorunu

clauberg

Taze Üye
Üye
Cihaz
Reno 4
Merhaba geçen hafta anneme Oppo Reno4 aldım. Whatsappta görüntülü konuşurken karşı tarafa görüntü hem aşırı bulanık hem de kenarlarında karartılarla gidiyor, görüntünün sadece ortası aydınlık, sanki siyah bir çerçeve var görüntüde. Arka kamerada bu sorun yok sadece ön kamerada bu sorun var.
Google duo ile görüntülü denedim onda bir sorunla karşılaşmadım.
Telefon güncel, whatsapp silindi yeniden yüklendi, telefon sıfırlandı hâlâ düzelmedi. Sizde de böyle bir sorun var mı?

Elif

Oppo Forum Yönetici
Forum Ekibi
Yönetici
Cihaz
Reno 2Z
Merhaba geçen hafta anneme Oppo Reno4 aldım. Whatsappta görüntülü konuşurken karşı tarafa görüntü hem aşırı bulanık hem de kenarlarında karartılarla gidiyor, görüntünün sadece ortası aydınlık, sanki siyah bir çerçeve var görüntüde. Arka kamerada bu sorun yok sadece ön kamerada bu sorun var.
Google duo ile görüntülü denedim onda bir sorunla karşılaşmadım.
Telefon güncel, whatsapp silindi yeniden yüklendi, telefon sıfırlandı hâlâ düzelmedi. Sizde de böyle bir sorun var mı?
Ön kamerayı normal uygulamasız açtığınızda böyle sorunla karşılaşıyormusunuz, sadece WhatsApp da mı oluyor baktınız mı?

Upvote 0

clauberg

Taze Üye
Üye
Cihaz
Reno 4
Ön kamerayı normal uygulamasız açtığınızda böyle sorunla karşılaşıyormusunuz, sadece WhatsApp da mı oluyor baktınız mı?
Normal uygulamada sorun yok, facebook veya google duo ile görüntülü görüşmede de sıkıntı yok sorunu sadece whatsapp'da yaşıyorum. Görüntü karşı tarafa vinyet efekti uygulanmış gibi gidiyor sadece orta kısmı aydınlık kenarlar ve köşeler karanlık.

Upvote 0

Elif

Oppo Forum Yönetici
Forum Ekibi
Yönetici
Cihaz
Reno 2Z
Normal uygulamada sorun yok, facebook veya google duo ile görüntülü görüşmede de sıkıntı yok sorunu sadece whatsapp'da yaşıyorum. Görüntü karşı tarafa vinyet efekti uygulanmış gibi gidiyor sadece orta kısmı aydınlık kenarlar ve köşeler karanlık.
WhatsApp kaynaklı bir durum ,efektler açık mı acaba?

Upvote 0

clauberg

Taze Üye
Üye
Cihaz
Reno 4
WhatsApp kaynaklı bir durum ,efektler açık mı acaba?
Whatsapp'da bildiğim kadarı ile efekt ekleme yok. Başka kontrol etmem gereken efekt benzeri bir şey var mı?
Telefonun kendi Ayarlar>Ek Ayarlar kısmında "Görüntü Arama İyileştirme" diye bir seçenek var. Girdiğimde "Zayıf-----Güçlü" diye bir kaydırma efekt ayarı var ve ayar tam ortada. Aşağısında ise Uygulamalar listesi var fakat bu liste boş.

Upvote 0

Elif

Oppo Forum Yönetici
Forum Ekibi
Yönetici
Cihaz
Reno 2Z
Whatsapp'da bildiğim kadarı ile efekt ekleme yok. Başka kontrol etmem gereken efekt benzeri bir şey var mı?
Telefonun kendi Ayarlar>Ek Ayarlar kısmında "Görüntü Arama İyileştirme" diye bir seçenek var. Girdiğimde "Zayıf-----Güçlü" diye bir kaydırma efekt ayarı var ve ayar tam ortada. Aşağısında ise Uygulamalar listesi var fakat bu liste boş.
Oradan WhatsApp kontrol ediniz.3.partı efektler kullanmıyorsunuz değil mi

Upvote 0

mustafaciger

Üyecik
Üye
Cihaz
Reno 4 Lite
farklı whatsapp sürümlerini denemenizi öneririm anlaşılan son sürüm sizin telefonuzla uyumluluk sorunu çıkarıyor internetten ulaşabilirsiniz eski sürüm apklarına

Upvote 0

clauberg

Taze Üye
Üye
Cihaz
Reno 4
farklı whatsapp sürümlerini denemenizi öneririm anlaşılan son sürüm sizin telefonuzla uyumluluk sorunu çıkarıyor internetten ulaşabilirsiniz eski sürüm apklarına
Hocam kendi telefonumda(Samsung S10e) kullandığım eski sürümü de kurdum fakat aynı sorun devam etti. Forumda Reno 4 kullanan ve bu sorunu yaşamayan var ise onun kullandığı WhatsApp sürümünü kurup denemem daha faydalı olacak gibi.
Mesajlar birleştirildi:

Ayrıca WhatsApp desteğe de yazdım fakat okumadan cevap verdiler. Fotoğraflar ve videoların bulanıklaşması normal dediler, benim bahsettiğim konu fotoğraflar ve videolar değil görüntülü aramada bulanıklık ve görüntünün sadece ortasının aydınlık olması.

Upvote 0

Elif

Oppo Forum Yönetici
Forum Ekibi
Yönetici
Cihaz
Reno 2Z
Bahsettiğim bu ayarda WhatsApp ekli değil. 3. parti efekt uygulaması telefonda yok. Telefon sıfırdan kuruldu sadece WhatsApp indirildi.
WhatsApp ayarlarda görntülü görüşme ayarları var oradan görüşme ayarlarında kalite ile ilgili kısımlarını kontrol edermisiniz.

Upvote 0